Górnicy fałszowali papiery, by dostać emerytury? Rusza śledztwo

| Aktualizacja:

Wielka afera na Śląsku. Fałszywe dokumenty pozwoliły górnikom pójść na wcześniejszą emeryturę. Sprawą zajęła się prokuratura, a Katowicki Holding Węglowy wysyła do "emerytów" pisma, że mają wrócić do pracy.

wróć do artykułu
  • ~rencista
    (2013-09-20 10:30)
    ja tam mysle, aby znalezc pieniadze -nalezaloby zweryfikowac wszystkie emerytury hutnicze i gornicze za prace w prl. Moim zdniem jest mnostwo przypadkow, gdzie poszli na wczesniejsze emerytury za granie w pilke nozna, albo innym klubie gorniczym, dostawali dodatki za "szkodliwe" ci ktorzy koplani na dole nigdy nie widzieli, to samo w hutnictwie. Uznanie jakiegos urzedniak ze pracowal w warunkach szkodliwych to bezsens.
  • ~Ewa
    (2013-09-20 10:36)
    Żnowu wyborcza judzi. Czy ten szmatławiec napisał chociaż raz prawdę?
  • ~diuk
    (2013-09-20 10:38)
    tak to rozmowy przebiegaja miedzy zwiazkami a pracodawcami
  • ~Ewa
    (2013-09-20 10:40)
    przede wszystkim niech ci co pracują płacą składki np. sędziowie, prokuratorzy itp.
  • ~krk
    (2013-09-20 10:40)
    pracodawcy dostali cynk od rzadzacych aby szukali hakow na zwiazkowcow ,polska rzeczywistosc.
  • ~Szczerbosław Jadowity
    (2013-09-20 10:44)
    Panie Duda , toć to jawny atak na działaczy związkowych. Wzywam Pana do obrony prześladowanych przez PO i ZUS ludzi związku , przecież palenie opon jest równie szkodliwe jak budowanie wnęki na ścianie , albo prowadzenie pobierki spągu w silnym zapyleniu. Dym z opon jest tak samo szkodliwy jak zapylenie na ścianie .
  • ~slazak
    (2013-09-20 10:46)
    A co na to pan Duda?
  • ~Szczerbosław Jadowity
    (2013-09-20 10:48)
    Do ~Ewa
    A może się tak wypowiesz merytorycznie , czy chciałabyś aby działacze związkowi za palenie opon otrzymywali emerytury górnicze.
  • ~KINGA
    (2013-09-20 11:01)
    JA TAM PRACOWAŁAM W BIURZE W SPÓLCE WĘGLOWEJ I BĘDĄC NA NIEZŁEJ EMERYTURZE MAM SUPER DEPUTAT WĘGLOWY HA HA HA
  • ~pracownik
    (2013-09-20 11:04)
    "Działacze" wszelkich związków to największa banda złodziei i oszustów. Udają troskę o prawa pracownika żeby tylko samemu się nażreć. Wszelkie związki zawodowe powinny być zdelegalizowane, bo poza niszczeniem gospodarki i wprowadzaniem patologii nic innego nie robią. Święte krowy w każdym większym zakładzie
  • ~Szczerbosław Jadowity
    (2013-09-20 11:08)
    Do ~KINGA
    Czy w spółce się spółkuje?
  • ~WADOWITA
    (2013-09-20 11:28)
    DLACZEGO JA MUSZĄ *********** DO 67 ROKU ZYCIA?
    CAŁY NARÓD ZAPIRDZIELA NA TE ZASRANE PRZYWILEJE GÓRNICZE!
    ZWIĄZKOWA MAFIA.
    SPRYWATYZOWAĆ KOPALNIE!!!
  • ~diuk
    (2013-09-20 12:03)
    dopracownika patrz debilu jaki poziom zycia maja pracownicy panstw zachodnich To zwiazki wywalczyly ten poziom zycia pamientaj durniu to co maja to wydarli kapitalistom strajkami.
  • ~starszy pan
    (2013-09-20 12:56)
    PANIE DUDA TYLKO OBALENIE RZĄDU UMOŻLIWI ŻYĆ POBRATYMCOM ZWIĄZKOWYM ,CZYLI ZŁODZIEJOM POSPOLITYM NA KOSZT OKRADZIONEGO SPOŁECZEŃSTWA . Znam związkowca ,który przed wyborami opijał sprawę z elektoratem i wygrywał wybory . Nastepne cztery lata biegły w spokoju i dobrobycie bez użerania się z np z naczelnym lub głównym. Zaczyna to brzmieć ZZ czyli zespół złodziejski.
  • ~hajer
    (2013-09-20 13:19)
    Znany przypadek związkowca Cz...go z Tychów ,zjeżdżał na dół kopalni nieistniejącym szybem . Po wykryciu krętactwa chcieli wywołć strajk z powodu stwierdzenia publicznego przez Pncyliusza.
  • ~potłuk
    (2013-09-20 19:32)
    Kiedy ruszy proces prywatyzacyjny w Polsce?
    Myślę że to będzie po wyborach,...nowych.
  • ~pol anka
    (2013-09-20 19:42)
    popatrz KTOŚ, kolega SERYJNEGO Samobójcy grzebał w papierach kadrowych. Trza tego KTOSIA zgłosić w najbliższym Wydziale Ewidencji mieszkańców i nadać KTOSIOWI PESEL. Na przyszłość, może w innym regionie kraju zacznie działać
  • ~Mogul
    (2013-09-21 09:25)
    No prosze panie Duda! Czy pana to tez czeka? ciepla emeryturka, albo miejsce w Sejmie jak panskiego poprzednika. Jedna wielka sciema te tzw. zwiazki zawodowe, duzo ryczec malo robic!!!
  • ~taka prawda
    (2013-09-25 21:19)
    A co tylko wolno Platformersom fałszować.

    Przykład płynie z gry od Tuska.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-25 21:37)
    A mnie we wszystkich tych historiach z Kaczynskim w tle cieszy najbardziej fakt, ze...
    Kaczynski nie posiada potomstwa!!! To naprawde dobra wiadomosc dla przyszlych pokolen!!!

Może zainteresować Cię też: