PiS rozważy projekt emerytury obywatelskiej. "Analiza obecnego systemu" ma odbyć się po wyborach

| Aktualizacja:

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" PiS zastanawia się nad wprowadzeniem emerytury obywatelskiej. Projekt ten miałby zatrzymać biedę wśród starszych osób.

wróć do artykułu
  • ~J. Bieda
    (2019-08-14 11:30)
    PiS to KRYZYS! Kopiują rozwiązania greckie. Grecja od kilku lat zmaga się z biedą.
  • ~zmora
    (2019-08-14 12:34)
    Właściwie jest już blisko do systemu "Gdzie jeden pracuje - dziesięciu bierze pieniądze"...Żeby było śmieszniej - to Ci co pracują biorą już mniejsze pieniądze o tych co "żerują" na tych co pracują..
  • ~Zlodzieje
    (2019-08-14 12:24)
    To po co płacić składki ZUS jeden płaci i pracuje drugi nie płaci i też dostanie emeryturę. To ten pierwszy teraz dostanie mniej żeby temu co nie płacił dołożyć..
  • ~amira
    (2019-08-14 12:34)
    emerytura za nic a ty głupku pracuj 40 lat na swoją bylejaką
  • ~Nik
    (2019-08-14 13:20)
    Jedni mają zap.... inni będą się opier... a dostaną po równo. Sorry nie kupuję tego. Czas zacząć być odpowiedzialnym! Nie można uczyć społeczenstwa braku odpowiedzialności za swoje decyzje
  • ~Olek
    (2019-08-14 10:36)
    To kłamstwo i bzdura!!!
  • ~Pelek
    (2019-08-14 10:33)
    TO JEST KŁAMSTWO I BZDURA, A KTO CZYTA GAZETĘ WYBORCZĄ ??!!PISZĄ SAME KŁAMSTWA!!!
  • ~Poleca !.
    (2019-08-14 10:38)
    Pieniadze nie manna ,z nieba nie ...
  • ~emerytka
    (2019-08-14 12:35)
    To bardzo dobre rozwiązanie .Dużo rencistów straciło renty i mają niskie emerytury nawet 40 zł , bo już nie znaleźli pracy.Ok 250 tys ludzi to sporo .No może nie 1100 zł ale np 800 zł , bo to starsi polscy obywatele , już do pracy nie pójdą.
  • ~Zepp
    (2019-08-14 11:06)
    Każdy emeryt dostanie 500 zł
  • ~Tolo
    (2019-08-14 16:43)
    Na swoją emeryturę 3272 zł. "na rękę" pracowałem 44 lata i 7 miesięcy jako elektromonter. Nikt niczego mi nie dał. Dlaczego mam dopłacać do kolejnej grupy nierobów i darmozjadów tylko dlatego że popierają zaakłamanych nerobów?
  • ~PIS kłamał kłamie i będzie kłamać
    (2019-08-14 14:14)
    Każdy emeryt wypracowuje swoją emeryturę. Każdy z nas chyba zna ze swojego najbliższego otoczenia kilku takich, powiedzmy, niepracujących, jednak pijących alkohol wprost przed sklepem, albo w krzakach. Nie zauważyłem, żeby kalali się pracą. Przypuszczam, że wyborcza taktyka korumpowania elektoratu przez PIS w ich przypadku odniesie sukces, zmusi wszystkich obwiesiów do wbicia się w garnitury i do wzięcia udziału w wyborach w celu oddania głosu na PIS zapewniający im transfer dochodów państwa do tej grupy / osób oczekujących dopływu kasy na ... przelew /, osób zawodowo nie zajmujących się jakąkolwiek pracą. Zbieranie, gromadzenie i rozdawanie kasy zapewni też stałą pracę rodzinom dobrych panów lepszego sortu z PISu oczywiście i wdzięczność biorców kasy, którzy łącznie zawsze będą mieć liczebną przewagę nad wypracowującymi i tworzącymi dochód państwa. Możemy w dalszej przyszłości oczekiwać ponawiania postulatu obniżania wieku emerytalnego, co PIS z pewnością rozpatrzy łaskawym okiem. W związku z powyższym ilość osób czynnych zawodowo lawinowo spadnie. Bo jaki głupi będzie chciał pracować na zawodowych bumelantów ?
  • ~Sprawiedliwe
    (2019-08-14 12:21)
    Ktoś pracował całe życie i płacił składki ZUS drugi nie pracował i nie płacił nic i mają teraz dostać emeryturę obywatelska czyli po równo. Polityka PIS
  • ~Coś za coś
    (2019-08-14 14:12)
    Skoro mundurówka ma ogromne przywileje emerytalne, to wiadomo że inni emerycie będą dostawać grosze.
  • ~sic.
    (2019-08-14 15:32)
    skru .....syny i tyle w temacie.
  • ~balcek
    (2019-08-14 14:10)
    a prawa nabyte?tak krzyczeli jak tusk podwyższył wiek emerytalny łamiąc podstawowe prawa a teraz kombinują to samo
  • ~kręciołek
    (2019-08-14 14:36)
    moja mama po 40 latach pracy na dwóch etatach będzie miała taką samą emeryturą jak ktoś kto nie skalał się pracą - to jest prawdziwa komuna w wykonaniu PIS
  • ~Marcin88787
    (2019-08-14 12:15)
    Pensja obywatelska!!!!!
  • ~OLAF
    (2019-08-14 13:03)
    A SOBIE PIS TEŻ DA 1000zł
  • ~sic.