Sporządzając wspólnie z Open Finance ranking złotowych kredytów hipotecznych, wzięliśmy pod uwagę nie tylko standardową marżę, prowizje i oprocentowanie stosowane przez banki, ale też specjalne oferty dla klientów, którzy zdecydują się skorzystać z innych usług bankowych, w zamian za obniżenie opłat kredytowych. Ważnym czynnikiem było też to, czy bank domaga się udziału własnego w kredycie, albo jak duży musi być ten udział, oraz czy możliwe jest skredytowanie prowizji. Banki bardzo różnie oceniają zdolność kredytową przeciętnej rodziny i to kolejny czynnik, który uwzględniliśmy przy sporządzaniu naszej listy.

– Zwycięzcą jest bank Millennium. Widać, że bank znowu postawił na kredyty hipoteczne – mówi Marcin Krasoń z Open Finance.

W czasie poprzedniej hossy bank należał do najaktywniejszych na rynku kredytów hipotecznych, a później w zasadzie się z niego wycofał. Teraz powrócił i co prawda nadal nie udziela kredytów walutowych, ale wyraźnie zależy mu na zwiększeniu portfela pożyczek złotowych.

>>>Czytaj więcej: Najkorzystniejsze warunki kredytu hipotecznego w złotych oferuje bank Millennium

p