Doktor Zagłada wieszczy: Finlandia bez euro szybciej niż Grecja

| Aktualizacja:

Nie Grecja, lecz Finlandia może być pierwszym krajem, który opuści strefę euro. Tak przynajmniej uważa amerykański ekonomista Nuriel Rubini.

wróć do artykułu
  • ~stefan
    (2012-08-09 15:16)
    Talmudzki oszołom .
  • ~kinia
    (2012-08-09 00:51)
    no to by były niezłe kwiatki gdyby tak się stało. osobiście liczę na to,że z tej unii narodzi się coś dobrego bo na razie szału nie ma.fajnie by było poszaleć trochę życiowo ale za co?
  • ~galernik
    (2012-08-08 14:32)
    agencje ratingowe są amerykańskie i jako takie nie są bezstronne. wiadomo że UE jest "solą w oku" USA jako konkurent na glpbalnym rynku.Za ich pośrednictwem USA stara sie podważyć pozyvcję UE
  • ~MMC
    (2012-08-07 14:14)
    O jest komentarz z 06.08.2012 13:08. Tuz po Sally. Był i się zmył. czyżby cenzura. Mam zrzut ekranowy na dowód. nieładnie.

    Proszę, proszę o trochę więcej uwagi.
    ekonomista Nuriel Rubini - nie istnieje
    ekonomista Nouriel Roubini - istnieje i jest autorem EKONOMIA KRYZYSU.
    książki: http://www.amazon.com/Nouriel-Roubini/e/B001HPI8M4/ref=sr_ntt_srch_lnk_1?qid=1344251130&sr=8-1
    http://www.profinfo.pl/finanse-i-ekonomia/ekonomia/p,ekonomia-kryzysu,48944.html#40158945
    linki informacyjnie.
  • ~b-52
    (2012-08-07 02:53)
    Finowie to bardzo dzielny, bohaterski i rozsądny naród ich wódz nie uciekł z pola walki, poradzą sobie z ojrooo!
  • ~StJ
    (2012-08-06 23:33)
    Te greckie ,włoskie czy hiszpańskie "oszczędności" to pic na wodę!! Jak długo da sie "Jechać" na kreatywnej księgowosci??Kiedyś Unią rzadzili mężowie stanu, teraz nią rzadzą eurowypierdki !1 ten wyuchodek zwany Unią wcześniej czy póżnie się zawali!! Tuskowe wypierdki także jadą na kreatywnej ksiegowości i te rzady kanciarzy zakończą się plajtą POdobną do grckiejckiej
  • ~polo
    (2012-08-06 20:31)
    getin bank to smiechu warta intytucja.
  • ~ada
    (2012-08-06 18:48)
    finlandia to dla mnie nowosc, oby sie nie sprawdzilo, musze wiecej zaczac oszczedzac na lokatach w getin banku, wiecej pieniedzy moze sie przydac juz niedlugo z tego co pisza
  • ~Toronto
    (2012-08-06 16:35)
    Inforamcja o Finlandii to jest najwazniejsza (dajaca do myslenia) inforamcja dzisiaj na portalu Dziennika. Podziekowac!
  • ~zosienka
    (2012-08-06 16:32)
    Finlandia ma rząd fiński a nie okrągłostołowe badziewie, agenci i byli agenci. Za kawałek "blachy" i nagrodę diabłu by d..y dali.
  • ~kasienka----asienka
    (2012-08-06 15:25)
    Ps A ja uwazam ze to cale kosztowne badziewi zakonczy sie europejska rewolucja przeciw biurokracji zerujacej tabunami na ciezkiej pracy podatnika. Wroze, ze Donald Thuscke tak samo jak spoznil sie z wprowadzeniem euro w Polsce ( na nasze szczescie), tak tez spozni sie w wyspindraniu sie (za kazda cene- cene Polski i Polakow) na szczyty biurokracji europejskiej. Obywatele Europy sa po prostu wkurzeni, ze coraz liczniejsza banda nierobow zyje na ich koszt. Ten proces sie dopiero zaczyna ale jest staly i systematyczny. I zadne nowe igrzyska, ani dekorowanie siebie na wzajem w tym europejskim grajdole nie pomoga.
    Donald Thuscke PRECZ!
  • ~kler was bawi
    (2012-08-06 15:19)
    polska wyjdzie z waty papy szmaty doszła do wniosku ze tasiemca karmic 1000lat sie nie opłaca polaczki nic sie nie stało amber gold was przewalił a po tem skok
  • ~kasienka----asienka
    (2012-08-06 15:19)
    Patriota staraj sie utemperowac bezmiar swojej glupoty.
  • ~patyiota
    (2012-08-06 15:02)
    Finowie maja w nosie Pis i współpracują z Rosją. Tamtejszy Anton Maciarajnen siedzi w więzieniu za zdradę, a nie puszy się, że rozwalił polski wywiad.
  • ~z Helsinek
    (2012-08-06 15:00)
    Szczęśliwy naród ci Finowie. Od lat 50-tych rządzą u nich sowieccy agenci a nad Helsinkami góruje Sobór Spasskij! Najbardziej znanym agentem był wieloletni prezydent w latach 1956-1982 Kekkonen, za którego Finowie z biedaków przekształcili się w bogaczy. To tzw. "finlandyzacja", przed którą przestrzega PiS, bo bogactwo i dobra współpraca z Rosją moga Polakom przewrócić w głowach!
  • ~ahmed zogu..
    (2012-08-06 14:39)
    niech żyje Związek Radziecki..
  • ~hahahaha
    (2012-08-06 14:30)
    szczesliwy narod ci Finowie, u nich nie rzadza sowieccy agenci
  • ~gugcia
    (2012-08-06 13:56)
    oprocz Finow spory apetyt na wyjscie z eurolandu ma niemieckie spoleczenstwo oraz partie CSU i FDP,jest juz spory rozlam w niemieckiej polityce czy nalezy pozbyc sie kolejnych setek miliardow euro!!!,kwot juz zagrazajacych niemieckiej stabilnosci,w imie ratowania idei eurolandu i kilku zadowolonych z siebie bankrutow,ktorzy jeszcze ostatnio ze wsparciem prezydenta Francji i szefa EBC,stali sie wyjatko bezczelni.Hiszpania i Wlochy (Grecja jest juz tematem nieco nieswiezym) sugeruja reszcie eurolandu,ze to oni beda teraz wyznaczac reguly,drukowac biliony euro bez pokrycia,ESM bedzie zobowiazane dawac im kase bez konsultacji z nikim,oni beda realizowac jakis program pobudzania,na koszt innych,of course,ich obligacje maja zbyt duzy element niepewnosci - stad chca wydania tkzw."euroobligacji",na ktorych najwiecej maja stracic Niemcy ,a oni oczywiscie zarobic i tym podobne "solidarnosciowe,"pro-europejskie" propozycje.Jak dlugo jeszcze pracowici i oszczedni obywatele RFN,Austrii,Holandii,Finlandii,Slowacji beda te bezczelnosci znosic - trudno powiedziec.Chyba juz nie za dlugo.Szczegolnie,ze politycy widza co sie dzieje w spoleczenstwie i zaczynaja sie juz z tym vox populi liczyc.Czesc politykow,przynajmniej.W RFN jest ta skarga do Trybunalu Konst. ale tez masa wywiadow z politykami CSU,FDP,nawet Lewicy,ktorzy nie chca dalszego wsparcia dla Poludnia i otwarcie juz atakuja A.Merkel za jej ostatnie ustepstwa.Nadchoddzi czas jakis ostrych posuniec,moze rzeczywiscie jednym z pierwszych z nich bedzie wyjscie Finlandii z eurolandu.To bylaby pierwsza kostka domina,za nia poszlyby dalsze decyzje w innych krajach,euro padloby do pol roku.Wtedy lepiej nie miec oszczednosci w euro,dlugi tak,moze beda kiedys warte 10% tego co wczesniej,tak juz raz bylo ze zlotym PRL,zaraz po upadku PRL,moja mama kupila wtedy mieszkanie 2 pokojowe w Krakowie po rozmienieniu przeze mnie 500 dolarow na wolnym rynku.Zamienila status lokatorski na wlasnosciowy,w samym centrum Krakowa.Tyle warte byly zlote PRL i takie byly ceny w nich wyrazone w relacji do niezaleznego dolara USA.To sie moze teraz powtorzyc z euro.Moze byc bardzo ciekawie.
  • ~ania z zielonej wyspy
    (2012-08-06 13:48)
    Finski rzad robi po prostu wszystko odwrotnie niz nasz- u nich rzadzi finski "zacofany" PIS.
  • ~wacek
    (2012-08-06 13:27)
    a rudy wuj to kiedy Polske eurem uszczesliwi???