Przedsiębiorcy sprzedający dziś alkohol w internecie wiele ryzykują. Za swoją działalność mogą nie tylko stracić zezwolenie. Sprzedaż napojów alkoholowych przez internet bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom stanowi przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. Już niedługo się to jednak zmieni. Ministerstwo Gospodarki chce zalegalizować handel alkoholem w sieci.

Reklama

Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem ustawy o ograniczaniu barier dla obywateli i przedsiębiorców legalna będzie sprzedaż detaliczna napojów alkoholowych za pomocą środków porozumiewania się na odległość, w tym internetu. Będą mogli ją prowadzić wszyscy przedsiębiorcy, którzy uzyskają zezwolenie na taką działalność.

Pomimo poważnych sankcji prawnych grożących dziś przedsiębiorcom, wielu z nich decyduje się jednak na sprzedaż alkoholu w internecie. Głównie z powodu dużych zysków, jakie mogą w ten sposób osiągnąć. Sklep internetowy pozwala na dotarcie do nieograniczonej grupy odbiorców, a przy tym zmniejsza do minimum koszty funkcjonowania firmy, a przede wszystkim wynajmu lokalu.

"Sklep internetowy jest naszą ofertą, gdzie mogą zajrzeć klienci i zamówić konkretne wina" - mówi Małgorzata Ueyama ze sklepu Dolina Win.

Więcej informacji: Alkohol będzie można kupić legalnie za pośrednictwem internetu

p