Emerytura już w wieku 56 lat tylko dla rolników

PSL przejęło prezydencki projekt dotyczący wcześniejszych świadczeń, bo priorytetowo potraktowano w nim elektorat ludowców . Jak znalazł na jesienne wybory.

wróć do artykułu
  • ~europejczyk
    (2015-05-28 07:32)
    Dużo wody na młyn a przecież wycofano się z tej ustawy prezydenckiej . Komorowski się wycofał z tejże ustawy a tu taka gaffa i Dziennik pisze o czymś co nie zaistnieje :) . To tak jak w kabarecie dwóch meneli opowiada sobie co by jeden drugiemu dał gdyby miał pieniądze :) Paradoksalnie jednym z "meneli " jest Mordasewicz który daje rolnikom ale w sferze marzeń . O tym to już nikt nie poprawia :)
  • ~Nawigator
    (2015-05-28 07:54)
    Ten Tuman ,,pośmiertnie " będzie niszczył państwo i ,, Następcę"!!
  • ~czepiajew
    (2015-05-28 08:01)
    są jeszcze rolnicy ? słychać coś o frajerach i o farmerach-kapitalistach zgarniających pieniężne wsparcie czyli dotacje, jak leci ! tak po socjalistycznemu. ich produkty zaś jako wysoko przetworzone genetycznie i chemicznie na rynek trafiają już nie po socjalistycznych cenach i nie jest to jedynie zasługą szeregu pośredników !
    stanowczo należą sie mniejsze podatki i niższy wiek emerytalny za pracę w uciążliwych i niebezpiecznych warunkach.
  • ~uraaaa na chłopaaaa
    (2015-05-28 08:04)
    Tak, bić chłopa!!! emerytury dla wojska - za stan wojenny, UB SB prokuratorom i 800 set tysięcznej armii urzędników!!! to jest sprawiedliwe !!!
  • ~zsrr
    (2015-05-28 08:13)
    to smyk w brzuchu matki już emeryt
  • ~OKO
    (2015-05-28 08:14)
    hłopki z PSL powinni być zwalczani tak jak stonka i chwasty?azotoksem i kosą to dziadostwo razem z PO zniszczyło w P9lsce demokrację i ć praworządność,należy natychmiast zlikwidować KRUS
  • ~stoczniowiec wydz K2
    (2015-05-28 08:19)
    URRA NA Chłopa

    Penie że, na chłopa ... właśnie za te ponadprzeciętne przywileje
    Pracuję od 1964 r w Stoczni i jeszcze nie omeg isc na emeryturę ( za rok )

    Rolnik mój znajomy z Rębiechowa pod Gdańskiem miał ok 20 ha , częsc sprzedał płaci KRUS niewiele ponad 200 zł kwartalnie na rodzinę z synami , synowymi i wnukami , razem prawie 20 osób
    Część ziemi sprzedał za wielkie pieniądze ( tereny obok lotniska ) resztę przepisał na córkę i ma ... emeryturę ( czy rentę /) rolniczą ok 2000 zł

    JA PO 51 latach pracy dostanę ok 1500 zł

    To jest ta Polska pieprzona solidarnosc
    O TAKE POLLSKE WALCYŁEM ...BOLEK ! banda kombinatorów
  • ~Włodzimierz L
    (2015-05-28 08:33)
    Więc kułak jest w rządzie i takie prawo do emerytury sobie wywalczył a co z innymi inni nie pracują dlaczego kułak przesiaduje w knajpie gdy ja zapierdzielam 12 godzin a on ile pracuje mam sąsiada więc pisze o tym co widzę 10 godzina a on raczy się z kumplami w knajpie więc o czym tu mowa o uczciwości kułaków nie na darmo JÓZEK ich gonił
  • ~Gośc
    (2015-05-28 08:35)
    Zlikwidować krus niech płacą tak jak my a nie zeby państwo dokładało do ich składek
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:42)
    czy oni wogole placa skladki ?
    i czy beda chcieli doplaty z ZUS ?
    zeby bylo rowno i "godnie" ?
    bo ci z ZUS beda mieli wiecej,nie ?
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:44)
    lata szkolne czyli dziecinstwo
    jako lata pracy ? to karalne !
    a sasiedzi na pewno poswiadcza,
    ze pracowal,panie,pracowal ciezko
    na polu, tylko u sasiada, bo swojego
    nie mieli,he,he
  • ~max
    (2015-05-28 09:11)
    mam zapier do 67 lat ,aby utrzym eserow ,cwaniakow nieroba .oto polsk
  • ~please mr prezydent
    (2015-05-28 09:13)
    A ja chodziłem do przedszkola do zakonnic to proszę mi to też zaliczyć do emerytury.
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 09:32)
    to prawda,ze na wsi pracuja
    w polu w SEZONIE wszyscy,
    ktorzy sie ruszaja, emeryci, rencisci,
    polkalecy i dzieci z miasta na etatach,
    czy oni to zglaszaja do US ? i placa
    podatek od tej pracy zarobkowej ? na
    czarno robia ?
  • ~AAA
    (2015-05-28 09:37)
    Ostatnie podrygi PSL w Sejmie. Przecież ta durna ustawa nie przejdzie. podobnie jak PSL w jesiennych wyborach.
  • ~bbc
    (2015-05-28 09:58)
    a idz jeden z drugim popracuj w gospodarstwie przez miesiac to zobaczysz jak milo jest
  • ~ekonomistka
    (2015-05-28 10:08)
    Przecież rolnicy to zdolni ludzie, płacą KRUS, a wykonują usługi budowlane, naprawy maszyn rolniczych, prowadzą warsztaty samochodowe zatrudniają też takich co płacą składki w KRUS, a prowadzący działalność ???
  • ~rolo
    (2015-05-28 10:48)
    PSL koniecznie chce pozostać w sejmie , więc zbiera głosy rolników - naszym kosztem. Ja chcę też po 40 latach pracy na emeryturę.
  • ~jaro
    (2015-05-28 11:01)
    Rozumiem, że to sołtys będzie wydawał zaświadczenie kto pracował w
    " polu" od 16 roku życia.
    To wesoło.
    Wszyscy, którzy przenieśli się do miasta np na studia przejdą na emerytury,
    w wieku 6o lat. I PSL znajdzie na to pieniądze. Superowato.
    Tylko po jakiego CH... PSLz peło wydłużyły wiek emerytalny do śmierci???
  • ~polish finance
    (2015-05-28 11:05)
    Bobozne życzenia. Poza tym POLSKI NIE STAC na takie gry polityczne drogi PSL... Obniżenie wieku emerytalnego jest w Polsce jak i w większości krajów Ue szybką droga do KRACHU!! Polacy zyja coraz dluzej! Emerytury bylyby nizsze, nie mialby kto pracowac na rzesze biednych emerytów. Polska UNIKA NAJGORSZEJ DZIURY BUDŻETOWEJ m. in. dzięki PROFESJONALIZMOWI FACHOWCOM WSPOLPRACUJACYM Z Platformą. To Platformie wiele dobrego zawdzięczają i inwestorzy, i rolnicy i nawet Ci, którzy zyja z niedużych pensji. Dlaczego, że jak na taki kryzys w Europie finabse naszego państwa sa w miezlym stanie. Wszystkie obludne, populistyczne pod publiczke pomysly PISu oraz interes polityczny PSLu i pazernosc Kukiza na miejsce w Parlamencie spowoduja tylko krach w Polsce!! Jest to niemal pewne. Polska juz traci miliony a zda chwilę miliardy na samym wyborze niepewnego Dudy! Kampania Andrzej Dudy byla najpodlejsza w swej agresji i populizmie. Podła, nie ma innego slowa na to. Tracą juz dzis miliony Polaków. Zlotow niestety ciagle leci w dol od poniedziałku. Tylko Platforma z wszystkich propozycji na scenie politycznej zapewnia Polsce dalszy rozwój i dalsza próbę zbliżania się poziomem życia do rozwiniętych wysoko krajów Europy.

Może zainteresować Cię też: