W sieci kupuje aż 2/3 polskich internautów, zostawiając miesięcznie w sklepach internetowych 38 złotych - wyliczają money.pl i "Wprost", które przygotowały czwarty ranking najlepszych e-sklepów. Nie wszystko jednak jest różowe - sklepy doliczają nam dodatkowe opłaty, jeśli używamy karty, placówki rezygnują też z usług poczty, co podnosi koszt przesyłki.

>>>Wydamy w internecie 15 miliardów złotych

Do tego obsługa klienta tylko lekko się poprawiła, w porównaniu do 2008. Specjalistyczne infolinie to pomyłka, wiele sklepów pozwala skontaktować się tylko przez internet, a numery są non stop zajęte.

Gdzie więc powinniśmy kupować? Jeśli chcemy kupić telewizor, lodówkę, czy aparat, warto skierować się na witryny euro.com.pl, cyfrowe.pl, czy neo24.pl. Po komputery trzeba kliknąć na komputronik.pl, morele.net, czy proline.pl. Z kolei książki najlepiej kupić na merlin.pl, gandalf.com.pl, czy empik.com. Jeśli zaś szukamy wszystkiego w jednym, to najlepszą internetową stroną wielobranżową jest sklep-presto.pl. Na drugim miejscu jest max24.pl, a na trzecim mango.pl.

>>>Watykan uruchamia sklep internetowy

Jako że wakacje także można kupić w sieci, to warto dobrze zainwestować nasze pieniądze, by ich nie stracić. Jak twierdzą "Wprost" i money.pl wczasy najlepiej wybrać na travelplanet.pl, wakacje.pl, czy easygo.pl, c1 travelplanet.pl