Banki to nie samo zło? Woś w obronie banksterów

| Aktualizacja:

Obarczenie chciwości sektora bankowego winą za wszystkie patologie współczesnej gospodarki jest łatwe i kuszące. Ale, niestety, nieprawdziwe i mało konstruktywne.

wróć do artykułu
 • ~okradany od 1000 lat zgodnie z prawem
  (2015-04-12 09:22)
  Tekst sponsorowany przez banki. Jest świetna odpowiedź internautów ~Frankowicz 2015-04-06 10:53 i ~okradziony2015-04-06 22:33 .
  Spaślaki czyli banksterzy znowu głowy podniosły – np. w ,, Rzepie” jest artykuł, że banki pokrywają straty SKOK-ów ze swoich dochodów ,,Za czyje pieniądze ratowane są SKOK" Miecz. Groszek, 09.04.2015. Oczywiście tchórzliwy wiceprezes Związku Banków Polskich nie ujawnia swego nazwiska. Mnie do PKO BP zapisano na siłę - zlikwidowano kasę wypłat w zakładzie pracy i zaczęto przelewać na konto. Zrazu było darmowe. Dziś już płacę miesięcznie od 10 - 15 zł. Co daje rocznie PKO BP 180 zł + przelewy elektroniczne, korzystanie z karty kodów. Lekko biorąc mają ze mnie około 500 zł rocznie. Tyle nie mogę odłożyć do skarpety.
  A wszystko odbywa się elektronicznie. Szlag mnie trafia, gdy czytam, że prezesi banków zarabiają po 100 tys miesięcznie. A pracowników w banku co raz mniej i coraz mniej rzetelności od nich. Pracują przy monitorach i to oni generują tak wysokie dochody zarządzających. Prezesi i kadra zarządzających banksterów – ogranicza liczbę zatrudnionych podwładnych, a sobie kasę wypłacają co raz większą. Mój osobisty prezes PKO BP, który ma ze mnie dochód rocznie około 1 tys. zł /ano tak, bo tam mam lokaty groszowe, ale odsetki mam płacone śmieszne/ – potrafił zapłacić celebrycie niesamowite wynagrodzenie za reklamę. I wydać miliony na poprawkę kolorystyczną loga banku PKO BP.
  I chrzanią teraz niczym prezesi spółdzielców, OFE , ludzie PZPR/SLD, ludzie SKOK-ów, PSL, urzędnicy, że wszystko się kręci dzięki nim. A g..o.
  Jesteśmy bardzo ubodzy, po prostu nie mogliby tyle zarabiać, gdyby państwo nie dało im naszej kasy. A daje naszą kasę poprzez wydawanie ustaw i rozporządzeń. Zwrócicie uwagę ile zarabiają ludzie w rządzi i w Zgromadzeniu Narodowym. Złodzieje u władzy mówią, że mają prawo do dysponowania zawłaszczonych naszych pieniędzy, w/g swego uznania. Czyli zachowują się jak agenci Rzymu. Ich stać /za nasze pieniądze/ na wielką świątynie Opatrzności Bożej, a wkoło niej armia ograbionych, bezdomnych żebraków całujących po rękach księdza, kłaniających się banksterom, wójtom, burmistrzom i innym bogatym, bo 2 zł do żebraczej miseczki rzucili.

Może zainteresować Cię też: