Mieszkanie w zamian za dożywotnią rentę? Nadzór finansowy boi się afer

| Aktualizacja:

Prywatne fundusze obiecują złote góry seniorom, którzy przepiszą na firmy mieszkania w zamian za dożywotnią rentę. Nadzór finansowy boi się jednak, że część z tych ofert może okazać się oszustwem, dlatego chce specjalnej ustawy w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~watson
    (2012-11-03 11:04)
    Firmom będzie zależało na wczesnym zejściu włascicieli.. Hmmm.. Jest motyw - będzie zbrodnia
  • ~Gdynianin
    (2012-11-03 11:18)
    wystarczy że zniedołężnieją i trzeba będzie oddać do hospicjum albo domu spokojnej starości i co wtedy? albo przestaną płacić czynsz, co wtedy?
    Przejmą mieszkanie a dziadki na bruk.
  • ~Kroll Siegmund
    (2012-11-03 11:21)
    Trzeba będzie podtruć dziadka lub babcię! Ostrzegam tych wszystkich przed nowym układem "ambergoldowym" w imperium Kim Don Tu. Państwo nie chroni obywateli, niszczy bezwzględnie słabego, a głaszcze "dobrego złodzieja"-przecież nic się nie stało!
  • ~hanka
    (2012-11-03 11:24)
    Naiwnych jest duzo. Ta sama akcja byla kiedys popularna w USA i doprowadzila wiele osob do ruiny. Ostrzegam, aby tego absolutnie nie robic.
  • ~historyk
    (2012-11-03 11:29)
    Jestem przekonany, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszej wolności niż stała armia. Jeżeli kiedykolwiek obywatele Ameryki pozwolą, aby prywatne banki kontrolowały ich walutę, najpierw inflacja potem deflacja, banki i korporacje, które się wokół nich pojawią, pozbawią ich wszelkiego majątku, aż ich dzieci, na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie, obudzą się jako bezdomne.
    Thomas Jefferson 1743 – 1826 trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autor deklaracji niepodległości.
    Słowa wypowiedziane w 1802 roku.
  • ~warto
    (2012-11-03 11:56)
    http://www.youtube.com/watch?v=97gMzXbOUss
  • ~Maria
    (2012-11-03 12:03)
    Trzeba zdjąć blokadę na projekt Ministerstwa Finansów o odwróconym kredycie hipotecznym i nie włączać odrębnej kwestii dotyczącej renty hipotecznej . Wydaje się, że to załatwi problem wsparcia emerytów, szczególnie samotnych.
    Wyraźnie inna jest sytuacja i potrzeby seniorów bez najbliższych spadkobierców, od tych których najbliżsi chcą dziedziczyć mieszkanie, ale nie pomagać staruszkom za życia.
  • ~Zgredek
    (2012-11-03 12:05)
    O ustawowym uregulowaniu tzw. hipoteki odwróconej mówi się już od dobrych 10, a może 15 lat. Nasi posłowie oczywiście tego nie robią. Wola krzyczeć o Smoleńsku, Katyniu i robić oszustów z każdego aktualnego rządu. A jak już w rządzie są, to się zażrą między sobą /np. PiS/ W efekcie już istnieje dożywotnia renta dla ubogich seniorów, finansowa przez prywatne fundusze. Obiecuje się chorym staruszkom rentę dożywotnią w kwocie np. 500 zł w zamian za notarialne przepisanie mieszkania, a potem staruszek dostaje 100 lub 200 zł - bo oni pokrywają z tej renty czynsz. Czyli jak nie miał pieniędzy ta dalej ich nie ma. KNF zaś piecze swoją pieczeń - zakłady ubezpieczeń będą się tym zajmować - czyli jakie? Hanka, Gdynianin i Kroll Siegmund pisze prawdę.
  • ~Zgredek
    (2012-11-03 12:07)
    Do ~historyk2012-11-03 11:29 - to już się dzieje w USA w 2012 r., a i w Polsce też. Tylko nagłośnienia tych spraw jeszcze nie ma. Bo kogo obchodzi stary zrujnowany człowiek?
  • ~hessen95
    (2012-11-03 12:09)
    "Niemieckie" Polaczki ze Schlesien/Sląska/ próbowli taką firmę zalożyć tutj w B.R.D.,ale Urząd niemiecki ich przejrzał i nie dostaną zgody nigdy! To jawne oszustwo
  • ~obywatel MJ
    (2012-11-03 12:36)
    za nie długo będziemy oddawać byle komu co się da,byle tylko przeżyć jakoś w tym pięknym kraju
  • ~małpa
    (2012-11-03 12:54)
    Jestem samotny nie mam dzieci a zgromadziłem troche majątku. Mnie taka odwrócona hipoteka bardzo by odpowiadała.Dalsza rodzina nigdy się mną nie interesowała i nie mam zamiaru im coś zostawiać.Chce tylko aby moje państwo trochę mnie odpowiednimi przepisami broniło
  • ~Zgredek
    (2012-11-03 14:05)
    Do ~małpa2012-11-03 12:54 - niestety nasi posłowie wolą sobie ubliżać np. PiS niż pracować. No chyba, że staruszkowie stworzą tzw., inicjatywę poselską - prawników mamy dosyć - trzeba po prostu wystąpić z taką inicjatywą. Ale tą sprawę by musieli pilnować do końca. Prywatne fundusze nie są zainteresowane ustawą, podobnie jak KNF. A wszyscy są zainteresowani okradzeniem samotnych ludzi z tego co im zostało z dorobku życia i oczywiście w majestacie prawa. Co już się dzieje. Obawiam się tego, co napisał jakiś forumowicz, że będą wykańczać takich staruszków, aby szybciej przejąć mieszkanie.
  • ~Dziadek
    (2012-11-03 14:07)
    Chcialbym by zabral glos alfa i omega naszej palestry,co broni zlodziej i bandytow ktorzy wchodza do domow starszych ludzi i wedluk tego Pana niewolno ich ruszyc palcem bo zato napadnietemu grozi dozywocie.Jak On taki zlodziejski proceder widzi.
  • ~óró_kłaj
    (2012-11-03 14:36)
    a niektórzy ciagle sie nie PO-łapali..
  • ~Stiff
    (2012-11-03 15:23)
    To jest jedno wielkie oszustwo ,to mieszkanie za kilkaset tysięcy złotych w zamian za kilkadziesiąt tysięcy jałmużny
  • ~senior
    (2012-11-03 15:40)
    złodziejska fundacja DOM reklamowana w TV za mieszkanie warte 250tyś. oferuje niecałe 300zł na miesiąc co nie pokrywa nawet czynszu DLACZEGO PROKURATURA SIĘ NIE ZAJMIE TYMI ZŁODZIEJAMI starszych ludzi okradają.
  • ~zbigniew jan
    (2012-11-03 16:18)
    to powinno juz dawno byc zabronione, taka hipoteke powinien moc tylko oferowac ktos kto ma gwarancje panstwowe tz. skarbu panstwa, bo inaczej beda dziadkow i babcie wladze znajdowac w lesie, w jeziorze lub innych miejscach...w tych sprawach o kryminalne zachowania roznych instytucji nie mozna ukrywac...
  • ~zelek_akuku
    (2012-11-03 17:17)
    tylko zakladow ubezpieczen i warunek panstwowych
  • ~Qwerty321
    (2012-11-03 18:06)
    Lemingi zagłosują na każdego socjaliste co im obieca wyższą emeryture/rente/zasiłek, nie wazne jakim kosztem. Ważne że jest "wszystko za free!" i "mi się należy!".