PiS rozważy projekt emerytury obywatelskiej. "Analiza obecnego systemu" ma odbyć się po wyborach

| Aktualizacja:

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" PiS zastanawia się nad wprowadzeniem emerytury obywatelskiej. Projekt ten miałby zatrzymać biedę wśród starszych osób.

wróć do artykułu
  • ~Krystyna
    (2019-08-15 09:10)
    Czy sie spalo czy sie chlalo, 1000 zlotych sie nalezalo!
  • ~aga
    (2019-08-14 22:01)
    Jutro idę się zwolnić z pracy Urodzenia sobie jeszcze kilkoro dzieci i nareszcie będę zyla
  • ~sort65
    (2019-08-14 16:34)
    Ja już rozważyłem że od rocznika 1959 (dokładnie od połowy 1958 ) już nikt nie skorzysta z przywileju wypracowanego za komuny a obiecanego przez solidarność ,mowa o pięcioletnim wcześniejszym odejściu na emeryturę. Wyliczyłem -rozważnie , że za moją zabraną emeryturze -ten co zabrał mi jednemu, to rozda to 300tu emerytom jednorazowo a jak zabrał tysiącom ??? .W przeszłości wielki wódz dawał cukierki ,dzieci to kupią .
  • ~Tow.Jarosław
    (2019-08-14 16:24)
    Czy się stoi czy się leży........
  • ~NOR
    (2019-08-14 17:24)
    1100 minimum plus wypracowana emerytura dla osob pobierajacych niskie emerytury , ponizej placy minimalnej . To byloby niezle .Ci co nie maja zadnej tylko 1100 .
  • ~Michu.
    (2019-08-14 14:40)
    Powinna być emerytura obywatelska dla każdego w wysokości 2 tys mies. To obowiązek państwa, skoro całe życie odziera nas z podatków. Ci co nie pracowali także powinni ją otrzymać. Na tym polega solidarne państwo, a nie na tym, żeby dawać dotacje milionerom, czy dziecom mecenasów 500+. Jestem za emeryturą obywatelską.
  • ~Maro
    (2019-08-15 08:57)
    PiS chce kolejne 250000 nowych głosów, przez to fanatyczne szukanie zwolenników PiS - u doprowadzicie ten kraj do ruiny, tylko karmicie nierobów.
  • ~prezes
    (2019-08-14 12:22)
    ciekawe jak mialoby to wygladac?To chyba plan dla nastepnych pokolen zaczynajacych prace?Jak ktos ma dzis np.67 lat,emeryture ok.200 zl,bo nic nie wplacal to skad nagle ZUS ma miec 1100 zl na jego emeryture?To chyba plan za 20 albo 30 lat?KRUS juz dzis placi w ten sposob-po 1 tys zl dla kazdego ale ma dotacje -ok.16 mld zl.Ten nowy system bedzie chyba jechal bez dotacji-nie wiem-kiedys sie dowiemy.
  • ~Rak
    (2019-08-14 22:19)
    Hehehe kolejne 500+? To jakiś koszmar .30 lat pracuję i dostanę wielkie NIC przez najniższe składki i żenujące umowy. Lepiej bimbac i być utrzymankiem w tym upadajajacym Państwie....
  • ~Tev
    (2019-08-14 15:00)
    Tylko w misiolandzie
  • ~krzyhoo1
    (2019-08-14 13:47)
    Rozmowa z sąsiadką z bloku, wdową, emerytką mieszkającą w lokalu własnościowym 62m2: - emerytura po mężu - 2100 zł (nieźle!!!) - czynsz (w tym media) - 700 zł - kablówka - wyłączyła - lekarstwa - 300 zł - biznesmen w koloratce z Torunia - 300 zł (ja cie nie mogie!!!) - zostaje 800 zł (jedzenie, ubranie, książki,gazety, etc) Gdyby miała emeryturę obywatelską, musiała by mieszkać pod mostem
  • ~jarek
    (2019-08-14 17:01)
    ZŁODZIEJSTWA NA WYRWĘ ciąg dalszy.....
  • ~A.
    (2019-08-14 18:25)
    niektorzy tak jecza jakby przynajmniej za darmo pracowali.KTO WAM NA SILE KAZE PRACOWAC DAJCIE LUDZIOM ZYC.
  • ~ekonom1
    (2019-08-14 21:32)
    Naród tak chciał, naród tak ma . A że więcej głosów mają niepracujący , to ich reprezentacja wygrywa. Tylko że ci pracujący za głupków uchodzić nie chcą i tez nie będą robić ( taki trochę strajk jak za Gierka - czy sie stoi czy sie leży pincet sie należy ) . Nie powiem , jest to sprytne -oświadczamy ze skrócimy wiek emerytalny - hurra - wygrywamy wybory . ( a po cichu - ale emerytur płacić nie będziemy ) . A poza tym to i tak wina Tuska .
  • ~LASOWIAK
    (2019-08-14 21:38)
    AWS z Buzkiem na czele wykiwali nas o 5 lat.WYOBRAZ SOBIE .ZE ABY DOSTAC EMERYTURE MUSISZ PRZEPRACOWAC 50 LAT FIZYCZNIE W WARUNKACH UCIAZLIWYCH ,NIEBEZPIECZNYCH I SZKODLIWYCH............I co na to DOBRA ZMIANO.......I MY MAMY NA WAS GLOSOWAC.ROZDAWAJCIE NIEROBOM DALEJ////
  • ~zin
    (2019-08-14 15:10)
    przy takim rozdawnictwie pieniedzy wczesniej czy pozniej nastapi krach i te 1.100zl otrzymaja wszyscy obywatele bo innego wyjscia nie beda miec rzadzacy aby panstwo nie zbankrutowalo
  • ~Antypis
    (2019-08-16 11:21)
    Bo Pis forsa s r a !
  • ~Misio,,....,,,,,,,...,,
    (2019-08-14 17:00)
    Po wyborach , to będzie musztarda po obiedzie.
  • ~sort65
    (2019-08-14 17:12)
    kto z bolkiem wieszał postulaty?
  • ~J. Kassansky
    (2019-08-17 01:25)
    Polityka ROZDAWNICTWA realizowana przez PiS to prosta droga do wielkiej inflacji. Już trwa dodruk banknotów. Niedługo kursy Euro, USD i innych mocnych walut pójdą ostro w górę!

Może zainteresować Cię też: