PSL wymusił zmiany w planie emerytalnym Tuska

Waldemar Pawlak i jego Polskie Stronnictwo Ludowe postawili twarde warunki. Jednak wszystko wskazuje na to, że ludowcy dogadali się w sprawie reformy emerytur z premierem Donaldem Tuskiem. Chcą jednak, by to PO ogłosiła zawarcie kompromisu.

wróć do artykułu
  • ~CZAS NA REFORMĘ
    (2012-03-05 21:28)
    SĄ INNE ROZWIĄZANIA!
    REFORMA WSZYSTKIEGO DLA WSZYSTKICH I OD WSZYSTKIEGO
    Emerytury-renty–zasiłki i świadczenia: opiekuńcze, pielęgnacyjne, chorobowe, rodzinne, dla bezrobotnych itp. itd.–ulgi–podatki

    wiek lata % wskaźnik ulga w podat. ulga za dzieci ulga od dochodu dla pracodawców
    pracy wypłaty lecznicza uczące do 25 lat nabywana za zatrudnianie na DOCHODOWY
    świadczeń uzależniona od liczba % umowę o pracę przez 5 do 10 lat skala podatkowa
    za lata pracy stażu pracy i bez co najmniej 80% pracowników
    wieku po jakichkolwiek liczba zatrudnionych % % dochody
    nabyciu prawa dochodów od do ulgi podatku
    liczba %
    70 55 100 12% po 55 lub 70 1 2 1 10 1 20 do 100.000
    69 54 99 11% po 54 lub 69 2 4 10 20 2 30 od 100000 do 300000
    68 53 98 10 % po 53 lub 68 3 6 20 50 3 40 powyżej 300000
    67 52 97 9% po 52 lub 67 4 8 50 100 4 Dla umów-zleceń i o dzieło
    66 51 96 8% po 51 lub 66 5 10 100 200 5 zasady jak dla działalności.
    65 50 95 7% po 50 lub 65 6 12 200 500 6 VAT
    64 49 94 7 14 500 1000 7 Płaci konsument więc:
    63 48 93 8 16 1000 2000 8 jedna stawka VAT 12%
    62 47 92 9 18 2000 3000 9 na wszystko,
    61 46 91 10 20 powyżej 3000 10 przez wszystkich, 60 45 90 6% po 45 lub 60 dla wszystkich,
    59 44 89 od wszystkiego,
    58 43 88 za wszystko.
    57 42 87 Prawo do odliczenia
    56 41 86 podatku naliczonego tylko
    55 40 85 5% po 40 lub 55 z faktur zapłaconych w
    54 39 84 terminie 30 dni od daty
    53 38 83 wystawienia. Przy zapłacie
    52 37 82 kontrahentowi po 30 dniach
    51 36 81 brak prawa do odliczenia.
    50 35 80 4% po 35 lub 50 VAT naliczony z faktury
    49 34 79 płaci wystawca jako należny
    48 33 78
    47 32 77
    46 31 76
    45 30 75 3% po 30 lub 45 EMERYTURY
    44 29 74 Prawo do emerytury wg wskaźnika z zachowaniem ulg i świadczeń wg lat pracy po
    43 28 73 przepracowaniu co najmniej 40 lat przez kobiety i mężczyzn.
    42 27 72 Po osiągnięciu 65 roku życia ulga w podatku dla tych osób 7% bez wg na wskaźnik
    41 26 71 lat pracy. W przypadku przejścia na świadczenia wcześniej, unikania-uchylania się
    40 25 70 2% po 25 lub 40 od pracy, porzucenia brak prawa do jakichkolwiek świadczeń do 65 roku życia a po
    39 24 69 osiągnięciu wypłata świadczeń wg przepracowanych lat bez prawa do ulg
    38 23 68 przysługujących za 40 lat pracy. W przypadku ponownego podjęcia pracy przez
    37 22 67 emeryta lub osobę, która utraciła pracę, zawieszenie wypłaty świadczeń i nabywanie
    36 21 66 praw za lata pracy i wiek. W przypadku utraty pracy wypłata świadczeń przez ZUS
    35 20 65 1% po 20 i 35 wg wypracowanego wskaźnika do 6 miesięcy.
    34 19 64 Likwidacja ulg i przywilejów związanych z wykonywaną pracą, zawodem, kartami,
    33 18 63 związkami.
    32 17 62 Prawo spadkobierców do 50% świadczeń w przypadku zgonu płatnika składek,
    31 16 61 bez względu na wiek uzależnione od przepracowanych lat wypłacone za okres 5 lat.
    30 15 60
    29 14 59
    28 13 58
    27 12 57
    26 11 56
    25 10 55
    24 9 54
    23 8 53
    22 7 52
    21 6 51
    20 5 50
    19 4 49
    18 3 48
    17 2 47
    16 1 46
    15 0 45
  • ~Syzyf (na drugie Kryzys)
    (2012-03-01 15:52)
    Nie po to wstępowaliśmy do Unii, żeby nakładano na nas sankcje jak na jakiąś Białoruś albo Libię i grożono nam karami finansowymi jak gospodarczemu przestępcy, któremu w sądzie udowodniono szwindel!

    Tylko czy Tusk i Pawlak już to sobie uświadamiają?
  • ~kanonier
    (2012-03-01 10:25)
    Starszym ludziom współczuję, a młodym przypominam, że takie cyrki będą się działy zawsze, więc trzeba już teraz oszczędzać i inwestować. Są od tego m.in TFI, żeby ładować kasę bezpośrdnio w gospodarkę,a nie przez hydrę państwową.
  • ~racjonalista
    (2012-02-29 21:43)
    Nowe przepisy emerytalne dotyczyć powinny tych, którzy będą rozpoczynać prac ę po wejściu w życie nowych przepisów emerytalnych. Obecni pracujący powinni zostać na starych zasadach, tak jak mundurowi. Panie doktorek murek, panu to chyba praca do póżnej starości nie wydłuży życia, a raczej dobry psychiatra.Zamiast do Japonii to lepiej porównaj się do Białorusi z takim rozumowaniem.
  • ~~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-02-29 20:48)
    a jakim prawem kolejarz ma robic do 65 a policjancik 25 lat??? Co z wami? ślepi jesteście? spora ilość pracownikó kopalni co nigdy na dole nie była ma takie same prawa jak górnik dołowy!!! Co z wami???
  • ~~Tofik
    (2012-02-29 20:47)
    pawlak, ty bucu jeden. zdradziłeś swoje ideały, wyrypałeś emerytów, kolegów rolników. Mam nadzieję że palanty z PSL już więcej po wyborach w sejmie nie zasiądą. A gdzie referendum??!! 1,5 miliona głosów tam macie od ludzi. Co z WAMI???
  • ~vis
    (2012-02-29 19:41)
    ~DOKTOR MUREK nie gadaj głupot najpierw poznaj dobrze Japonie i mentalnosć tego narodu a potem zabieraj głos
  • ~vis
    (2012-02-29 19:35)
    ludziie trzeba wziać sprawy w swoje rece i wywalić ten rzad na zbity pysk to jest banda nieudaczników nie mających mądrych pomysłów i jawnego okradania społeczrnstwa
  • ~Tokek
    (2012-02-29 19:31)
    PSL stawia warunki przed kamerami, aby pokazać, że niby myśli o ludziach, a później ustąpi wzamian za stołki w spółkach, agencjach skarbu państwa dla swoich ludzi. Zawsze tak robili od kiedy powstał ZSL. Stołki dla swoich są najważniejsze.
  • ~Fa
    (2012-02-29 16:25)
    Ten projekt jest niekonstytucyjny nie wolno ludziom odbierać praw już nabytych. Ja widzę, że Panom POlitykom od tych negocjacji wydłużyć należy ale nosy.
    POza tem nie chciałabym być w skórze tych, którzy do doraźnych celów POlitycznych naginają prawo, atakując to w prawo to w lewo.
  • ~moim zdaniem
    (2012-02-29 16:15)
    ale czerwona zaraza tego doktorka murka wyszkoliła nauki z JAponii ale niedokladne
  • ~Julek
    (2012-02-29 15:48)
    Zobaczcie ilu jest uprzywilejowanych emerytów, ilu młodych emerytów, ilu rencistów(mówię tylko o tych zdrowych). Te dranie na wysokich stanowiskach chcą pracować do śmierci, a w między czsie jeszcze odbierać 10000tys emerytury.Zobaczcie tylko na budowę jednego stadionu , ile tam poszło kasy na wyplaty, na premie. dzięki tym ,,ekspertom" wzrosły i nam pensje- statystycznie.
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<<<
    (2012-02-29 15:17)
    BURAKI Z PSL RADZĘ WAM NIC NIE KOMBINOWAĆ PRZY EMERYTURACH , NIE UDA WAM SIĘ LUDZI OTUMANIĆ , BO INACZEJ NA WIOSNE PÓJDZIECIE ZIEMNIAKI KOPAĆ ...DO CIECIA grasia NA POSESJE ...
  • ~do kurdupla z domu zagłady
    (2012-02-29 14:23)
    kimkolwiek jesteś zgadzam się z Tobą to samo myślę
  • ~kkk
    (2012-02-29 13:02)
    Tusk na przesłuchania powinien zaprosić byłych ministrów Kopacz, Grabarczyka, Piterę itd . Niech oni rozliczą się z tego co zrobili przez 4 lata i co p sobie zostawili. Te obecne przesłuchania to tylko na pokaz. Czy trzeba codziennie robić konferencję prasową i kazdego dnia mówić to samo. Starczyłoby w gabinecie przesłuchać i nam sam koniec zrobić jedną konferencję i powiedzieć wszystko jet o.k mam zaufanie do swoich ministrów.
  • ~kurdupel z domu zagłady
    (2012-02-29 12:52)
    składaliśmy prawie całe zawodowe życie na emeryturę od 65 roku życia, tak się umówiliśmy z państwem podejmując pracę, a tu bach i jedną ustawą odbiera się nam nasze prawa nabyte,

    dlaczego odebranie mundurowym prawa do emerytury po 15 latach służby może być zastosowane tylko w stosunku do tych którzy podejmą służbę po zmianie prawa emerytalnego, a w stosunku do reszty obywateli można odebrać te prawa osobom które już podjęły pracę w dotychczasowym reżimie,

    dla związku zawodowego prokuratorów [Krajowa Rada Prokuratorów] odebranie prawa do stanu spoczynku przed 65 rokiem życia to naruszenie praw nabytych, odebranie prawa do emerytury po osiągnięciu 60 / 65 lat innym pracownikom dla tych stróżów prawa już naruszeniem praw nabytych nie jest
  • ~Krasi
    (2012-02-29 12:50)
    Do przewidzenia (polityczni celebryci w natarciu). Cała ta szopka przeznaczona była dla "ciemnej masy".
  • ~sokular
    (2012-02-29 12:48)
    TO NIEMOŻLIWE!!!
  • ~GRUPA MIŁOŚNIKÓW MAYBACHA
    (2012-02-29 12:30)
    Przecież Kościół od Średniowiecza głosi: ora et labora !!!
  • ~Z którego
    (2012-02-29 12:02)
    re Doktor Murek - z którego psychiatryka nadajesz czubku ???

Może zainteresować Cię też: