Dziennik Gazeta Prawana logo

Bernanke znowu będzie prezesem FED

25 sierpnia 2009, 15:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dziś Barack Obama ogłosił nominację Bena Bernanke, obecnego prezesa Rezerwy Federalnej, na drugą 4-letnią kadencję. I to mimo oskarżeń ekspertów, że to właśnie on doprowadził do tego, że kryzys mocno wstrząsnął amerykańską gospodarką.

Barack Obama ogłosił nominację Bena Bernanke na drugą kadencję prezesa Rezerwy Federalnej - czytamy na cnn.com. Kolejna kadencja, która wymaga jeszcze akceptacji Senatu, rozpoczyna się 31 stycznia 2010 r.

>>> Szef Fed: Gospodarka USA wraca do normy

oraz że zbytnio skoncentrował się na pomocy dla upadających instytucji finansowych, a nie potrafił uchronić amerykańskich konsumentów. "Niemniej jednak uważam dzisiaj, że nie ma lepszego kandydata na to stanowisko" - uważa Christopher Dodd, przewodniczący senackiej Komisji Bankowości.

, poprzednik Bernankego, . Na to stanowisko mianowało go aż trzech prezydentów - dwóch Bushów i Clinton.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj