Ministerstwo finansów krytykuje program 500 Plus. "Nie może zostać pozytywnie zaopiniowany"

| Aktualizacja:

Resort finansów miażdży sztandarowy projekt rządu. Zdaniem ministerstwa, program 500 Plus "nie może zostać pozytywnie zaopiniowany". Oto, co nie podoba się urzędnikom.

wróć do artykułu
  • ~Drejv
    (2016-01-28 12:39)
    W UE to i tak będą grosze Więc nie wiem w czym oni robią łaskę Sejm kosztuje sporo więcej
  • ~Drejv
    (2016-01-28 12:43)
    2016 sejm 450 mil koszt Jak bym się mylił proszę o kom
  • ~xyz
    (2016-01-28 12:46)
    Widziała świnia gwiazdy hahaha to i my po 500 złotych zobaczymy.Oszuści.
  • ~mm
    (2016-01-28 12:47)
    Tak to jest, gdy na ważnych stanowiskach zatrudnia się ludzi z kręgosłupem, którzy potrafią liczyć. Szałamacha musi odejść:)
  • ~Idiotyzm.
    (2016-01-28 12:50)
    Po co w tekście powtarzacie 2 razy to samo???
  • ~PRECZ Z PISDOKRACJĄ!
    (2016-01-28 12:57)
    HAHAHA łatwiej obiecać jak dać co? Albo zaraz okaże się, że niestety Polska jest w takiej RUINIE, że Pis nie stać i dopiero w trzeciej kadencji rządu dacie, ale tylko rodzinom członków Pis po wcześniejszym sprawozdaniu z tego jak głosowali w wyborach do Parlamentu, co?
  • ~Anutka
    (2016-01-28 13:00)
    To ze projekt rozni się z tym który był w konsultacjach społecznych to nie nowość !!! pisowcy tak dzialaja żeby tylko zamydlic oczy ze konsultacje się odbyly , i dzialaja po swojemu oszukjac konsultantow !!!!
  • ~kz
    (2016-01-28 13:04)
    " Największe oszustwo III RP " - powiedziała pani Kopacz , trudno się z Nią nie zgodzić. Czekam cierpliwie na realizację obietnic wyborczych Pisu oraz pana Prezydenta .
  • ~kar
    (2016-01-28 13:05)
    co to jest 200mln różnicy ? Tyle lekką ręką poprzedni rząd rzucał zaprzyjaźnionym mediom
  • ~Wolus
    (2016-01-28 13:07)
    Przecież od początku to było wiadomo, tylko nieskończeni idioci mogli najpierw głosować na dude-obłude a później na pisiorów, chcieliście to macie. za 4 lata dopiero będzie ruina, tylko sejm i kościoły będą miały się dobrze
  • ~beret
    (2016-01-28 13:08)
    przecież to coś zwane pisuarem ZAWSZE DZIAŁA INACZEJ NIŻ MÓWI , a tłumaczy jeszcze inaczej się z tych idiotycznych poczynań , to tylko gładkie mózki z moherem na czubku
  • ~św.NH
    (2016-01-28 13:09)
    Kolejny kleks idioty finansów nawiedzony przez wieprz z piekł PEŁO!
  • ~dzidek
    (2016-01-28 13:09)
    Przecież , to jedna ze sztandarowych ofert / wabików / wyborczych P i su ! Oszustwo ?
  • ~Czy PIS wie co robi?
    (2016-01-28 13:09)
    Panie ministrze Szałamacha. Jeden dzień to za mało? Przecież wy pracujecie 24 godz./dobę, a więc miał pan właśnie 24 godziny na zapoznanie się z projektem. Posłowie z opozycji (ci rządowi nie muszą czytać, tylko podnosić rękę) mają np. 3 godziny na zapoznanie się z projektem ustawy i to w nocy, bez możliwości konsultacji. A o ile wiem takie konsultacje w sprawie reformy 500+ plus toczą się już od roku włączając kampanię wyborczą do Sejmu i senatu. A według Szydło ustawa już była gotowa od zaraz, do realizacji. Ktoś tu kłamie, mąci i chyba oszukuje. Zgadzam się z panem, że ludzie, którzy dostaną te 500 zł przestaną pracować i nie zasilą budżetu. Inni wydadzą na używki. Średniozamożni też nie zrezygnują, gdyż ulokują je np. na lokatach bankowych, zainwestują i będą mieli na kształcenie własnych dzieci (np. za granicą) i wnuków. A bogaci przekażą członkom rodziny gorzej usytuowanych. W kapitalizmie nikt nie jest pewny pracy, więc każdy grosz, nawet niewielki nie śmierdzi. Nikt nie pogardzi 500 zł, gdy duże obciążenia podatników w związku z obietnicami PIS będą uszczuplać ich kieszenie. I na koniec. Bogaci nie stracą, biedni i emeryci nie zyskają, tylko właśnie stracą. A gospodarka, no cóż będzie dołować. 2016 rok będzie jeszcze względny, następne lata to równia pochyła. Zaprzeczają temu tzw. eksperci PIS (historycy, nauczycie, poloniści, historycy, technicy teatralni) dla których ekonomiści, bankowcy, ludzie biznesu to hochsztaplerzy, czyli oszuści, aferzyści, kanciarze, szachraje, szalbierze, wydrwigrosze, niebieskie ptaki. Podam dla przykładu. Ci co wezmą teraz kredyt na mieszkanie w wysokości 300 tyś. zł. dodatkowo za niego zapłacą 18oo zł na rok, czyli jak łatwo policzyć, za 30 lat zapłacą za kredyt dodatkowo 54 tysiące. Zaciągnięty kredyt będzie kosztował ponad ok. 800 tyś. zł.
  • ~vp
    (2016-01-28 13:10)
    Myślałem panie Szałamacha .że jest pan palantem od lewarowania jak naświetlała to niejaka pani Staniszkis . A tu masz bbo placek pan rozumie ,że jako minister kostytucyjny odpowiada pan przed nią a nie przed Beatą czy niejakim Jarosławem K.
  • ~oby watel
    (2016-01-28 13:16)
    Z Ministra Szałamachy, zrobią zaraz "wroga narodu ", albo stanie się "gorszym sortem ". A może , jest to "wielkie oszustwo wyborcze " Prawa i Sprawiedliwości - jak to się powszechnie mówi .
  • ~św.NH
    (2016-01-28 13:16)
    Znowu się zaczyna medialna gra ministra finansów do kubła na śmieci z nim za publiczne pranie brudnej bielizny!
  • ~helena
    (2016-01-28 13:21)
    I bardzo dobrze że minister zwraca uwagę na szczegóły,poprawią i dotrzymają terminu!!! zaś 200 milionów to na ośmiorniczki wydawali ci z PO i PSL ,taki Trybunał Konstytucyjny na swoją fetę zaplanował milion złotych i co wy na to???????????????
  • ~Kajetan
    (2016-01-28 13:22)
    może trzeba "trochę" ograniczyć administrację w tym kraju ??? 600 tys urzędników PKB nie tworzy...
  • ~DINA