Reader's Digest Association (RDA) ogłosił, że zamierza złożyć dobrowolny wniosek o reorganizację na podstawie Rozdziału 11 (ang. Chapter 11) - czytamy na timesonline.co.uk. W ten sposób RDA zyska czas na uzdrowienie sytuacji finansowej i przywrócenie rentowności zanim będzie musiała wypełnić zobowiązania wobec wierzycieli.

>>> Chrysler ogłosił bankructwo

RDA podkreśla, że wniosek o reorganizację na podstawie Rozdziału 11 dotyczy wyłącznie przedsięwzięć w USA. Natomiast inwestycje RDA w Europie, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australii są niezagrożone. RDA ma nadzieję, że w ten sposób uda jej się zredukować obecny dług aż o 75 proc. - z obecnych ok. 2,2 mld dolarów (ok. 6,36 mld zł) do 550 mln dolarów (ok. 1,6 mld zł).

Magazyn "Reader's Digest" jest jednym z ulubionych magazynów amerykańskich gospodarstw domowych od niemal 90 lat. Miesięcznie wychodzi około 10 mln egzemplarzy. Jednak w ostatnich latach czasopismo straciło nieco na popularności. Główną przyczyną spadku zainteresowania tytułem jest to, że starsze pokolenie wiernych czytelników szybko się kurczy, a młodzi nie są już zainteresowani subskrypcją. Dziś, głównym źródłem dochodów właściciela magazynu są wpływy ze sprzedaży książek.