Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS będzie musiał ponownie przeliczyć zaniżone emerytury

ZUS będzie musiał przeliczyć 100 tys. bezprawnie obniżonych świadczeń pobieranych przez kobiety urodzone w 1953 r. – zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o panie, które korzystały z wcześniejszych emerytur

wróć do artykułu
  • ~Julja
    (2019-03-07 08:41)
    Ja tez, ja tez jestem 1953 rocznik, ale mnie to jic jie da, bo ja pobieram emeryture nie w Polsce. No, gybym wiedziala, gdybym wiedziala......
  • ~emerytka rocz53
    (2019-03-07 12:09)
    No doczekałyśmy się sprawiedliwości.PO po cichutku wprowadziła nam ustawe na ktorą nie można była się zgodzić.Kobiety z tego rocznika walczyły dzielnie no i wygrały Szczególnie .Wielkie podziękowania dla tych kobiet ,które się za angażowały poświęcają swój czas.
  • ~jaga 53
    (2019-03-07 14:57)
    Dziękuje paniom które walczyły o rocznik 1953 .Bo ta emerytura nam się poprostu należy!!!!!!
  • ~DZIADEK-ALE DZIAD-PO50 LATACH PRACY-WIEK65 LAT-921
    (2019-03-07 18:19)
    TRZEBA PODAC DO SODU TE PARTJE CO W2001 OKRADLY MATKI Z DZIECMNI ZE SWIADCZEN SOCJALNYCH I ZWIOZKOWYCH.650 TYSIECY PODPISOW WYRZUCILI DO SMIETNIKA.LUDZIOM ZWOLNIONYM Z WINY ZAKLADU TEZ OBNIZYLI SWIADCZENIE Z ZUS ZE160% DO80%.NIKY ZATO NIE ODPOWIEDZIAL KARNIE.TO BYLY TE PARTJE SLD SDPL UP PO PSL.TERAZ PCHAJO SIE DO WLADZY DO UE A Z NAZ I ZMATEK Z DZIECMNI ZROBILI DZIADOW.NIGDY NIE ZAGLOSUJEMY NA SLD PO PSL A TYM BARDZIEJ NA NOWOCZESNO.JUZ GRUPINSKI I PCHLA SZACHRAJKA MOWI ZE PRZYWRUCIMY PONOWNIE 67 BO MUSZO GDZIES SKUBAC JAK TO ROBILI8 LAT.NAJLEPIEJ OKRADA SIE TYCH BIEDNYCH HANBA!!! JUDASZOM.
  • ~Z
    (2019-03-07 20:30)
    Rocznik1953 powinien sie cieszyc, ze w wieku 55lat mogl isc na wczesniejsza emeryture ,bo mlodsi juz musieli pracowac do ponad 60 lat i to dla niektorych ludzi ciezko pracujacych np rocznik 54,55 itd bylo tragedia.
  • ~wstyd
    (2019-03-08 07:21)
    moze wcale nie prcowac bo rzad da wszystlo po plus wstyd nierobyteraz tylo nawiecej zyskuja co nie zabardzo splamili sie praca i narze4kaja ze maja malo a co z tymi co wyparacawali swoje emerytury w 100 procentach i wiecej tych sie nie docenia w jakis sposob
  • ~Maria 1953
    (2019-03-08 10:58)
    Ja musiałam zwrócić pieniądze,czy teraz dostanę zwrot,oprócz przeliczenia emerytury?Nadmieniam,że jeszcze jedna była strata bo musiałam zrezygnować zOFFE a przecież nie zawierałam umowy z ZUS,ale o tym się nie mowi,nie widzę związku z wcześniejszą emeryturą a utratą piemiędzy z OFF
  • ~bogjan
    (2019-03-08 14:37)
    Brawo! Podziwiam i dziękuję za walkę o prawa rocznika 53!
  • ~53
    (2019-03-08 21:06)
    co z tego jak wiekszosc niedostanie wyrownania ........to jest chore panstwo
  • ~janste
    (2019-03-08 21:43)
    czy zus będzie wznawiał postępowanie z urzędu czy będą czeka c na nasze wnioski o wszczęcie..?
  • ~Niniek
    (2019-03-11 08:30)
    Też interesuje mnie czy sprawa będzie załatwiona z rzędu czy znów trzeba będzie zwracać się do ZUS.Poprzednio jak składałam wniosek o ponowne przeliczenie emerytury to usłyszałam od Pań z ZUS ,że mam wysoką emeryturę i czego jeszcze chce.I lepiej żebym więcej nie występowała z takim wnioskiem bo mogą mi obniżyć ta którą mam .przecież to jest karygodne w obliczu obecnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.No ale to było sześć lat temu.Może tych Pań już nie ma i same borykają się z niską emeryturą.Interesuje mnie jeszcze fakt czy nam dadzą rekompensatę za poprzednie lata skoro należało przeliczy na nowo emeryury
  • ~Todzia
    (2019-03-11 11:20)
    Redaktorze, aby uzyskać wyrównanie należy złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury, w ciągu 1 miesiąca od ogłoszenia wyroku TK.
  • ~taka prawda tak
    (2019-03-12 10:56)
    ZUS nalicza jak chce a jak ktoś zaskarży decyzję ZUS do sądu to z reguły przegrywa, bo sędziom nawet nie chce się pochylić na pozwem. Bez skrupułów przepisują wyjaśnienie ZUS jako uzasadnienie oddalenia pozwu.Sędzia ma w d..ie zwykłego obywatela ,
  • ~Jaga53
    (2019-03-13 13:36)
    Wyliczony miliard skutków jest z kosmosu, bo przecież po niekorzystnym przeliczeniu pozostawalysmy na emeryturze wczesniejszej, więc nie będą nam wyrownywac niewyplaconych skutków. W moim przypadku wyliczono mi ok 300 zł mniej w stosunku do wyplacanej wcześniejszej emerytury, wiec pozostałam na starej i chyba wszystkie tak postąpiły
  • ~tenia
    (2019-03-13 23:06)
    Jestem z rocznika 1953 i bardzo się ciesze , ze determinacja wszystkich Pan zwyciezyla . Dziekuje wszystkim, którzy wywalczyli dla nas te sluszna sprawę . Bylam w Zu -sie , nie maja jeszcze konkretnych wytycznych , ale dowiedziałam sie , ze należy zlozyc wniosek o ponowne przeliczenie emerytury . Nie wiadomo jednak, czy należy nam sie wyrównanie za 5 lat pobieranej niższej emerytury , ale to tez zaznacze we wniosku bo to w końcu moje pieniądze .Dzielmy sie informacjami !!!!!!
  • ~emerytka
    (2019-03-16 13:45)
    ZUS nam nic nie przeliczy sam.O wszelkie przeliczenia trzeba składać wniosek. Ja się dowiadywałam w ZUS-ie, to nic nie wiadomo jeszcze.Udzielono mi informacji ,ze decyzja TK dotyczy jednej osoby.I nie wiadomo co z tym jeszcze będzie.Trzeba mieć rękę na pulsie żeby nas znowu nie oszukano.
  • ~emerytka
    (2019-03-18 19:56)
    Ja po 40 latach pracy mam 1330 zł bo zostałam oszukana przez państwo w którym tyle lat pracowałam i nie miałam godziny chorobowego ale myśle ze teraz otrzymam moje pieniądze które mi zabrali jestem rocznik1953
  • ~1953
    (2019-03-19 19:50)
    trybunal trybunalem,jeszcze nie mamy się czego cieszyc ,jak będziemy miały w kieszeni to dopiero ,a to jeszcze roznie może być, były przypadki nie ogłoszenia w dzienniku ustaw postanowien TK I CO WTEDY
  • ~Emerytka
    (2019-03-24 12:32)
    Dla mnie jest niezrozumiałe, dlaczego ciągle u mnie ZUS zmieniał nr świadczenia emerytury. Mam 3 legitymację ZUS. Na dwóch legitymacja ch mam ten sam nr. świadczenia. A na trzeciej legitymacji jest juz inny nr.świadczenia. W ZUS -ie twierdzą że przeszłam do innego systemu dlatego mam zmieniony nr świadczenia. .A po 38 latach pracy.w tym 30 latach wymagane do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Pracowałam jeszcze będąc na emeryturze 8 lat..A wys.emerytury.netto to 1230 zł. Drogie Panie sprawdźcie swoje nr.świadczenia emerytury.
  • ~Emerytka
    (2019-03-24 12:39)
    Juz jest ogłoszony wyrok z Trybunału Poszło do ZUS. Ale nie będzie znowu kombinacji żeby to uchylić. Musimy czuwać.

Może zainteresować Cię też: