Czy wiesz, że konto internetowe jest tańsze w kosztach jego prowadzenia i użytkowania od konta klasycznego nawet o kilkaset złotych rocznie? Jeżeli wysoko cenisz swój czas, to ta oszczędność może być jeszcze większa. Rachunki prowadzone przez Internet pozwalają nam również na oszczędność czasu. Nie musimy już w większości przypadków wybierać się do oddziału banku, by np. wziąć kredyt gotówkowy lub kartę kredytową.

Reklama

Oszczędność pieniędzy
Rachunek internetowy to najczęściej przede wszystkim darmowe prowadzenie rachunku, przelewy internetowe i karta debetowa. Do tego bank jest dostępny przez cały tydzień, 24 godziny na dobę.

>>>Najlepsze konta internetowe - wejdź, wybierz i załóż łatwo konto przez Internet!

Zakładając aktywne korzystanie z konta rachunki klasyczne w kosztach swojego prowadzenia (przy aktywnym użytkowaniu) potrafią być nawet o kilkaset złotych droższe. Dla porównania – korzystając z dbNET przez rok nie zapłacimy ani złotówki (korzystając z bankowości elektronicznej), niezależnie od ilości operacji.

Wystarczy tylko, żebyśmy wykonali raz w miesiącu transakcję bezgotówkową kartą debetową na dowolną kwotę. Tymczasem używając przez rok np. Eurokonta Optymalnego Pekao SA, gdzie miesięcznie wykonujemy po 5 przelewów internetowych do innych banków, wykonując 4 transakcje bezgotówkowe, zapłacimy już 101,76 zł. Oczywiście są to założenia „złagodzone”, bo zazwyczaj korzystamy jeszcze aktywniej z naszego rachunku.Reklama

>>>Najlepsze konto internetowe za 0 zł Sprawdź dlaczego i otwórz online !
Oszczędność czasu
Logując się do systemu bankowości elektronicznej, posiadając rachunek internetowy, możemy bez wychodzenia z domu załatwić kredyt gotówkowy, na samochód, czy zamówimy kartę kredytową. W kilka minut wypełnimy formularz dostępny online, co w porównaniu do kilkugodzinnej wyprawy do oddziału banku jest znacznym uproszczeniem całej sprawy.

Dodatkowe zyski
Banki niekiedy proponują również lepsze warunki, np. przy zakładaniu lokaty przez db easyNET otrzymamy oprocentowanie podwyższone o 0,25 proc. Zważywszy na fakt, że konto dbNET jest w pakiecie z kontem dbNET Konto Oszczędnościowe, które również ma w tym przypadku (w pakiecie) oprocentowanie wyższe o 0,2 proc., to jest to naprawdę propozycja warta rozważenia.

Słabsza strona internetowych
Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oddziału, np. wykonując przelew, musimy liczyć się ze znacznie wyższą opłatą za niego niż w przypadku kont klasycznych. Podobnie przy korzystaniu z pomocy konsultanta telefonicznego – zapłacimy wyższą prowizję od operacji. Niektóre konta internetowe są również bardziej kosztowne pod względem używania obcych bankomatów.