Dzieci dopłacą rodzicom do emerytur

| Aktualizacja:

Rosyjscy deputowani pracują nad ustawą, która zobowiąże dzieci do transferowania określonej części pensji na rzecz własnych rodziców. Na pieniądze nie mogą jednak liczyć alkoholicy i narkomani. Alternatywne wobec systemu emerytalnego pomysły na pomoc seniorom wprowadzają również Chiny i Indie.

wróć do artykułu
  • ~alex
    (2013-08-26 19:51)
    jak potrzebuje to pozyczam, nie od dzieci... aktualnie od skoku chmielewskiego
  • ~zosia
    (2013-08-22 20:33)
    na to wyglada, ae moje nie, bo ja wezme porady z poradnika inwestowania do serca i sama zadbam o moja emeryture
  • ~marian
    (2013-08-10 15:00)
    mam nadzieje ze dorobie sie troche na letniej lidze go4x, na start musialem miec tylko 100, w tym tygodniu nie udalo mi sie wygrac glownej wygranej, ale bylem blisko, wiec jest coraz lepiej
  • ~babuls
    (2013-08-09 19:45)
    Zgodził bym się z tą ideą pod jednym tylko warunkiem. Wszystkie pieniądze odkładam na indywidualne konto mojego rodzica, założone w wybranym przeze mnie funduszu lub banku, które w przypadku jego śmierci przejmuję jako własne lub z automatu to konto staje się moim kontem emerytalnym gdzie ja i moje dzieci będziemy odkładać na starość. W przypadku wpłat na konto państwowe to mi przypomina niestety kolejny haracz. A tego mam nadzieję w demokratycznym kraju nikt nie odważy się wprowadzać. Niech ich ręka boska broni. Rosja, Chiny czy Indie to kraje gdzie ludzi się okrada na wszystkie możliwe sposoby, byle tylko władzę było za co utrzymać, więc poczytne dzienniki poza informacjami jak to robią dziwne kraje powinny też dodać że to są kraje bandyckie.
  • ~basia
    (2013-08-08 20:18)
    do mojej niekonieczie, odkladam sama pieniadze na lokatach w open finance, zeby moje dzieci nie musialy mi pomagac na stare lata
  • ~reforma
    (2013-08-08 18:05)
    nie dość ,że musimy zbierać sobie sami na emerytury, to jeszcze opłacamy 40 letnich emerytów mundurowych, którzy złotówki składki nie dołożyli, więc mam nadzieję że ten pomysł u nas nie przejdzie
  • ~gosc
    (2013-08-08 16:17)
    Uwaga ! debile pracuja ,nad debilnymi ustawami ! Dostana nagrody napewno bardzo wysokie, a podatnik po dupie.
  • ~martyska
    (2013-08-08 13:13)
    Boze kochany.. Nie moge uwierzyc w to co czytam.. Przymuszac ludzi do opiekowania sie rodzicami to jakis skandal!! Kazde dziecko ktore zostalo wychowane przez rodzica w sposob kochajacy nie pozwoli na to zeby rodzic byl zaniedbywany!!! TYLKO PATZREC JAKIMI ZWYRODNIALCAMI STANA SIE CI RODZICE MAJAC SWIADOMOSC ZE DZIECKO MUSI SIE NIMI ZAJAC BO INACZEJ PANSTWO GO UKARZE!!
  • ~wert
    (2013-08-08 12:30)
    ********* jest dobrze
  • ~cccp
    (2013-08-08 11:43)
    nima co bo i tak ukradnie pelo
  • ~żart
    (2013-08-08 10:53)
    "Wreście" nauczą szacunku dzieci do "Rodziców".
    Młodzi PO(srańce) za dużo sobie "pozwalają" MA(tołki).
  • ~polon24
    (2013-08-08 10:40)
    he he, a zczego będą płacic jak sami nie będą mieli emerytur. Póki co , to rodzice utrzymują swoje niepracujące dzieci, niestety !!!
  • ~fikimiki
    (2013-08-08 10:38)
    W Polsce tak jest od czasów stanu wojennego, jak jaruzelski wydal pieniadze zus-owe. Obecnie emerytury sa pokrywane z biezacych skladek + dofinansowanie z budzetu panstwa. Ot... porownywanie sie z Rosja, albo z Indiami... dziennikarz tez raczej nie w temacie ... a pisze (bo pisac kazdy moze)
  • ~emerytura na hawajach
    (2013-08-08 10:25)
    Na razie w Polsce to rodzice i dziadkowie pomagają dzieciom. Takie czasy. Ustawowe kombinacje i pokrętne próby narzucania kto co ma komu wypłacać z prywatnych i opodatkowanych pieniędzy to chore. Na razie Rosja i Chiny ale i nasi spece od kombinowania " jakby tu ludziom los polepszyć" , na pewno się tym tematem zainteresują. Moja rodzina nie ma z tym problemu i nie potrzebuje gospodarki nakazowej. To się nazywa przyzwoitość i tyle.
  • ~obywatel
    (2013-08-08 10:15)
    Naszym Władcom pewnie takie coś bardzo się podoba
  • ~Marcin
    (2013-08-08 09:57)
    Obserwatorze ale tu chodzi o ROSJĘ, nie o Polskę.
  • ~ela
    (2013-08-08 09:48)
    Następny chory pomysł.Dzieci mają dopłacić do emerytur rodziców? Przecież te dzieci też mają swoje rodziny,dzieci.
  • ~kozik
    (2013-08-08 09:48)
    Ogólnie nawet podoba mi się ten pomysł. Dzieci powinny się opiekować starymi rodzicami nawet bez żadnych przymusów prawnych, tak jak rodzice opiekowali się dziećmi. Mam jednak takie zastrzeżenie. W III RP przez pierwsze ponad pół roku pracujemy na podatki (bezpośrednie i pośrednie). Na co do k... nędzy te pieniądze idą skoro na wszystko brakuje w kasie Państwa (w tym na emerytury)? Bo w Chinach czy Indiach to nie wiem czy jest jakikolwiek system emerytalny, ale w III RP jest i opiera się na zasadzie solidarności społecznej (i międzypokoleniowej) - tzn. dużo więcej młodych pracuje niż starych bierze emeryturę, więc teoretycznie powinno starczyć.
  • ~pola
    (2013-08-08 09:43)
    No nie ma nic gorszego niż obarczanie włąsnych dzieci. Ja tam staram się sama emeryturę sobie zabezpieczyć w bezpieczny sposób cyli za pomocą lokat w getin banku.
  • ~xxx
    (2013-08-08 09:43)
    Dobre,składki pożre państwo a dzieci będą utrzymywać hehe

Może zainteresować Cię też: