Glapiński dla "DGP": Lepiej rosnąć w tempie 3 proc. przez dłuższy czas, niż rozwijać się jak Rumunia [CAŁY WYWIAD]

Niektórzy twierdzą, że dla wzrostu gospodarczego dobra byłaby gospodarka silnie nierówna, bez interwencji państwa, ale jest oczywiste, że po kilku latach w takim kraju doszłoby do rewolucji i końca demokracji – powiedział prezes NBP Adam Glapiński w rozmowie z Bartkiem Godusławskim podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

wróć do artykułu
  • ~Pejcz na PiSie wytrzepy
    (2018-01-29 19:57)
    Ale spasiona św inia! taka jak o.rydzyk!
  • ~oli
    (2018-01-29 20:25)
    To samo słyszałem jak Rumunia miała 3%, a Polska 5%.
  • ~nina
    (2018-01-29 21:51)
    Co za bzdury,Bulgaria,Rumunia,Malta i kilka innym europejskich panstw ma wrost PKB na poziomie 8-10%,zawsze wieksze PKB to lepiej dla gospodarki,jezeli przyjdzie kryzys to my padniemy,a Rumunia bedzie wtedy miec 5% wzrostu. Glupoty Glapinskiego nie da sie obronic.
  • ~ajax
    (2018-01-29 21:59)
    Imigrantów ze wschodu przybywa w tempie niemal geometrycznym, a Polacy niestety dalej emigrują tak samo jak 2, 4 czy 8 lat temu.Mimo propagandy sukcesu nadal w wielu regionach kraju łatwiej jest wyjechać za granicę niż dostać godnie płatną pracę i właściwie nic się nie robi, żeby stworzyć jakiekolwiek zachęty do powrotu dla tych, którzy wyjechali.Naprawdę chodzi o to by za kilka lat było w Polsce 5 mln. imigrantów ze wschodu, a 5 mln. Polaków musiało być na zachodzie?Dla gospodarki to może i dobrze, ale czy będzie to dobre dla Polski?
  • ~student
    (2018-01-29 22:02)
    tylko to potrafią mówić pis - matoły
  • ~dindon
    (2018-01-29 22:30)
    Dla niego to obojętne czy zwykły Polak bogaci się 8% na rok czy 3%. On ma normalnego Polaka za niewolnika który ma jedno zadanie, robić na niego.Nie zgadzam się że on jest głupi, nie jest, to po prostu nasz wróg, zrobi wszystko żeby nam było gorzej. Ja nie wiem dlaczego ale tak jest. Jak diabeł święconej wody boi się obniżenia podatków dla Polaków, stąd krytyka Rumuni bo ich sukces to właśnie obniżenie podatków przez ich Rząd i w konsekwencji wzrost gospodarczy. Boi się także by Polacy nie zarabiali na kryptowalutach i nie zrzucili choć częściowo jarzma banków. Panie Glapiński, odejdź już gdzieś pan, pozwól nam żyć i wychodzić z nędzy, kup se pan wyspe za te srebrniki i zamilknij.
  • ~mlody bankier
    (2018-01-29 23:53)
    koniec wladzy dolara i euro ? uwazam, ze po 2008 cos peklo, konczy sie swiatowa wladza utrzymywana przez pewne banki od stuleci, skonczyla sie realna wartosc dolara czy euro, ktore byly srodkiem korupcji i szantazu, skanczyl sie autorytet agencji ratingowych, swiatowych kongresow, grania do jednej bramki, ktora zniszczyla nawet USA. Wiecie ile dzsiaj jest faktycznie wart dolar czy euro ? 1 bitcon jest wart ok.12 000 $. Bitcon inetrentowy pieniadz obracany na calym swiecie bez bankow, bez posrednikow geszeftu. Wiecie co to znaczy ? a kryptowaluty pojawiaja sie jak grzyby po deszczu. Jeszcze sie to troche pokreci -poczekajmy ktory bank uapdnie jako pierwszy, a domonio pociagnie na dno cala ta piramide i kule sniegowa swiatowego systemu wladzy pieniadza bez pokrycia w przepasc. To nie jakas wojna nam zagraza, ale calkowite zawalenie sie zachodniej gospodarki, oni juz to wiedza...dlatego tacy nerwowi, tacy agresywni, teraz trzeba bedzie znalezc kogos na kogo zwali sie wine za caly kryzys -kto to bedzie ? jak myslicie ? czy dynastie rotszyldow, sorosow,klintonow - calej swiatowej oligarchii potrafia tak zmanipulowac swiatowa opinie spoleczna ze jeszcze raz im sie uda ?
  • ~ghj[
    (2018-01-30 00:14)
    Jak się niezdeubekizuje pisu to nie skończy się to że czym gorzej tym lepiej.
  • ~00258
    (2018-01-30 06:07)
    już nam wystarczy jeden geniusz związany z ekonomią - balcerowicz
  • ~Jula
    (2018-01-30 06:31)
    Co kolwiek ten pan ze zdjecia powie ,ja traktuje w kategorii bzdur.Tyle on naopowiadal glupot jako posel i nieposel ze mam prawo sadzic o jego kwalifikacjach tajak o panu Antku z MON.
  • ~lepiej /nie mówić/
    (2018-01-30 06:45)
    No co, PISowi podoba się 500 + minus podwyżki ?
  • ~jajco
    (2018-01-30 08:36)
    żeby kiedykolwiek dogonic Europe ZAch trzeba rosnąć 4% rocznie nonstop!
  • ~SUWEREN OBUDŹ SIĘ
    (2018-01-30 09:07)
    NAJLEPIEJ BY LUDZIE ZARABIALI NA MISKĘ RYŻU A RESZTĘ KASY ZABIERALI WYZYSKIWACZE.BEZ JAKIEJKOLWIEK INTERWENCJI BĘDZIE RAJ DO KWADRATU DLA BANDYTÓW I GANGÓW KTÓRYM JUŻ DZIŚ ODDANO KRAJ RAZEM Z LUDŹMI I TYM CO WYPRACOWALI PO WOJNIE. KAŹDY POLAK MIAŁBY KILKA MILIONÓW Z PODZIAŁU CO DLA SOLIDARNYCH BANDZIORÓW BYŁO NIE AKCEPTOWALNE JAK SOCJALIZM. BO KTO BY PRACOWAŁ NA NICH I KAPITALISTYCZNE KORPOGANGI .
  • ~myszka agresorka
    (2018-01-30 11:06)
    Ale to niezgodne z PLANEM PETRU ?
  • ~Sydonia von Borck
    (2018-01-31 06:50)
    Przyrost tuszy Glapińskiego ... imponujący. Jego poprzednik Belka nie spasł się tak przez całą kadencję ... jak ten przez dwa lata. Sztuka dojenia?
  • ~wjw
    (2018-01-31 10:16)
    Taaa. Lepiej być młodym, zdrowym i bogatym niż starym, chorym i biednym...
  • ~Jot-54
    (2018-01-31 17:40)
    A jeszcze lepiej rozwijać się przez cały czas, tak jak Rumunia!
  • ~m
    (2018-02-09 16:44)
    Przyrost gospodarki przyrostem gospodarki,ale p. Glapinski jakos niepodobny do siebie.

Może zainteresować Cię też: