Coraz szybciej rośnie liczba osób z niskimi emeryturami. Najniższe świadczenie to... cztery grosze

Zróżnicowanie świadczeń wypłacanych przez ZUS jest niższe niż w przypadku pracujących.

wróć do artykułu
  • ~W
    (2019-07-22 07:37)
    Nowe, poniedzialkowe wypociny niby dziennikarzy z der Dziennik. Jak ktos nie placil skladek na ZUS (czytaj - pracowal na czarno czyli nielegalnie) to nic nie dostanie. Jest to proste I oczywiste dla wszystkich za wyjatkiem antypolskich mediow.
  • ~KRYSTEK
    (2019-07-22 07:34)
    smieszne to jest ze ktos przepracowal 3 miesiace w swoim zyciu i rzada emeryture pan chyba kpiny robi sobie bo licza sie skladki izarobki RP7
  • ~gostom
    (2019-07-22 07:45)
    Jeszcze większa niesprawiedliwość jest w Niemcach. Przeciętna emerytura wynosi dla Pracownika wolnego rynku obecnie zaledwie ok, 950 Euro. Natomiast emerytury Urzędników tzw. tutaj Bemate, otrzymują przeciętną ok. 2850 Euro miesięcznie, Do tego jest waźne wiedzieć, źe Beamte nie płaci jakichkolwiek składek do kasy rentowej.
  • ~Żenada
    (2019-07-22 07:27)
    Jezeli obywatel pracował pół roku to emeryturę nalicza mu się proporcjonalnie.I zapomniał dodać że dostaje się 13 emeryturę - średnią krajową - dzięki PiS.
  • ~head
    (2019-07-22 08:17)
    Rośnie bo ludzie się zachwycili obniżonym wiekiem emerytalnym i rozdawnictwem. Uważają że można nie pracować a państwo ma dać. Najlepiej z kieszeni tych którzy długo pracowali. Cala Europa wydłuza wiek emerytalny tylko PiS obniżył wiek emerytalny choć wiedział, że obniży to emerytury i ludzie będą biedować..
  • ~Magda.A
    (2019-07-22 14:28)
    To liberałowie wprowadzili ten emerytalny system zdefiniowanej składki, pozbawiając emerytury części socjalnej 24% kwoty bazowej.Jeżeli zgromadzony kapitał jest niski, oddać w całości jednorazowo i po sprawie.
  • ~Batko
    (2019-07-22 09:02)
    EMERYTURA jest uzależniona od Stażu Pracy.Czyli PODSTAWA do Emerytury to 25 lat przepracowane,podstawa do Renty to 15 lat pracy ,reszta to ZASIŁKI Socjalne. Propagandzisto nie jątrz.
  • ~pomnik prezesa
    (2019-07-22 07:56)
    To co TUSK miał rację ? Doktryna Kaczyńskiego 2x2 na pewno = 5 jest bzdurą do sprawdzenia na porwanym (ukradzionym księżycu).
  • ~utylizator styropianu
    (2019-07-22 10:07)
    Puszka Pandory zostanie otworzona dopiero jak mamuśki niepracujące, ale pobierające 500+ doczołgają się do 60-ki. Teraz to prolog tego co będzie.
  • ~Zorro
    (2019-07-22 09:35)
    Dzięki pisowskiemu obniżeniu wieku emerytalnego emerytury już wkrótce będą kompletną fikcją. Zapomnicie o systemie emerytalnym - to bankrutująca piramida finansowa i nic tego nie zatrzyma. Już PO nie zrobiło wszystkiego co trzeba aby ją ratować, bo podniesienie wieku emerytalnego to było O WIELE ZA MAŁO. PiS przesądził że ten system przestał w praktyce istnieć.
  • ~Wyborca PIS
    (2019-07-22 10:36)
    Pan Jarosław uratuję polskich emerytów , podobno ma już plan .Teraz na emeryture będzie można przejśc po przepracowanych 6 latach --brawo PIS .I ta emerytura najniższa ma wynieść 3400 zł na ręke .Cudotwórca --głosujmy na PIS
  • ~73
    (2019-07-22 11:11)
    Niska emerytura w Polsce to chyba nic nowego?
  • ~Bastard
    (2019-07-22 11:01)
    To dopiero początek !!!! Przyszli emeryci to będą mogli pomarzyć o takiej waloryzacji rent i emerytur !!!!! Będziemy zasowac do końca swoich dni !!! Nie będzie 13 i innych emerytur . Będzie praca , płacz i żeby w ścianę !!! O to w tym rozdawnictwie chodziło . Po nas choćby potop !!!!!
  • ~jaity
    (2019-07-22 13:27)
    Groszowa emerytura też się opłaca, bo zapewnia ubezpieczenie zdrowotne. A dorobić można na czarno.
  • ~Paweł
    (2019-07-22 12:21)
    Mam 45 lat, jestem budowlańcem, ale zawsze płaciłem wysokie składki. Na koncie w ZUS mam już 500.000 na koncie i subkoncie. W OFE 100.000. Łącznie 600.000. To daje prawie 3000 emerytury, gdybym przestał już pracować. A jeszcze min 20 lat pracy przede mną. Spokojnie będę miał powyżej 10.000 PLN emerytury. To nie jest problem dostać wysoką emeryturę, jeśli się długo pracuje i odprowadza wysokie składki od umowy o pracę. W 2018 za sprawą wysokiej waloryzacji i odprowadzanych składek przyrosło mi ponad 60.000 w ciągu roku. To dużo. To prawie 300 PLN wzrost emerytury za rok pracy.
  • ~Norma
    (2019-07-22 13:29)
    Albo wlasne oszczednosci i przechodze na emeryture kiedy chce albo zebry pod kosciolem.
  • ~zorientowany
    (2019-07-22 21:38)
    Informuję, że oba moje komentarze ukazały się jako odpowiedzi na komentarz internauty o nicku "KRYSTEK" z dnia 22.07.2019 r. godz. 07.34, chociaż nie było to moim zamiarem. Gdzieś chyba popełniłem błąd i nie ukazały się (dotyczy mojego pierwszego posta) jako niezależne, tylko, jako odpowiedzi.
  • ~leń wielki
    (2019-07-22 15:02)
    Ile przepracowały te mamuśki od 4 dzieci - zwłaszcza cyganki ? Tak, tak, podcierały tyłki swoim dzieciom 40 lat - no to się natyrały.
  • ~veiz
    (2019-07-22 10:52)
    ten emeryt który w wieku 81 lat przeszeł na emeryturę to z kótrej kasty jest to tez może by zus podał
  • ~polansky
    (2019-07-22 14:55)
    zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polaki i Polaków !!! tej bandyckiej - przestępczej organizacji mówimy : DOŚĆ !

Może zainteresować Cię też: