Marcowe zestawienie najtańszych pożyczek i kredytów gotówkowych „przynosi” wiele ciekawych rozstrzygnięć. Na fotelu lidera, ciekawa sytuacja, dwie instytucje finansowe z równą, co do złotówki, ratą kredytu.

Reklama

Widoczna też jest duża konkurencja na rynku kredytów gotówkowych. Jej efektem są: atrakcyjne oprocentowanie pożyczki i prowizja 0%. Chcąc dotrzeć do jak największej rzeszy klientów, dla potrzeb kampanii reklamowych swoich produktów, banki angażują światowe i lokalne gwiazdy show biznesu. Sprawdziliśmy, jaką ratę kredytu gotówkowego przyjdzie nam zapłacić w marcu 2011?

Osoby zainteresowane kredytem gotówkowym, podobnie jak w lutym br., powinny w pierwszej kolejności odwiedzić placówkę BNP Paribas Fortis. Chcąc skorzystać z promocyjnych warunków kredytu, wystarczy spełnić dwa wymagania: uzyskiwać dochody miesięczne na poziomie nie niższym niż półtora tysiąca złotych netto lub pozostawać w związku z małżeńskim oraz otworzyć i utrzymać konto osobiste w BNP Paribas Fortis w trakcie obowiązywania umowy kredytowej (konto przynajmniej w pakiecie L). Jeśli uda nam się wypełnić te warunki wówczas możemy liczyć na atrakcyjne warunki kredytowania tzn. oprocentowanie nominalne 9,9% i 0% prowizji. Dla takich parametrów kredytu miesięczna rata wyniesie tylko 439 zł.

>>>Weź kredyt z premią - nawet do 800 zł co rok. 0 zł prowizji i opłaty przygotowawczej.

Ex equo z bankiem BNP Paribas Fortis na pozycji numer jeden marcowego rankingu kredytów gotówkowych, znalazła się propozycja „Kredytu gotówkowego” BZ WBK. Promocja jest jednak bardziej złożona, ponieważ oprocentowanie ustalane jest w oparciu o analizę zdolności kredytowej i ocenę ryzyka kredytowego. Jeśli bank oceni nas przychylnie to dla „nowych” Klientów oprocentowanie może wynieść 7,99%. Prowizja zostanie obniżona do 1% (z 5%) w sytuacji gdy założymy konto Wydajesz i Zarabiasz, a także aktywujemy kartę kredytową.

Reklama

Na najniższym szczeblu podium uplasowała się oferta kredytu gotówkowego Getin Bank (rata 445 zł), zaś tuż za podium uplasował się Volkswagen Bank direct, gdzie rata wynosi 449 zł (czyli jedynie o 10 zł więcej niż u zwycięzców rankingu).

Reklama

Warto odnotować, że w ostatnim okresie dwa największe banki detaliczne działające w Polsce zaoferowały nowe propozycje swoich sztandarowych kredytów! W PKO Banku Polskim tylko do końca kwietnia, udostępniona jest promocja „Max Pożyczki Mini Raty” z 0% stawką prowizji. Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup ubezpieczenia w wariancie rozszerzonym oraz spłata w minimum 48 ratach. Nie ma za to żadnych ograniczeń co do kwoty kredytu.

Pekao S.A. oferuje specjalne warunki kredytowania dla wybranych grup społecznych – np. nauczycieli lub emerytów. Ofertę charakteryzuje zarówno obniżona prowizja oraz nominalne oprocentowanie!

>>>Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe!

Nie można pominąć też nowych promocji w BPH i eurobank. W przypadku tego pierwszego, wraz z kredytem otrzymamy gotówkę w wysokości od 50 do 750 zł. Kwota dodatkowej gotówki uzależniona jest od wartości kredytu, o jaką się ubiegamy. Eurobank proponuje klientom, którzy sumiennie i prawidłowo będą obsługiwali swój kredyt, premię w wysokości nawet do 800 zł., przy jednoczesnym niepobieraniu prowizji za udzielenie takiego kredytu!

BZ WBK po raz kolejny do swojej reklamy zaangażował światową gwiazdę. Po Dannym De Vito (lokata) i Gerardzie Derardieu (konto) przyszedł czas na Antonio Banderasa. W spocie reklamowym aktor zachwala korzyści płynące ze skorzystania z oferty kredytu gotówkowego BZ WBK!

Pamiętajmy jednak, iż raty kredytowe będziemy spłacać sami i nie mamy co liczyć na pomoc Antonio Banderasa. Zatem najważniejsze przy wyborze oferty powinny być: wnikliwa analiza kosztów kredytu (prowizja, oprocentowanie, ewentualne ubezpieczenie i inne) i porównanie ofert dostępnych na rynku.

Ranking kredytów gotówkowych marzec 2011
Bank Nazwa produktu Rata równa w PLN Oproc. nominalne Prowizja
BNP Paribas Fortis Kredyt gotówkowy 439 9,9% 0%
BZ WBK Kredyt gotówkowy 439 7,99% 1%
Getin Bank Wygodny kredyt gotówkowy 445 8,4% 2%
Volkswagen bank direct Kredyt Plus 449 11,95% 1%
Raiffeisen Bank Kredyt Konsumpcyjny 458 17,99% 0%
Polbank EFG Kredyt na Miarę Korzystny 461 9,9% 5%
Bank Pekao SA Pożyczka Ekspresowa 463 19,99% 0%
Nordea Kredyt Konsumpcyjny 466 15,5% 3%
PKO BP Szybki Serwis Kredytowy 471 13,65% 5%
Kredyt Bank Kredyt Konsumpcyjny 474 15% 5%
Dane na 24.03.2011.
Założenia: Kwota kredytu 5 000 PLN, okres kredytowania 12 miesięcy, prowizja wliczona w ratę. Uwzględniono oferty promocyjne w danym banku.