To on skrzyknął emerytów. Idą na wojnę z ZUS

| Aktualizacja:

Znalazł się śmiałe który rzucił rękawicę Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Nie ma nawet najmniejszych wątpliwości, żeZUS skrzywdził nie tylko jego. Dlatego znalazł sposób, by dobrać się urzędnikom do skóry.

wróć do artykułu
  • ~BARBARA
    (2011-12-26 22:41)
    CHCE PODPISAC SIE POD POZWEM ZBIOROWYM .BO MAMZAWIESZONA EMERYTURE
  • ~Malina
    (2011-12-20 14:31)
    Ja mam sprawę w styczniu 2012 r. Ale wydaje mi się że Trybunał Konstytucyjny doskonale zna temat bo w tej sprawie były już w sierpniu 2011r wystąpienia różnych posłów i do tej pory jest cisza,więc nie wiem od czego wydanie decyzji będzie zależało.
  • ~Wanda
    (2011-12-02 11:33)
    Ja mam sprawę 21 grudnia 2011r
  • ~jurek
    (2011-11-28 20:55)
    mam 20 grudnia sprawę w Sądzie Pracy pewnie zostanie oddalone odwołanie . Jak można się podpisać pod pozwem zbiorowym z inicjatywy Pana M. Strudzińskiego (mam więcej chętnych do podpisu.
  • ~Halina
    (2011-11-24 09:40)
    Złożyłam odwołanie do Sądu Pracy przy ZUS, dot. zawieszenia wypłaty mojej emerytury. Chciałaby podpisać się pod pozwem zbiorowym Pana Mariana Strudzińskiego.
  • ~Babcia z warszawskiej, robotniczej Woli
    (2011-11-17 13:54)
    Nie dajmy sobie odebrać naszych, ciężko zapracowanych, pieniędzy tzn. emerytur. Niech Rząd u siebie szuka oszczędności. My emeryci pracujemy z konieczności, nie dla przyjemności. Dzięki temu, że pracujemy i do niedawna mogliśmy pobierać emeryturę, omagaliśmy naszym dzieciom, których nie stać na własne mieszkania, a więc i rodziny nie mogą założyć. NIE DAJMY SIĘ, NIE POZWÓLMY ŻEBY w "Państwie Prawa" prawo działało wstecz i uderzało w obywateli, którzy uczciwie pracowali na swoje emerytury !
  • ~Teresa z Warszawy
    (2011-11-17 13:47)
    Złożyłam odwołanie od decyzji o zawieszeniu wypłaty emerytury do Sądu Pracy. Pytam, jak można podpisać się pod pozwem zbiorowym z inicjatywy Pana Mariana Strudzińskiego.
  • ~emeryt
    (2011-11-14 10:17)
    bedzie wiecej takich osob,prosimy o szczegoly.TO JEST EWIDENTNE LAMANIE PRAWA
  • ~Wanda
    (2011-10-30 15:00)
    Dziękuję bardzo - "pokrzywdzonemu" za podanie informacji.
  • ~Wanda
    (2011-10-30 14:58)
    Bardzo dziękuję za informację " pokrzywdzonemu"
  • ~Wanda
    (2011-10-30 14:55)
    Urzędnik, nie tylko po 20 latach pracy zarabia 1800 złotych ale również i po 40 latach pracy... Jak bym zarabiała tak dużo to nie miałabym wypłacanej emerytury jak wszyscy będący w takiej sytuacji.
  • ~zły urzędnik
    (2011-10-29 18:57)
    dlaczego tak plujecie na urzędników to zrobiło szkiełko tv urzędnik po 20 latach pracy zarabia 1800 zł brutto to ile ma tej emerytury Skąd taka nienawiść w tym społeczeństwie,zły urzędnik
  • ~Zołza
    (2011-10-28 08:16)
    Należy spojrzeć jeszcze głębiej aby przybyło pieniędzy w ZUS.
    Nie zawieszać składek na ubezp. społ. zarabiającym powyżej 250 % średniej
    krajowej, a tych w obecnym ustroju jest coraz więcej i TACY po kilku miesiącach mają podwyżkę płac z urzędu- zgodnie z przepisami.
    Oni także / mając wiek emerytalny /skorzystali z okazji i wyciągneli ręce do ZUS - po emerytury .
  • ~darkys
    (2011-10-28 08:01)
    A ja słyszałem że w samym ZUS-sie i innych Urzędach regułą jest blokowanie przez "emerytów" stanowisk kierowniczych - tzn. siedzą na stołkach mimo osiągnięcia wieku emerytalnego lub po przejściu na emeryturę podejmują pracę na tym samym stanowisku. Niestety podlegli pracownicy nie mogą protestować bo sitwa broni się sama ...
  • ~rywasik@yahoo.com
    (2011-10-27 21:06)
    namiar na pana Strudzinskiego
  • ~emeryt niepracujący
    (2011-10-27 20:20)
    Emerytura powinna być taka .żeby wystarczała na godne życie.Dodatkową pracę emeryta na stanowisku państwowym uważam za niemoralną a nawet szkodliwą społecznie.Jest to zabieranie ludziom młodym pracy,którzy często zmuszani są swoją sytuacją matrialną do OPUSZCZANIA OJCZYZNY.Emerycie NIE ZABIERAJ PRACY MŁODYM POLAKOM.
  • ~pokrzywdzony
    (2011-10-27 19:11)
    Do Wandy. Nie czekając na pozew zbiorowy musisz w ciągu 30 dni od otrzymania decyzji: za pośrednictwem ZUS złożyć pozew do właściwego sądu okręgowego wydział ubezpieczeń społecznych(obejmuje obszar województwa) zaskarżając wydaną decyzję.
    ODWOŁANIE POWÓDKI
    od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych- Oddział w ...- Inspektorat ...z dnia 07 października 2011r. (znak ... wydanej w sprawie wstrzymania wypłaty emerytury na rzecz powódki.

    Niniejszym zaskarżam w całości wyżej wymienioną decyzję tutejszego organu rentowego, zarzucając jej w szczególności:
    Po pierwsze – rażące naruszenie podlegającej prawnej ochronie nabyte przeze mnie na stałe uprawnienie do wypłaty emerytury, jako świadczenia osobowego niezależnego od wynagrodzenia za pracę.
    Po drugie – nie uwzględnienie również faktu, iż świadczenie emerytalne zostało przez powódkę nabyte w oparciu o okresy pracy(zatrudnienia) w innych zakładach pracy oraz w innym czasie w stosunku do aktualnej wykonywanej pracy przez powódkę po przyznaniu jej prawa do emerytury.
    Na tej podstawie niniejszym wnoszę o:
    1). Uchylenie przez Sąd Okręgowy w ... zaskarżonej decyzji organu rentowego z 07.10. 2011r. oraz tym samym przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia temu organowi rentowemu,
    2). Zasądzenie od organu rentowego na rzecz powódki, kosztów postępowania procesowego według norm prawem przewidzianych.

    UZASADNIENIE
    1. Strona powodowa – Pani ...nabyła pełne prawo do emerytury z funduszu ubezpieczeń społecznych na podstawie decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia ...2009 znak ... o przyznaniu emerytury .
    Dowód: kserokopia w/w decyzji organu rentowego – zał. Nr 1.
    Istotne znaczenie w przedmiotowej sprawie ma fakt, iż nabycie prawa do emerytury z dniem ...2009r., nastąpiło jeszcze przed wprowadzeniem, dopiero z dniem 01 stycznia 2011r. zmiany Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych(tekst jednolity Dz.U. z 2009r., Nr 153,poz.1227 ze zmianami), a polegającej na tym, iż emerytury przyznane po dniu 01 stycznia 2011 r. ulegają dopiero zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta z tytułu zatrudnienia kontynuowanego bez uprzedniego rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą.
    W myśl zasady , iż prawo nie działa wstecz(„LEX RETRO NON AGIT”) względem w tym przypadku świadczeń nabytych przed wprowadzeniem w życie tej niekorzystnej zmiany cyt. Ustawy z dnia 17.12.1998r. 0 emeryturach i rentach z F.U.S. to jest ustawa ta nie działa wstecz przed dniem 01 stycznia 2011r. – PRZETO nabyte przez powódkę przed tą datą świadczenie emerytalne nie podlega zawieszeniu, a co za tym idzie w dalszym ciągu powódce przysługuje prawo do otrzymywania dwóch świadczeń osobowych, t.j. wynagrodzenia za pracę oraz emerytury pracowniczej w pełnej wysokości.
    Innymi słowy – zawieszenie prawa do emerytury przy kontynuacji dalszego zatrudnienia i uzyskiwania tylko z tego tytułu wynagrodzenia za pracę dotyczy tych osób, które nabyły prawo do emerytury z dniem 01 stycznia 2011r. tj. w dacie wejścia w życie tej niekorzystnej zmiany ustawodawczej. Poza tym zawieszenie prawa do emerytury powoduje znaczącą niekorzystną, zmianę moich dotychczasowych warunków materialnych, co również jest sprzeczne z zasadami konstytucyjnymi i społecznymi.
  • ~Wanda
    (2011-10-27 12:48)
    Do pokrzywdzony.
    Może w takim razie byś napisał jak taki pozew zbiorowy idt ma wyglądać i co zawierać, przecież nie mamy dużo czaso, ja otrzymałam decyzję z ZUS 7.10.2011r, proszę o pomoc
  • ~nieyadowolonz
    (2011-10-26 17:37)
    niezadowolenie rosnie, nie mowiac juz o mlodych ktorzy moga juz tylko o emeryturach pomazyc, szkoda ze nie mozemy liczyc na spokojna starosc ktora gwarantuje panstwo, ten co sam nie zadba bedzie mial ciezko
  • ~pokrzywdzony
    (2011-10-26 12:52)
    Niestety, poprzednik nie ma racji, ponieważ procedura odwoławcza do sądu wymaga pośrednictwa ZUS.
    Proszę emerytów w ten sposób pokrzywdzonych o przygotowanie pozwów zbiorowych oraz dodatkowo zwrócenie się do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o skierowanie sprawy do Trybunału Konstytucyjnego z pominięciem drogi sądowej, co znacznie przyspieszy sprawę.
    To że jest to atak na kasę biednych emerytów( w tej grupie napewno brak jest emerytów pobierajacych po kilka tys. zł.) tym bardziej sprawa jest skandaliczna.

Może zainteresować Cię też: