PZU oferuje rolnikom elastyczny pakiet ubezpieczeniowy

W PZU trwa jesienna kampania sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Pomiędzy 26 września a 30 listopada 2022 rolnicy mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty 65% dopłat do składek z budżetu państwa.

- Dzięki elastyczności naszej oferty, producenci rolni sami mogą zdecydować przed czym chcą ubezpieczyć uprawy ozime, a rekordowe w tym roku środki przyznane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi gwarantują możliwość skorzystania z dopłat wszystkim klientom – mówi Paweł Ochmański, dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.

Co może wybrać rolnik w jesiennym ubezpieczeniu od PZU?

Oferta PZU Uprawy pozwala rolnikowi wybrać cały pakiet lub pojedyncze ryzyka, przed którymi chce on chronić swoje pola. Firma przygotowała specjalny pakiet jesienny, który rekomendowany jest dla upraw ozimych. Obejmuje ryzyka takie jak:

  • grad,
  • przymrozki wiosenne,
  • ujemne skutki przezimowania.

Dodatkowo w przypadku ujemnych skutków przezimowania rolnik może wybrać wariant 10 proc., 17 proc. lub 25 proc. limitu odpowiedzialności. Dotyczy to szkód całkowitych, które powstaną przed 15 kwietnia.

Innym pakietem dla upraw ozimych, polecanym przez PZU, jest także oferta “Pakiet 5 ryzyk”, która z kolei obejmuje:

  • huragan,
  • deszcz nawalny,
  • piorun,
  • obsunięcie się ziemi,
  • lawinę,

Rolnicy mogą dodatkowo chronić swoje uprawy przed suszą i ogniem.

Co PZU ma do zaoferowania sadownikom?

W ostatnich latach wielu sadowników musiało mierzyć się z ogromną skalą zniszczeń, powodowanych przez huragany, gradobicia, susze i przymrozki. Z tego powodu PZU przygotowuje specjalną ofertę także dla przedstawicieli tej branży. Mogą oni skorzystać z “Pakietu 5 ryzyk” lub ubezpieczyć swoje plony od ryzyka przymrozków wiosennych. PZU proponuje także ubezpieczenie nasadzeń drzew i krzewów owocowych od ryzyka ujemnych skutków przezimowania.

fot. materiały prasowe / Daniel Green EyeEm

Jakie udogodnienia proponuje rolnikom PZU?

- W tym roku dla klientów, którzy ubezpieczają budynki gospodarcze w PZU, mamy specjalne promocyjne stawki na ochronę upraw zbóż ozimych. Oprócz tego, dla plantatorów rzepaku ozimego przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie odmiany zalecanej do uprawy w Polsce przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin - mówi Paweł Ochmański.

PZU oferuje swoim klientom także udogodnienia związane z płatnościami. Mogą oni bezpłatnie rozłożyć składkę na raty lub przesunąć termin płatności na czas po żniwach. Mają także możliwość wykupienia udziału własnego oraz obniżenia franszyzy integralnej, czyli procentu sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności, do 8 proc.

Jakie inne ubezpieczenia powinien mieć rolnik?

Ubezpieczenie upraw ozimych to tylko jedna z możliwości, które rolnik może wybrać. Dbając o swoje gospodarstwo, powinien pamiętać także o ubezpieczeniu całego gospodarstwa, zwierząt, maszyn i sprzętu rolniczego, materiału siewnego oraz siebie i członków swojej rodziny przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Takie ubezpieczenia również ma w swojej ofercie PZU. Warto zadbać o ubezpieczenie w gospodarstwie, by w razie nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia losowego móc szybko stanąć na nogi.

fot. materiały prasowe