Nowy kodeks pracy. Gorsza ochrona dla kobiet w ciąży

| Aktualizacja:

Nowy kodeks pracy ma dopuszczać rozwiązania stosunku pracy z kobietą w ciąży zatrudnioną na zastępstwo. Pracę może stracić zarówno ciężarna zatrudniona na zastępstwo jak i pracująca w firmie zatrudniającej do 10 osób.

wróć do artykułu
  • ~AGA
    (2018-03-21 08:30)
    Mówią, że Państwo prorodzinne. A tu proszę. Wstyd obecni rządzący. To samo tyczy się urlopów. Mam małe dziecko i to ze względu na nie zostawiałam sobie ok 5 dni urlopu na następny rok. Po to by wykorzystać je w wakacje, a nie na początku roku- tylko przez I kwartał, tak jak teraz rząd planuje.Niedługo to obecny rząd wyznaczy nam kiedy i o której godziny mamy chodzić do toalety. Paranoja
  • ~Steffi
    (2018-03-21 02:15)
    Jestem w 3 miesiącu ciąży i mam zakaz wykonywania pracy😄według polskiego prawa mój pracodawca powinien mnie zwolnić bo jestem dla niego ciężarem super
  • ~Gość
    (2018-03-20 09:46)
    Podtypów to my mamy oj dużo w Polsce.
  • ~Gloria
    (2018-03-20 00:23)
    Kobiet w ciäży nie wolno ruszać durnie
  • ~Ted
    (2018-03-19 18:30)
    A zwiazki zawodowe maja byc niezalezne. Tak przynajmniej jest w demokratycznych krajach! To po co walczylo pokolenie 1980 ?
  • ~Baska
    (2018-03-19 18:28)
    Gorsza ochrona kobiet w ciety, a aborcja zakazana , no i co ja mam teraz robic? Ani w te , ani wewte!
  • ~z pisu
    (2018-03-18 20:22)
    a związki zaw. będą pod parasolem ochronnym ?
  • ~Mini Strand
    (2018-03-16 10:09)
    Ale przecież tam wyraźnie jest napisane że NA ZASTĘPSTWO. Jeśli kobieta w ciąży zatrudnia się "na zastępstwo" to chyba oczywiste ,ze do emerytury na tym stanowisku raczej nie dociągnie (?)
  • ~~Ja(bis)
    (2018-03-16 10:02)
    Działacz Platformy Obywatelskiej i minister skarbu w rządzie Donalda Tuska domaga się od firmy Tauron 75 tys. zł - poinformował dziś "Super Express". Aleksander Grad zarobił w spółce ponad milion złotych, w czasie gdy był jej wiceprezesem - od marca 2014 do października 2015 roku. Polityk stał się "sławny" kilka lat temu, gdy na jaw wyszła informacja o tym, ile zarabiał jako odpowiedzialny za rozpoczęcie budowy polskiej elektrowni atomowej, która... nigdy nie powstała !!!!!!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: