"Początek roku to zawsze czas podejmowania decyzji o tym czy odejść ze służby, czy nadal w niej pozostać. Jednym z czynników są zawsze kwestie finansowe. Decyzja Pana Prezydenta może być dla wielu z nas kamyczkiem, który przeważy szalę. Kryzys kadrowy formacji może się więc pogłębić" - informują policjanci w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Weto Dudy. Policjanci reagują

"Mając na uwadze konieczność wyjaśnienia dalszego losu rozwiązań mających na celu poprawę sytuacji materialnej funkcjonariuszy bezpośrednio po świętach Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski zwróci się z pytaniem do Pana Prezydenta jak zostaną potraktowane w prezydenckim projekcie ustawy służby mundurowe w tym Policja" - dodano.

Prezydent: Rażące łamanie Konstytucji

Prezydent zawetował ustawę okołobudżetową na rok 2024. Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa - napisał. Stwierdził, że po Świętach złoży do Sejmu własny projekt, dotyczący m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej. W moim projekcie ustawy wszystkie inne wydatki budżetowe - na czele z podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli - zostaną zachowane - napisał Andrzej Duda.