Hipermarkety przeżywają załamanie. Skala i asortyment już nie robią na Polakach wrażenia

| Aktualizacja:

Polscy konsumenci stają się mniej łaskawi dla wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych.

wróć do artykułu
  • ~Tadek
    (2017-07-18 19:40)
    Gdyby za rosnącą liczbą powierzchni handlowych i towarów na pólkach podążały nasze zarobki nie byłoby handlowych kłopotów niestety tak nie jest ,oczywiście można kupować na kredyt ale taki szał zakupów musi się kiedyś skończyć bo kredyt trzeba spłacać.
  • ~POparzony
    (2017-07-17 23:17)
    A tu jeszcze chcą im zabrać handlowe niedziele che, che, che Ja już nie kupuję w niedzielę - POpieram zakaz handlu ;)
  • ~prezes
    (2017-07-17 18:51)
    jest spory problem z dojazdem do tych gigantow-ja mam Auchan kolo siebie,5 minut autem,bez korkow,mam szczescie,ale inne sklepy Auchan i podobne w Krakowie sa tak polozone,ze dojazd do nich to horror,korki w Krakowie sa takie,ze dojazd do hipermarketu to moze byc godzina,szukanie miejsca dla auta i dojscie do sklepu to ok.20 minut,zakupy i powrot,to moze byc wyprawa nawet na 4 godziny-kto chce marnowac tyle czasu gdy roznice w cenie miedzy osiedlowym marketem a hipermarketem sa prawie zadne.Do tego dochodzi zla jakosc wedlin,miesa,pieczywa i warzyw,a ceny roznych proszkow i tym podobnych juz nie sa rewelacyjne-jak zobaczylem duze opakowanie Ariela za ponad 100 zl w Auchanie (podobne kosztuje w RFN 15 euro!) to kupilem mniejsze opakowanie Vizir za 27 zl w pobliskim Lewiatanie.Hipermarkety cierpia z powodu braku czasu u ludzi-coraz mniej osob chce tracic cale godziny na dojazd i zakupy.Nie zapoinajmy tez,ze auto,ktore stoi 2 godziny w korku zuzywa duze ilosci paliwa,jak doliczyc to paliwo i stracony czas to zakupy w hipermarketach robia sie malo atrakcyjne.Male sklepy bardzo poprawily asortyment i jakosc,mozna tam kupic dobra wedline z malych wedzarni kolo Krakowa,rozne ogorki kiszone,kapusty,zury i pierogi,itd.Jest w nich troche drozej ale tylko troche,a gdy sie liczy ceny to trzeba liczyc tez to wypalone paliwo w korkach.Do siedlowego idzie sie na nogach albo to 5 minut autem.Wielkie markety maja tez inna wade-sa ogromne,dla starszych ludzi,a jest ich sporo i duzo kupuja,czesto gotuja dla calych rodzin,markety sa nie do pokonania,starsi ludzie nie maja po prostu takich sil i sprawnych nog na takie kilometry,czesto nie maja aut.Robia zakupy na osiedlu,a to spora i stale rosnaca grupa klientow.W moim pobliskim Auchanie prawie nie widze starszych ludzi.Jest tez problem cen-nie jest juz tak tanio jak kiedys,dalem przyklad Ariela ale sa inne przyklady gdy ceny sa prawie rowne tym na osiedlu.
  • ~ ect ...
    (2017-07-17 13:05)
    I o to jest ten cały płacz UE i koncernów zachodnich! Kończy się w Polsce era wyzyskiwaczy taniej siły roboczej, gdyż Polacy nie chcą być już frajerami, jeleniami i królikami doświadczalnymi, skaczącymi jak UE sobie zapragnie. ALBO RÓWNOUPRAWNIENIE WSZYSTKICH PAŃSTW UE ALBO WYPAD Z BARU!!!
  • ~kkk
    (2017-07-17 12:28)
    Taaak.. p. Macron, Europa to nie jest supermarket. Pora się stąd wynosić.
  • ~Obywatele SB
    (2017-07-17 10:23)
    Biedny Macron. Co on powie wyborcom? Nie da sie juz Polski doic.
  • ~kotletos
    (2017-07-17 09:56)
    Koncza im sie ulgi podatkowe wiec beda sie zijac lub konsolidowac oni tylko licza i korzystaja z ulg oraz dominacji nad dostawcami i producentami.
  • ~skasowany
    (2017-07-17 09:33)
    Normalne. Nie trzeba aż tylu sklepów. Ponadto niech się przyjrzą pracy kasjerów. Niektórzy z nich kantują klientów i sklepy. Kasa i towar gra dla właściciela. Ale klient raz oszukany staje się czujny. Zaczyna szukać takie sklepy, których właściciele nie pozwalają pracownikom na kanty.
  • ~40
    (2017-07-17 09:29)
    żywności nie kupuję w Biedronce, Lidlu, Carre czy Tesco a na targu, od rolnika lub sklepie eko. Po sprzęt elektro idę do wyspecjalizowanego sklepu, ciuch lepszy z TO niż tel plastiki z Zary lub hali ww hipermarketów. Im mniej dam zarobić krawaciarzom z USA, Niemiec czy GB tym lepiej. Na pohybel korporacjom
  • ~antek98
    (2017-07-17 08:59)
    El doradao się skończyło Kiełbasa bez mięsa Pieczywo bez mąki
  • ~Gosc
    (2017-07-17 08:18)
    No to trzeba na sile sprowadzic teraz amerykanskie supermarkety!!!

Może zainteresować Cię też: