Eksperci TotalMoney.pl jak co miesiąc sprawdzili, na którym koncie oszczędnościowym można zarobić najwięcej. Założyliśmy, że nasz klient co miesiąc zasila regularnie swoje konto oszczędnościowe kwotą 500 zł. Przygotowaliśmy dwa zestawienia - kont na nowe środki i dla nowych klientów oraz tych, z których może skorzystać każdy. W każdym z zestawień znalazło się do 5 najbardziej atrakcyjnych ofert.

Reklama

Miejsce, jakie dane konto zajęło w zestawieniu uzależnione jest od wysokości oprocentowania oraz kwoty odsetek dopisanej do wpłacanych kwot po 12 miesiącach regularnego oszczędzania. Zakładamy przy tym, że przez rok oprocentowanie środków odkładanych na rachunku nie ulegnie zmianie. Zapraszamy do lektury.

Porównaj online konta oszczędnościowe i załóż online!

Konta dla nowych klientów i na nowe środki

Ranking kont oszczędnościowych - maj 2015 (oferta dla nowych klientów i na nowe środki)
Poz. Bank/ nazwa produktu Wniosek online Oprocentowanie nominalne Zysk po roku (po podatku)
1 Orange Finanse Konto Oszczędnościowe Szczegóły konta 3,50% (K) (NK) 91,22 zł
2 Bank Millennium Konto Oszczędnościowe 1) Szczegóły konta 3,00% (K) (NS) 77,85 zł
BGŻOptima Konto Oszczędnościowe Sprawdź konto 3,00% (NS) 77,85 zł
Idea Bank Konto Oszczędnościowe ZOŚKA Sprawdź konto 3,00% (NS) (K) 77,85 zł
ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe Sprawdź konto 3,00% (NK) (NS) 77,85 zł
3 Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Szczegóły konta 2,80% (K) (NS) 72,51 zł
4 Alior Bank Konto Oszczędnościowe Sprawdź konto 2,25% (NK) 57,85 zł
Stan na: 19 maja 2015  1) Promocja dla posiadaczy Konta 360 (K) - wymagane posiadanie konta osobistego (NK) - oferta dla nowych klientów (NS) - oferta dla nowych środków  Źródło: TotalMoney.pl
Reklama

Pierwszą pozycję w zestawieniu zajmuje (podobnie jak miesiąc temu) konto oszczędnościowe Orange Finanse. Jego oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku, co po roku regularnego oszczędzania przełoży się na zysk "na czysto" w wysokości 91,22 zł.

Miejsce drugie zajęły aż cztery konta oszczędnościowe: oferowane przez Bank Millennium posiadaczom Konta 360°, Konto Oszczędnościowe BGŻOptima, Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego oraz, debiutujące w naszym zestawieniu, Konto Oszczędnościowe ZOŚKA Idea Banku. Każde z nich oprocentowane jest w wysokości 3% w skali roku. Oznacza to, że po 12 miesiącach regularnego oszczędzania osoba korzystająca z któregoś z nich zarobi 77,85 zł. Warto dodać kilka słów na temat konta ZOŚKA. Bank niejako "wymusza" na posiadaczach regularne zasilanie rachunku. Promocyjne oprocentowanie konta obowiązuje w pierwszym miesiącu dla kwoty do 100 000 zł. Chcąc utrzymywać je w kolejnych miesiącach, posiadacz konta ZOŚKA powinien: utrzymywać średnie miesięczne saldo z poprzedniego miesiąca na rachunku Zośka każdego drugiego dnia miesiąca oraz dopłacić z Konta IDEALNEGO w dowolnym dniu drugiego (i każdego następnego) miesiąca 10% średniego miesięcznego salda z poprzedniego miesiąca (o wysokości dopłaty klient informowany jest przez system bankowości internetowej).

Reklama

Miejsce trzecie, z oprocentowaniem 2,80% w skali roku, zajęło konto oszczędnościowe Banku Millennium przeznaczone dla posiadaczy pozostałych rachunków osobistych. Oprocentowanie środków zgromadzonych na nim środków przełoży się po 12 miesiącach na 72,51 zł zysku.

Konta standardowe

Ranking kont oszczędnościowych - maj 2015 (oferta standardowa)
Poz. Bank/ nazwa produktu Wniosek online Oprocentowanie nominalne Zysk po roku (po podatku)
1 BOŚ Bank Konto Oszczędnościowe "Więcej za Mniej" 1) Szczegóły konta 4,00% (K) 104,63 zł
Getin Bank Konto oszczędnościowe Sprawdź konto 4,00% (K) 104,63 zł
Getin Online Konto oszczędnościowe Sprawdź konto 4,00% (K) 104,63 zł
2 Idea Bank Konto Zyskowne Sprawdź konto 3,00% (K) 77,85 zł
Bank SMART SMART Procent Szczegóły konta 3,00% (K) 77,85 zł
3 Bank BPH Pracowite Konto Oszczędnościowe 2) Szczegóły konta 2,75% (K) 71,18 zł
BOŚ Bank Konto Oszczędnościowe "Więcej za Mniej" Szczegóły konta 2,75% 71,18 zł
4 BIZ Bank Rachunek Oszczędnościowy BIZ Szczegóły konta 2,60% (K) 67,18 zł
5 BossaBank EKOprofit Szczegóły konta 2,25% (K) 57,85 zł
Citi Handlowy Konto SuperOszczędnościowe Sprawdź konto 2,25% 57,85 zł
Meritum Bank Konto Oszczędnościowe Szczegóły konta 2,25% (K) 57,85 zł
Stan na: 19 maja 2015  1) Dla posiadaczy EKOkonta bez Kosztów 2) Dla posiadaczy Maksymalnego Konta (K) - wymagane posiadanie konta osobistego Źródło: TotalMoney.pl

Pierwsze miejsce w zestawieniu kont standardowych zajęły oferty Getin Banku, Getin Online i BOŚ Banku. Ich oprocentowanie wynosi 4,00% w skali roku. Po roku regularnych wpłat posiadacz każdego z tych kont zarobi 104,63 zł. Konto oszczędnościowe "Więcej za Mniej" BOŚ Banku, które znalazło się na pierwszym miejscu wśród ofert standardowych oferowane jest posiadaczom nowego konta osobistego tego banku - EKOkonta bez Kosztów. Oprocentowanie 4% w skali roku obowiązuje dla kwot do 10 000 zł i oferowane jest klientom, którzy zasilają swoje konto osobiste kwotą co najmniej 1 000 zł miesięcznie (w przeciwnym razie oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku)

Pozycję drugą zajmują: rachunek oszczędnościowy Smart Procent Banku SMART oraz Konto Zyskowne Idea Banku. Ich oprocentowanie wynosi 3% w skali roku co po roku regularnego oszczędzania przełoży się na odsetki w kwocie 77,85 zł.

Miejsce trzecie także zajmują dwa konta oszczędnościowe: Konto Oszczędnościowe "Więcej za Mniej" BOŚ Banku oraz Pracowite Konto Oszczędnościowe Banku BPH (dla posiadaczy Maksymalnego Konta). Oba rachunki oprocentowane są w wysokości 2,75% w skali roku, co przełoży się na zysk wynoszący 71,18 zł.

Potrzebujesz gotówki? Sprawdź, gdzie otrzymasz najtańszy kredyt! Wyniki na email

W majowym ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl odnotowaliśmy kilka spadków. Pozycję w TOP 3 straciło, po obniżeniu oprocentowania o 0,5 punktu procentowego, Konto Oszczędnościowe Meritum Banku. Mniej za zgromadzone na koncie pieniądze płaci także Bank BPH. Nadal jednak osoba chcąca regularnie wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe ma spore możliwości wyboru. Nowe oferty Idea Banku czy BOŚ Banku pokazują, że mimo niskich stóp procentowych banki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa…