Szykując się do kupna nowego samochodu, rzadko zdarza się, że posiadamy środki na pełne jego sfinansowanie. Z pomocą przyjdzie nam zatem kredyt samochodowy. TotalMoney.pl przedstawia najnowszy ranking kredytów na samochody nowe i używane. Wprawdzie czołowi gracze się nie zmienili, jednak ich oferty – z całą pewnością. Doszło do całkowitego przetasowania w obu zestawieniach i na auta nowe, i na te używane. Zapoznaj się ze zmianami i wybierz ofertę najlepszą dla ciebie.

Reklama

Doszło do istotnych zmian w kredytach na nowe pojazdy – przyjrzyjmy się im więc z bliska. Liderem pozostał mBank, ale teraz na 2. miejscu znalazł się Lukas Bank. Wśród 5 najlepszych kredytów na nowe auta pojawił się również Bank BPH. Między ofertami występują aktualnie znaczne różnice. Np. biorąc (przy rankingowych założeniach) kredyt w mBanku zapłacimy o 65 zł miesięcznie mniej niż w przypadku kredytu w Banku BPH.

Właściwie jedynie mBank zachował swoją ofertę z zeszłego miesiąca – co spowodowało skok o 1 pozycję w rankingu. Pozostałe banki pozmieniały swoje propozycje kredytowe dla klientów, a tym samym wyłonili się nowi liderzy - są nimi kolejno Lukas Bank, Fiat Bank i Bank BPH. Kredyty nie są jednak mocno zróżnicowane – przy naszych rankingowych założeniach różnica między najdroższym, a najtańszym kredytem w racie miesięcznej wyniosła zaledwie 21 zł! Jednak w skali 48 miesięcy jest wartość robi się niebagatelna bo aż – 1008 zł oszczędności.Zwróćmy jednak uwagę na szczegóły poszczególnych ofert - Getin Bank oferuje przykładowo kredyt z oprocentowaniem 0%, przy założeniu, że po 12 miesiącach spłacimy całość kwoty naszego kredytu! Jeśli jesteś klientem mBanku i weźmiesz kredyt w euro, otrzymasz niższe o 2% oprocentowanie kredytu i prowizję na poziomie 2% w każdym przypadku. Jak widać, warto zapoznać się z ofertami, bo standardowo najtańsza niekoniecznie będzie najkorzystniejsza dla nas.

>>>Porównywarka kredytów samochodowych - Nie Przepłacaj, porównaj i wybierz optymalny

Wybierając samochód używany, musisz liczyć się z wyższym oprocentowaniem. Aby móc wziąć jakikolwiek kredyt samochodowy, musisz również obowiązkowo wykupić AC – co tanią inwestycją nie będzie. Banki jednak wymagają cesji z polisy AC. Jeżeli do kupna samochodu nie brakuje Ci dużo pieniędzy, np. 5 000 zł, alternatywą dla kredytu samochodowego może okazać się kredyt w rachunku bieżącym – jest on zwykle nieco niżej oprocentowany, a ominiemy wszelkie formalności.

Z całą pewnością jednak, nie mając dużego wkładu własnego, kredyt samochodowy jest lepszą opcją od kredytu gotówkowego. Jest przede wszystkim niżej oprocentowany, a tym samym – tańszy dla klienta. Więc jeśli szykujesz się do kupna samochodu, przyjrzyj się ofertom – zwłaszcza banków samochodowych – i wybierz zgodnie z Twoimi potrzebami.