Robert Gwiazdowski: Co jest w ZUS-ie? Nic. W ZUS-ie nic nie ma

| Aktualizacja:

"Byłem przewodniczącym rady nadzorczej ZUS, więc wiem, co w nim jest" - stwierdza w rozmowie z "Polską The Times" ekonomista Robert Gwiazdowski. Dopytywany, co takiego jest w ZUS, odpowiada niepokojąco: "Nic. W ZUS-ie nic nie ma".

wróć do artykułu
  • ~#
    (2017-06-09 12:14)
    Skoro w ZUS nie ma nic — i nic nie było — to z czego niby wypłacano wynagrodzenia, zbudowano nowe siedziby, sfinansowano słynny inaczej system informatyczny, zakupiono samochody służbowe… — z „Niczego”?
  • ~Pachoł miejski
    (2017-06-09 12:17)
    Ale kasę pan trzepał z tego nic ...
  • ~Kukiz 15
    (2017-06-09 13:45)
    Gdzie kaczor schował Dubienieckiego z którym wespół okradli niepełnosprawnych na 25 milionów złotych bo poplecznictwo to współudział w skoku
  • ~qqq
    (2017-06-09 12:31)
    To po co byłeś człowiek w Radzie Nadzorczej tego Niczego?
  • ~Podatnik
    (2017-06-09 12:44)
    Jeśli ta emerytura będzie wynosić przynajmniej 2 000 złotych, to może być i obywatelska.
  • ~Sokular
    (2017-06-09 12:02)
    teraz nie ma "nic",było gdy Pan w nim zarabiał.....................oto myślenie............ ekonomiczne.
  • ~lija
    (2017-06-09 15:32)
    my tę płaciliśmy na emerytury naszych rodziców ,więc żadna łaska,że teraz dzieci płacą na nas.Taki system i już.Wkurza mnie mówienie,że teraz pracujący płacą na nas,a my nie płaciliśmy składek?
  • ~hugo
    (2017-06-09 12:53)
    a teraz jest Mordasiewicz i bierze kasę z nic
  • ~Xxxxxxxxxx
    (2017-06-09 13:10)
    Jak łatwo brać kasę z tego "nic" jak jesteś Pan taki mądry, to było ten ZUS naprawc charytatywnie
  • ~j24
    (2017-06-09 17:11)
    I jeszcze sie chwali ze bral pieniadze od podatnikow za.....NIC!
  • ~Obywatel
    (2017-06-10 12:09)
    Proponuje w pierwszej kolejnosci Stan Spoczynku dla prawnikow zamienic na emeryture obywatelska w wysokosci 1 tys. zl miesiecznie zgodnie z zasada gloszona przez P. Gwiazdowskiego. --- Unia Europejska przeznacza srednio okolo13 % PKB ma swiadczenia emerytalne i Polska rowniez powinna przynajmniej taki sam odsetek czyli 13% PKB , czyli na dzien dzisiejszy okolo 240 mld zl przeznaczac na emerytury.
  • ~Polityk1
    (2017-06-10 09:24)
    Skoro to prawda to członkowie rady nadzorczej ZUS powinni pracować tam charytatywnie. A prezesi za najniższą krajową. A jak jest ?
  • ~Do....
    (2017-06-10 12:27)
    Do emerytury naliczanej wedlug skladki zdefiniowanej nalezy dolozyc emeryture obywatelska z budzetu panstwa w wysokosci co najmniej w wysokosci kwoty minimum egzystencji lub kwoty ubostwa relatywnego, ubostwa dochodowego, czy minimum socjalnego. Polska dysponuje roznymi rodzajami ubostwa. nie wszystkie chyba wymienilem w swojej wypowiedzi. Obecnie wedlug starego systemu emerytalnego doklada sie do emerytury okolo 880 zl brutto. Taki sam dodatek powinien zostac dolozony do nowej emerytury obliczanej wedlug skladki zdefiniowanej.
  • ~Pozostajaca....
    (2017-06-10 12:44)
    Pozostajaca emerytura naliczana wedlug skladki zdefiniowanej powinna byc dziedziczona/przejmowana przez krewnych przynajmniej w wysokosci 80%.
  • ~Obywatel
    (2017-06-11 11:08)
    Idee emerytury obywatelskiej popieram pod warunkiem, ze bedzie ona dodatkiem do swiadczenia emerytalnego naliczanego wedlug skladki zdefiniowanej /ile odlozysz tyle masz/. Tak jak w Kanadzie. Dodatek do glownej emerytury wyplacany jest z budzetu panstwa.----- Nie znam na swiecie zadnego kraju , aby glowna emerytura byla rowna dla wszystkich czyli emerytura obywatelska, jak proponuje P. Gwiazdowski. Rowny moze byc tylko dodatek do emerytury lub zroznicowany w zaleznosci od sytuacji materialnej emeryta. ---- Swego czasu Fidel Castro wprowadzil na Kubie rowne place i rowne emerytury, ale szybko wycofal sie ze swojej propozycji. ----- Dzieci na swiecie nie brakuje, nawet jest ich nadmiar w stosunku do istniejacych mozliwosci zapewniajacym im w miare godziwe zycie przez rodzicow.
  • ~Nie ma już nic - kasa próżna i dziurawa.
    (2017-06-09 23:18)
    Poszło na emerytury esbeków i rzesz darmozjadów którzy po 15 latach pracy pobierali do 90 lat życia wypasione emeryturki.
  • ~chachacha
    (2017-06-09 20:25)
    nie ma nic bo wszystko rozgrabili solidarni szeryfowie i zaznajomione gangi nasze i zachodnie.nie wpłynęła chyba ani jedna złotówka z tak zwanej sprzedaży wspólnego mienia Polaków.wszystko mają tacy biznesmeni jakich podsłuchano no i dotacyjni rolnicy z miliardowymi dotacjami, dopłatami i ulgami.a suweren ? suweren walczy o koryto dla tych gangsterów. wielkie brawa dla suwerena, bez szemrania oddał po 100 milionów aby wybrańcy mieli boskie życie1
  • ~Krasi
    (2017-06-12 14:17)
    To że w ZUSie nie ma nic wiem nie będąc ich Radzie Nadzorczej .. zakładam że małe dzieci też już o tym wiedzą
  • ~?????
    (2017-06-11 20:21)
    A co ludziom da się odłożyć z g..wnianych pensji niewolnika?
  • ~Krystek
    (2017-06-10 15:52)
    Przecież i tak muszą rodzić się dzieci. Kiedy Gwiazdowski będzie na emeryturze to ktoś musi wyprodukować mąkę, ktoś upiec chleb, ktoś dostarczyć mu go do sklepu. Ktoś będzie musiał w restauracji ugotować panu Robertowi obiad i mu go podać i po nim posprzątać. Nasze emerytury będą zależały od tego jak będą pracowały nasze dzieci i jak będą w stanie podzielić się z nami tym co będą miały. Jak będą okradane przez cwaniaków to w niewielkim stopniu się z nami podzielą tym co im zostanie.

Może zainteresować Cię też: