Maj przyniósł niespodziankę w zestawieniu kont oszczędnościowych. Otóż część z nich ma teraz wyższe oprocentowanie niż przed miesiącem. Odwrotnie do lokat, których oprocentowanie maleje z miesiąca na miesiąc.

Na wyższy procent mogą liczyć klienci Polbanku EFG – Rachunek Mocno Oszczędzający jest teraz oprocentowany na 5,5 proc. niezależnie od zdeponowanej kwoty. Lepsze oprocentowanie otrzymamy również na koncie oszczędnościowym Banku Millennium. Tym samym doszło do zmian w rankingu -pierwszą dziesiątkę opuścił rachunek TOP Getin Banku. Jego pozycję zajął rachunek oszczędnościowy DnB Nord, mimo obniżonego oprocentowania nominalnego z 5 proc. do 4,80 proc..

>>>Darmowe konto osobiste na którym zarabiasz 4,25 proc. - sprawdź teraz

BOŚ Bank – numer jeden wśród kont oszczędzających?

Z rankingu wynika, że to Konto Wyjątkowe z Banku Ochrony Środowiska jest najlepszym kontem oszczędnościowym. Jest tak faktycznie dla kwot do 3 000 zł. Powyżej tej kwoty, a dokładniej – dla przedziału od 3 000 zł do 5 000 zł – oprocentowanie spada już do 5 proc..

Powyżej 5 000 zł oprocentowanie nominalne konta wynosi już tylko 4 proc.. Należy o tym pamiętać, jeśli zdecydujemy się na pomnażanie oszczędności na koncie oszczędnościowym w tym właśnie banku.

>>>Konto omijające podatek Belki – zobacz szczegóły

Konto, które jest lokatą

Kredyt Bank przeprowadził ciekawy i udany eksperyment, mianowicie połączył cechy konta osobistego i lokaty w jedno. Środki na koncie oprocentowane są następująco:

• dla kwot poniżej 1 000 zł – 0 proc.;

• dla kwot od 1 000 zł do 14 999 zł – 5,67 proc.;

• od 15 000 zł do 29 999 zł – 3,00 proc.;

• dla kwot powyżej 30 000 zł – 2,00 proc..

Środki możemy wypłacać z rachunku bez utraty odsetek. Oprócz tego konto ma wszystkie cechy zwykłego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego – możemy z niego wykonywać przelewy, zlecenia stałe i wszystkie inne operacje.

Numer trzy - Mocno Oszczędzający

Promocja Polbanku EFG przyciągnęła do niego rzesze klientów, chcących pomnożyć swoje oszczędności. W ramach codziennej kapitalizacji odsetek twoje oszczędności zarabiają tam codziennie 5,5 proc. w skali roku, niezależnie od zdeponowanej kwoty. Minimalna kwota, którą musimy zdeponować, żeby otworzyć konto, to 2 000 zł.

>>>Zobacz konta, za które nie zapłacisz złotówki

Konta oszczędnościowe, a lokaty – co się opłaca?

W ostatnich tygodniach spadło oprocentowanie lokat, natomiast rośnie oprocentowanie kont oszczędnościowych. Wiele z nich, dzięki dziennej kapitalizacji odsetek, dorównuje lokatom, a nawet wypada atrakcyjniej . Dla porównania, na Koncie Mocno Oszczędzającym dla kwoty 5 000 zł w po sześciu miesiącach zarobimy 139,75 zł, a na lokacie terminowej z kapitalizacją miesięczną, oprocentowaną na 6,8 proc., już tylko 138,47 zł. Warto zatem poważnie zastanowić się, czy bardziej opłaci nam się zdeponować nadwyżki finansowe na lokatach, czy też koncie oszczędnościowym.

p