PSL wymusił zmiany w planie emerytalnym Tuska

Waldemar Pawlak i jego Polskie Stronnictwo Ludowe postawili twarde warunki. Jednak wszystko wskazuje na to, że ludowcy dogadali się w sprawie reformy emerytur z premierem Donaldem Tuskiem. Chcą jednak, by to PO ogłosiła zawarcie kompromisu.

wróć do artykułu
  • ~DOKTOR MUREK
    (2012-02-29 11:50)
    starszy człowiek BEZ pracy szybciej umiera, bo podswiadomnie czuje się już niepotrzebny,
    praca do późnej starości wydłuża życie - zerknijcie na Japonię
  • ~StJ
    (2012-02-29 11:55)
    Czyli ogony psami merdają!!!

    Tam gdzie psy jeszcze 'dupom" szczekają!!
    Tam, gdzie ogony psami merdają!!
    A od Niesioła jad śmierdzi strasznie -
    - "to jest POlska właśnie"...
  • ~@doktorekmurek
    (2012-02-29 11:58)
    doktorku murku ,ale ta praco musi być zagwarantowana przepisami np.że nie wolno pracodawcy (bez konkretnych przyczyn ) zwolnić człeka PO 50-siątce !
  • ~Z którego
    (2012-02-29 12:02)
    re Doktor Murek - z którego psychiatryka nadajesz czubku ???
  • ~GRUPA MIŁOŚNIKÓW MAYBACHA
    (2012-02-29 12:30)
    Przecież Kościół od Średniowiecza głosi: ora et labora !!!
  • ~sokular
    (2012-02-29 12:48)
    TO NIEMOŻLIWE!!!
  • ~Krasi
    (2012-02-29 12:50)
    Do przewidzenia (polityczni celebryci w natarciu). Cała ta szopka przeznaczona była dla "ciemnej masy".
  • ~kurdupel z domu zagłady
    (2012-02-29 12:52)
    składaliśmy prawie całe zawodowe życie na emeryturę od 65 roku życia, tak się umówiliśmy z państwem podejmując pracę, a tu bach i jedną ustawą odbiera się nam nasze prawa nabyte,

    dlaczego odebranie mundurowym prawa do emerytury po 15 latach służby może być zastosowane tylko w stosunku do tych którzy podejmą służbę po zmianie prawa emerytalnego, a w stosunku do reszty obywateli można odebrać te prawa osobom które już podjęły pracę w dotychczasowym reżimie,

    dla związku zawodowego prokuratorów [Krajowa Rada Prokuratorów] odebranie prawa do stanu spoczynku przed 65 rokiem życia to naruszenie praw nabytych, odebranie prawa do emerytury po osiągnięciu 60 / 65 lat innym pracownikom dla tych stróżów prawa już naruszeniem praw nabytych nie jest
  • ~kkk
    (2012-02-29 13:02)
    Tusk na przesłuchania powinien zaprosić byłych ministrów Kopacz, Grabarczyka, Piterę itd . Niech oni rozliczą się z tego co zrobili przez 4 lata i co p sobie zostawili. Te obecne przesłuchania to tylko na pokaz. Czy trzeba codziennie robić konferencję prasową i kazdego dnia mówić to samo. Starczyłoby w gabinecie przesłuchać i nam sam koniec zrobić jedną konferencję i powiedzieć wszystko jet o.k mam zaufanie do swoich ministrów.
  • ~do kurdupla z domu zagłady
    (2012-02-29 14:23)
    kimkolwiek jesteś zgadzam się z Tobą to samo myślę
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<<<
    (2012-02-29 15:17)
    BURAKI Z PSL RADZĘ WAM NIC NIE KOMBINOWAĆ PRZY EMERYTURACH , NIE UDA WAM SIĘ LUDZI OTUMANIĆ , BO INACZEJ NA WIOSNE PÓJDZIECIE ZIEMNIAKI KOPAĆ ...DO CIECIA grasia NA POSESJE ...
  • ~Julek
    (2012-02-29 15:48)
    Zobaczcie ilu jest uprzywilejowanych emerytów, ilu młodych emerytów, ilu rencistów(mówię tylko o tych zdrowych). Te dranie na wysokich stanowiskach chcą pracować do śmierci, a w między czsie jeszcze odbierać 10000tys emerytury.Zobaczcie tylko na budowę jednego stadionu , ile tam poszło kasy na wyplaty, na premie. dzięki tym ,,ekspertom" wzrosły i nam pensje- statystycznie.
  • ~moim zdaniem
    (2012-02-29 16:15)
    ale czerwona zaraza tego doktorka murka wyszkoliła nauki z JAponii ale niedokladne
  • ~Fa
    (2012-02-29 16:25)
    Ten projekt jest niekonstytucyjny nie wolno ludziom odbierać praw już nabytych. Ja widzę, że Panom POlitykom od tych negocjacji wydłużyć należy ale nosy.
    POza tem nie chciałabym być w skórze tych, którzy do doraźnych celów POlitycznych naginają prawo, atakując to w prawo to w lewo.
  • ~Tokek
    (2012-02-29 19:31)
    PSL stawia warunki przed kamerami, aby pokazać, że niby myśli o ludziach, a później ustąpi wzamian za stołki w spółkach, agencjach skarbu państwa dla swoich ludzi. Zawsze tak robili od kiedy powstał ZSL. Stołki dla swoich są najważniejsze.
  • ~vis
    (2012-02-29 19:35)
    ludziie trzeba wziać sprawy w swoje rece i wywalić ten rzad na zbity pysk to jest banda nieudaczników nie mających mądrych pomysłów i jawnego okradania społeczrnstwa
  • ~vis
    (2012-02-29 19:41)
    ~DOKTOR MUREK nie gadaj głupot najpierw poznaj dobrze Japonie i mentalnosć tego narodu a potem zabieraj głos
  • ~~Tofik
    (2012-02-29 20:47)
    pawlak, ty bucu jeden. zdradziłeś swoje ideały, wyrypałeś emerytów, kolegów rolników. Mam nadzieję że palanty z PSL już więcej po wyborach w sejmie nie zasiądą. A gdzie referendum??!! 1,5 miliona głosów tam macie od ludzi. Co z WAMI???
  • ~~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-02-29 20:48)
    a jakim prawem kolejarz ma robic do 65 a policjancik 25 lat??? Co z wami? ślepi jesteście? spora ilość pracownikó kopalni co nigdy na dole nie była ma takie same prawa jak górnik dołowy!!! Co z wami???
  • ~racjonalista
    (2012-02-29 21:43)
    Nowe przepisy emerytalne dotyczyć powinny tych, którzy będą rozpoczynać prac ę po wejściu w życie nowych przepisów emerytalnych. Obecni pracujący powinni zostać na starych zasadach, tak jak mundurowi. Panie doktorek murek, panu to chyba praca do póżnej starości nie wydłuży życia, a raczej dobry psychiatra.Zamiast do Japonii to lepiej porównaj się do Białorusi z takim rozumowaniem.

Może zainteresować Cię też: