Szał przedświątecznych zakupów w pełni. Wszędzie gdzie to tylko możliwe spotkać można informacje o promocjach, specjalnych ofertach lub wyprzedażach. Nie inaczej jest z ofertą pożyczek i kredytów gotówkowych z przeznaczeniem na podreperowanie domowych budżetów.

Reklama

Chcę kredyt, co dalej?

W znakomitej większości instytucji finansowych, aby skorzystać z oferty pożyczki lub kredytu gotówkowego w kwocie nieprzekraczającej kilku tysięcy złotych wystarczy jedynie posiadać dokumenty tożsamości ze zdjęciem oraz złożyć oświadczenie co do źródła i wysokości osiąganych dochodów, rzadko praktykuje się konieczność przedstawienia zaświadczenia z zakładu pracy

>>>kliknij i sprawdź gdzie dostaniesz pożyczkę bez zaświadczeń

Jeszcze prostsza procedura dotyczy możliwości finansowania w swoim macierzystym banku, który prowadzi nasz rachunek osobisty. Często możemy w takim wypadku liczyć na oczekującą na nas propozycję kredytową w ramach docenienia dotychczasowej relacji z klientem (zazwyczaj w ramach takich ofert stosowane jest obniżone oprocentowanie lub zredukowana stawka prowizji za udzielenie takiego kredytu).

Niska rata czy niskie koszty

Przed osobami, które zdecydują się skorzystać z oferty pożyczki lub kredytu gotówkowego staje nie lada dylemat. Mianowicie czy rata naszego zobowiązania ma być niska czy nie chcemy być nadto obciążeni całkowitymi kosztami takiej operacji ratującej domowy budżet lub finansującej rodzinne fanaberie… Niestety nie da się mieć ciastka i jednocześnie je zjeść – trzeba się na coś zdecydować. W przypadku krótszego okresu (zazwyczaj rok-dwa lata) kredytowania możemy liczyć na lepsze warunki finansowania, np. niższe nominalne oprocentowanie. Z kolei przy dłuższym okresie kredytowania miesięczna rata będzie niższa, jednak odsetki przyjdzie nam płacić również w dłuższym okresie. Poza kwestią ceny kredytu niebagatelną rolę przy podjęciu takiej, a nie innej decyzji odgrywa również zdolność kredytowa, która może sprawić, że wybór padnie na dłuższy okres spłaty lub też na produkt droższy ale dużo bardziej dostępny.

>>>Szybka pożyczka z minimum formalności

Promocje

W przeciwieństwie do poprzednich lat w tym roku promocyjne oferty kredytowe komunikowane są z mniejsza pompą. Wciąż jednak można znaleźć ciekawe propozycje specjalne:

PKO Bank Polski "Max Pożyczka Mini Rata” – dla okresu kredytowania 12 miesięcy przy zakupie pakietu ubezpieczeniowego i kwoty umowy do 3 000 zł oprocentowanie nominalne wynosi 6,99%, zaś w przypadku kwot 3 000 zł do 5 000 zł dla analogicznych jak powyższe warunków (spłata w rok, z ubezpieczeniem) stawka prowizji wynosi 0%;

Bank Pocztowy - dla wniosków składanych przez Internet dla „Kredytu Gotówkowego Raz Dwa” do 22 grudnia br. prowizja wynosi 0%;

Eurobank - umowy kredytowe w kwocie do 6 000 zł z okresem spłaty do trzech lat z wykupionym pakietem ubezpieczeniowym przy terminowej obsłudze kredytu klientowi zwracana jest różnica pomiędzy standardowym kilkunastoprocentowym oprocentowaniem „Kredytu w 15 minut” a promocyjnym w wysokości 6,9%;

Polbank EFG - dla kwot „Kredytu na Miarę” do 10 000 zł, spłata max w 3 lata uzyskamy środki bez prowizji a oprocentowanie wynosi jedyne 11,9%!

Na co uważać?

Reklama

Bankowcy do perfekcji opracowali sztukę opakowania standardowych produktów w okazjonalne szaty (świąteczne, dla wybranych grup klientów itp.)

>>>Wybierz dobry kredyt

Komunikowane sa wybrane, najlepsze parametry produktowe, zaś przysłowiowy diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach… Najczęstszym haczykiem stosowanym przez banki jest pakietowa sprzedaż pożyczki lub kredytu gotówkowego wraz z ubezpieczeniem, którego zakres nie jest imponujący a koszt jest znaczny (podawany najczęściej jako procent od kredytu w skali miesiąca, przez co najczęściej oscyluje on wokół poziomu 0,3proc). Jednak wszelkie udogodnienia formalne (szybka procedura, dokumentowanie dochodów w uproszczonej formule) sprawiają, że decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty pozwoli nam płynnie sfinansować świąteczne potrzeby.

p