Banco Comercial Portugues poinformował również, że chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie Pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do Rady Nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku. Do tego dnia Pan Bogusław Kott pozostanie Prezesem Zarządu Banku na czas niezbędny do przygotowania i wdrożenia nowych rozwiązań związanych ze strategicznym zarządzaniem i rozwojem Banku Millennium SA - napisano w komunikacie.

Reklama

Na konferencji prasowej prezes Bogusław Kott powiedział, że nowy prezes może być wybrany z osób, które tworzą obecny zarząd banku.

Mój punkt widzenia jest taki, że przede wszystkim powinno się szukać następcy wśród osób pracujących w banku. Nasz zarząd jest stabilny, to zespół ludzi znających bank - stwierdził Kott.

Dodał, że pozostanie na stanowisku co najmniej do lipca 2013 r., w międzyczasie powinniśmy wybrać następcę. Realnie pewnie proces wyboru prezesa potrwa z dwanaście miesięcy - powiedział.

W ocenie prezesa Kotta polski rynek bankowy jest atrakcyjny dla inwestorów i główny akcjonariusz banku nie rozważa jego sprzedaży.

Bank podał, że Banco Comercial Portugues zamierza także zaproponować powołanie Komitetu Strategicznego Rady Nadzorczej i powierzyć Bogusławowi Kottowi jego organizację.

Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej oraz kluczowych wyzwań, przed którymi bank stanie w perspektywie średniookresowej.

Bogusław Kott jest prezesem Banku Millennium nieprzerwanie od 1989 roku.

Reklama