Wiek emerytalny będzie jeszcze wyższy? Pracodawcy RP: To konieczność

Ta debata była niezwykle jednomyślna. Eksperci Pracodawców RP zgodzili się, że to dopiero początek podwyżek wieku emerytalnego, inaczej system emerytalny całkowicie upadnie.

wróć do artykułu
  • ~Nie do wiary
    (2015-06-18 21:34)
    Ja nie mogę pojąć co się dzieje ,bardzo dużo ludzi umiera nie doczekawszy emerytury i co się z tymi pieniędzmi dzieje z ich składkami,że ciągle brakuje a po kilka klepsydr czytam dziennie.
  • ~Karol
    (2015-06-18 21:45)
    Nie chodzi o to, żeby starzy ludzie pracowali, tylko o to, żeby im nie płacić emerytur. Nasza ludowa i socjalistyczna ojczyzna doprowadzi do tego, że dla starych ludzi zabraknie śmietników. I jeszcze te debile nie mogą pojąć, że ludzie nie są zadowoleni z ich rządów. Bo jakby co to winna jest np. demografia. Tak jednak zawsze kończą się rządy debili. Tragifarsą.
  • ~@widz
    (2015-06-18 21:31)
    to gościu *********** opłacałeś bardzo wysokie składki może jeszcze dolarami us chociaż z drugiej strony całkiem możliwe jeśli jako SBek od 19 roku życia napadałeś na plebanie i rabowałeś dolary
  • ~staruszek
    (2015-06-18 19:45)
    Myślę że przejście na emeryturę w wieku 100 lat było by najlepsze. Uratowało by ZUS zadowoliło by pracodawców wszyscy szczęśliwi . Jest tylko jeden warunek. po 40 -ce nie wolno już nikogo zwolnić z pracy pod ŻADNYM WARUNKIEM. Nie może być żadnych " furtek prawnych ". Pracownicy muszą mieć gwarancje pracy do wieku 100 lat ( jeśli dożyją)
  • ~CUDA , CUDA.
    (2015-07-20 08:18)
    A kto do takiej sytuacji doprowadził. Ci co wiele obiecywali i tego nie spełniali. Zlikwidowali wiele zakładów pracy takich jak Stocznie, Cegielski, Ursus, Żerań,Star, Jelcz. i wiele innych zakładów pracy. Dobrali się do OFE zabierając przyszłym emerytom ponad 150.000.000.000. złotych. I znów obiecują cuda przed końcem kadencji .
  • ~gość
    (2015-07-07 13:50)
    Już ich zupełnie POPIEPRZYŁO! Co za pierdoły wygadują?! Jeszcze za mało wyciskają z nas forsy?! ŁOBUZY!
  • ~jak 12345
    (2015-07-06 15:33)
    JUŻ WIDZĘ 70 LETNIEGO KIEROWCĘ TIRA SUNĄCEGO PO AUTOSTRADZIE PRĘDKOŚCIĄ 100 KM , 70 LETNIĄ PIELĘGNIARKĘ PRÓBUJĄCĄ TRZĘSĄCYMI SIĘ RĘKAMI WKŁUĆ IGŁĘ ABY POBRAĆ KREW . DLACZEGO NAUCZYCIEL , CZY POLICJANT CZY UPRAWNIONY DO WCZEŚNIEJSZEJ EMERYTURY NIE MOŻE PRACOWAĆ DŁUŻEJ . SKOŃCZYĆ Z TYMI UPRAWNIENIAMI . ZLIKWIDOWAĆ TYCH PSEUDO RENCISTÓW W WIEKU 40-50 LAT KTÓRYM SIĘ ROBIĆ NIE CHCE . ZNAM TAKICH KTÓRZY TO PÓJDĄ DO LEKARZA BO PONOĆ Z GŁÓWKĄ COŚ NIE W PORZĄDKU WŁOŻĄ DO KOPERTY ZAŁĄCZNIK I RENTA GOTOWA A TY PŁAĆ NA TYCH DARMOZJADÓW
  • ~SYAMS
    (2015-06-23 09:55)
    CI POLSCY PRACODAWCY ZŁODZIEJE -OSZUCI ...CHCIELIBY ZĘBYSMY PRACOWALI DO KONCA ZYCIA NA UMOWACH SMIECIOWYCH BEZ UROPOW BYLE NAGONIC IM KASĘ ...WSTYDU W ŚLEPICH NIE MAJĄ ...
  • ~Donald Tusk
    (2015-06-23 12:37)
    EMERYCI I RENCIŚCI,
    POPIERAJCIE PełO CZYNEM
    UMIERAJĄC PRZED TERMINEM.
  • ~Bogdan541971
    (2015-09-13 16:19)
    A ja tu Panowie pracodawcy nie widzę problemu, macie tak duże majatki że one wystarczą na zapewnienie godnego życia polaków . Czy już zapomnieliście że siła jest w ilości, głodny naród jest nieobliczalny. Mam wrażenie że wywołujecie ducha, ducha rewolucji który Was wszystkich równo przemieli. Kto nie pamięta historii jest skazany na to żeby przeżyć ją jeszcze raz.
  • ~mtrela
    (2015-06-23 09:21)
    Ludzie rozejrzyjcie się wokół siebie ile ludzi w wieku przed emerytalnym umiera ,według mądrali średnia długość życia się wydłużyła ciekawe dla kogo.Chyba nie dla polaka pracującego uczciwe,takie organizacje jak lewiatan,pracodawcy RP powinno się zamykać albo niech pożyją za najniższą płacę lub na umowie śmieciowej.
  • ~T.J
    (2015-07-05 13:49)
    Ale to trzeba zrobic proporcjonalnie od wysiłku fizycznego.I tak wszystkim gryzipiórkom wydłużyć wiek emerytalny do 100 lat-pasuje
  • ~Mirek
    (2015-07-05 16:27)
    Koniec końców powiedzą ze do śmierci a kasa bokiem przejdzie. To ile czasu spędzisz na emeryturze, pewnie jeszcze dorabiać będziesz bo nie wystarczy. Dobrze że człowiek na własną rękę na lokatach w getinie odkłada, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.
  • ~olo
    (2015-06-26 17:02)
    PO prostu kanalie. Płacą jak w Afryce. W Holandii ludzie bogacą się przez
    pokolenia - w POlsce chcą się nachapać w kilka lat.
    Przecież to nie są twórcy internetu, szybkich komputerów, czy mercedesów.
    Dziergają plastikowe okna i rury.
    Co cztery lata zmieniają nazwę firm , żeby nie płacić podatków.
    Całe rodziny wożą się służbowymi samochodami, odliczając benzynę,
    amortyzację i vat od ceny samochodów.
    Zgadzam się z jakimś przedmówcą, że są odpowiedzialni za masową
    emigrację młodych Polaków.
    Nie chodzi o to, żeby im zrobić krzywdę. Po prostu Kaczor musi
    wyegzekwować od nich to, co się należy państwu i pracownikom.
    Tak jak to jest w tzw starej Europie.
  • ~Osservatore z dali, wielkiej dali
    (2015-06-19 05:03)
    Ręce opadają po słuchaniu debilnych i wyzbytych poczucia rzeczywistości w polskiej rzeczywistości. Ktoś przecież podjął decyzję by pozbyć się młodych z Polski, którzy przecież powinni przejąć pałeczkę pokoleniową od rodziców. Do tego dodać to, co jeden z moich przemówców napisał o prywatyzacji totalnie debilnej a może i celowej właśnie po to, by następne pokolenia nie miały lepiej wedle zasady, że po nas to choćby potop. Stąd i teraz mamy do czynienia z chyba celowym niżem demograficznym, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że zamiast piąć się do góry, Polska stacza się na dno w każdym zakresie. Trzeba by było teraz wezwać przed TS tych wszystkich "tusków, kulczyków i im podobnych i sprawiedliwie rozlizyć z tego, czego "dorobili" się w tej dobie przemian. I trzeba pamiętać jeszcze o tych wszystkich "kwaśniewskich", co to tak bardzo za "narodem". Potomni kiedyś może poznają, jak to cwaniaczki dla dobra "narodu" zapełniali własne kabze, no bo skoro nie starczy dla wszystkich to może ja sobie zagospodaruję tę kasę? Trzeba by było dokładnie przyjrzeć się tym Pracodawcom RP bo z nich też niezłe "ziółka"
  • ~PL
    (2015-06-19 00:50)
    2,5 mln młodych wyjechało za pracą, 3 mln nie ma żadnej pracy, a starzy mają pracować aż do śmierci?
  • ~Pracodawcy RP to niebezpieczna org.
    (2015-06-18 23:17)
    Pracodawcy RP to patologiczna niebezpieczna organizacja, która powinna być zdelegalizowana. Sterowana przez WSI i Kulczyka. A jej lider osadzony w więzieniu do końca jego dni.
  • ~Praktykujacy katolik
    (2015-06-18 23:50)
    Popieram Twój komentarz w stu procentach(Pracodawcy RP to niebezpieczna org.2015-06-18 23:17)
  • ~antyPOs
    (2015-06-19 09:40)
    Żądza pieniądza przysłania tym zdziercom wszystko. Tylko głupol albo wyrachowany złodziej nie dostrzega obecnej rewolucji przemysłowej. Wkrótce robotyka zastąpi ludzi przy większości prac. Pytanie czy te kałmuki oddadzą ludziom czas dobrowolnie czy znowu będzie musiało dojść do jakiejś rewolucji?
    Jeśli sądzą, że przy pomocy techniki ujarzmią ludzi to są naprawdę w dużym błędzie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-19 09:31)
    Klamac nie wolno WSZYSTKIM, tylko WYBRANCOM NARODU z PIS.

    Bujdy emerytalne PiS-u i Dudy dla ciemniakow .
    Obiecuja odwolanie reformy emerytalnej..
    Po wyborach wycofuje sie z tego pomyslu. Juz nie jest "za prostym powrotem do poprzedniego
    rozwiazania". Chce, by kazdy, kto zamierza wczesniej przejsc na emeryture, musial dodatkowo udowodnic 40 lat stazu pracy.
    Jednak w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda i jego zwolennicy oskarzali Komorowskiego o oszustwo i kpine z obywateli, dlatego ze w 2012 r. podpisal on wydluzenie wieku emerytalnego, mimo ze w 2010 r., gdy kandydowal na prezydenta, byl przeciw.

    Czym wiec teraz zachowanie Dudy rózni sie od Komorowskiego?

    Od razu, gdy PiS zaczal mówic o odwróceniu reformy, mowilem, ze to banialuki majace jedynie
    przysporzyc glosów. Politycy PiS doskonale bowiem wiedza, ze nie stac nas na powrót
    do czasów sprzed reformy...Z prostego powodu - zyjemy dluzej
    klamali ciemnemu ludowi...z premedytacja !!!

    Nastepne klamstwo PIS :
    PiS przekonuje, ze nie ma sie czym martwic. Ostatnio wpadl na nowy "rewelacyjny" pomysl.
    Gdy ktos bedzie mial minimalna emeryture, to dekretem panstwa bedzie mozna ja podwyzszyc. Albo wrócic do starego (z miliardowymi dotacjami panstwa) wyliczania emerytur.

    Tylko skad te miliardy brac? Na to pytanie partia Jaroslawa Kaczynskiego nie odpowiada.
    Aby do wyborów parlamentarnych... Potem znów z pomyslu sie wycofa.
    PIS OSZUSCI !!! aby do koryta..!
    obiecanki cacanki a glupiemu stoi... cieszycie sie wyborcy dudka?