Zdaniem deweloperów i pośredników zaczyna brakować małych mieszkań, do 50 mkw. Wiosna przyniesie prawdopodobnie ożywienie na rynku i braki mogą być jeszcze bardziej odczuwalne. Już obecnie czas rozpatrzenia wniosku kredytowego staje się dla wielu osób głównym parametrem przy podejmowaniu decyzji o wyborze banku. Niejednokrotnie uzyskanie pożyczki w krótkim czasie to jedyna możliwość dokończenia transakcji, bo w przeciwnym wypadku można stracić wpłaconą zaliczkę.

Reklama

Wspólnie z Home Broker postanowiliśmy sprawdzić, w których bankach procedura rozpatrywania wniosku kredytowego zajmuje najmniej czasu. Nasze zestawienie powstało na podstawie opinii doradców, którzy wskazywali, w których bankach procedura rozpatrywania kompletnego wniosku trwa najkrócej. "Bankiem, który pod tym względem działa najsprawniej, jest ING BSK" - mówi Katarzyna Siwek z Home Broker.

Ponad 60 proc. oceniających go doradców twierdzi, że kredyt można w nim otrzymać w ciągu dwóch tygodni od złożenia kompletnego wniosku. "Udzielenie kredytu zajmuje nam od trzech do dziesięciu dni. Ten okres może się jednak wydłużyć, szczególnie w takim okresie jak teraz, gdy wniosków kredytowych jest wiele" - mówi Piotr Utrata z ING BSK.

Na drugim miejscu jest Bank Pekao, o którym 58 proc. ankietowanych powiedziało, że szybko podejmuje decyzje. "Wiemy, że obok ceny wygrywa się również sprawnością działania. Dlatego decyzje wydajemy standardowo do dziewięciu dni" -mówi Remigiusz Falkowski z banku Pekao.

Więcej informacji: Szybki kredyt hipoteczny - sprawdź który bank najszybciej załatwia formalności

p