Coraz szybciej rośnie liczba osób z niskimi emeryturami. Najniższe świadczenie to... cztery grosze

Zróżnicowanie świadczeń wypłacanych przez ZUS jest niższe niż w przypadku pracujących.

wróć do artykułu
  • ~fuks
    (2019-08-22 13:10)
    Przecież wiadomo że po obniżeniu wieku emerytalnego wysokość świadczeń spadnie, o tyle dobrze że będzie ppk to przyszły emeryt może jakoś przeżyje
  • ~pretensje do pana prezesa
    (2019-07-24 23:47)
    Nie trzeba sie dziwic. To proste. Niski wiek emerytalny = niska emerytura. Pretensje do pana prezesa.
  • ~KRYSTEK
    (2019-07-23 10:34)
    TO JEST ZE LUDZIE PRACUJACY FIZYCZNIE MUSZA PRACOWAC DO SMIERCI A BIUROKRACI I GRYZI PIORKA BEDA KASOWAC WYSOKIE EMERYTURY TO NIE JEST TAK BO TO BALCEROWICZ WPROWADZIL RP7 ALICZA TE SKLADKI IZNISZCZONO ZAKLADY I DLATEGO NIE NIE MOZNA NAWET W ARCHIWACH ZNALEZTYCH ZAKLADOW I LICZA TYLKO SREDNIA A SUCHOCKA ZABRALA SZKODLIWE ITU JEST PIES POGRZEBANY
  • ~zorientowany
    (2019-07-22 21:38)
    Informuję, że oba moje komentarze ukazały się jako odpowiedzi na komentarz internauty o nicku "KRYSTEK" z dnia 22.07.2019 r. godz. 07.34, chociaż nie było to moim zamiarem. Gdzieś chyba popełniłem błąd i nie ukazały się (dotyczy mojego pierwszego posta) jako niezależne, tylko, jako odpowiedzi.
  • ~Bogacz
    (2019-07-22 19:43)
    Będzie dobrze , ja to wiem
  • ~leń wielki
    (2019-07-22 15:02)
    Ile przepracowały te mamuśki od 4 dzieci - zwłaszcza cyganki ? Tak, tak, podcierały tyłki swoim dzieciom 40 lat - no to się natyrały.
  • ~polansky
    (2019-07-22 14:55)
    zus do likwidacji ! natychmiast i nieodwołalnie !! dla dobra Polaki i Polaków !!! tej bandyckiej - przestępczej organizacji mówimy : DOŚĆ !
  • ~Magda.A
    (2019-07-22 14:28)
    To liberałowie wprowadzili ten emerytalny system zdefiniowanej składki, pozbawiając emerytury części socjalnej 24% kwoty bazowej.Jeżeli zgromadzony kapitał jest niski, oddać w całości jednorazowo i po sprawie.
  • ~Norma
    (2019-07-22 13:29)
    Albo wlasne oszczednosci i przechodze na emeryture kiedy chce albo zebry pod kosciolem.
  • ~jaity
    (2019-07-22 13:27)
    Groszowa emerytura też się opłaca, bo zapewnia ubezpieczenie zdrowotne. A dorobić można na czarno.
  • ~Z PIS
    (2019-07-22 13:00)
    SUPER ZMIANA
  • ~Paweł
    (2019-07-22 12:21)
    Mam 45 lat, jestem budowlańcem, ale zawsze płaciłem wysokie składki. Na koncie w ZUS mam już 500.000 na koncie i subkoncie. W OFE 100.000. Łącznie 600.000. To daje prawie 3000 emerytury, gdybym przestał już pracować. A jeszcze min 20 lat pracy przede mną. Spokojnie będę miał powyżej 10.000 PLN emerytury. To nie jest problem dostać wysoką emeryturę, jeśli się długo pracuje i odprowadza wysokie składki od umowy o pracę. W 2018 za sprawą wysokiej waloryzacji i odprowadzanych składek przyrosło mi ponad 60.000 w ciągu roku. To dużo. To prawie 300 PLN wzrost emerytury za rok pracy.
  • ~73
    (2019-07-22 11:11)
    Niska emerytura w Polsce to chyba nic nowego?
  • ~Bastard
    (2019-07-22 11:01)
    To dopiero początek !!!! Przyszli emeryci to będą mogli pomarzyć o takiej waloryzacji rent i emerytur !!!!! Będziemy zasowac do końca swoich dni !!! Nie będzie 13 i innych emerytur . Będzie praca , płacz i żeby w ścianę !!! O to w tym rozdawnictwie chodziło . Po nas choćby potop !!!!!
  • ~veiz
    (2019-07-22 10:52)
    ten emeryt który w wieku 81 lat przeszeł na emeryturę to z kótrej kasty jest to tez może by zus podał
  • ~Wyborca PIS
    (2019-07-22 10:36)
    Pan Jarosław uratuję polskich emerytów , podobno ma już plan .Teraz na emeryture będzie można przejśc po przepracowanych 6 latach --brawo PIS .I ta emerytura najniższa ma wynieść 3400 zł na ręke .Cudotwórca --głosujmy na PIS
  • ~utylizator styropianu
    (2019-07-22 10:07)
    Puszka Pandory zostanie otworzona dopiero jak mamuśki niepracujące, ale pobierające 500+ doczołgają się do 60-ki. Teraz to prolog tego co będzie.
  • ~Zorro
    (2019-07-22 09:35)
    Dzięki pisowskiemu obniżeniu wieku emerytalnego emerytury już wkrótce będą kompletną fikcją. Zapomnicie o systemie emerytalnym - to bankrutująca piramida finansowa i nic tego nie zatrzyma. Już PO nie zrobiło wszystkiego co trzeba aby ją ratować, bo podniesienie wieku emerytalnego to było O WIELE ZA MAŁO. PiS przesądził że ten system przestał w praktyce istnieć.
  • ~Batko
    (2019-07-22 09:02)
    EMERYTURA jest uzależniona od Stażu Pracy.Czyli PODSTAWA do Emerytury to 25 lat przepracowane,podstawa do Renty to 15 lat pracy ,reszta to ZASIŁKI Socjalne. Propagandzisto nie jątrz.
  • ~head
    (2019-07-22 08:17)
    Rośnie bo ludzie się zachwycili obniżonym wiekiem emerytalnym i rozdawnictwem. Uważają że można nie pracować a państwo ma dać. Najlepiej z kieszeni tych którzy długo pracowali. Cala Europa wydłuza wiek emerytalny tylko PiS obniżył wiek emerytalny choć wiedział, że obniży to emerytury i ludzie będą biedować..

Może zainteresować Cię też: