Sklep PGG: Aktualne ceny węgla i dostępność opału

W sklepie Polskiej Grupy Górniczej dostępny jest węgiel typu kostka i orzech w cenie regularnej od 1100 zł do 1270 zł za tonę. A także ekogroszek w cenie od 1300 do 1550 złotych za tonę. Od tych kwot w sklepie internetowym obowiązuje obniżka o 200 zł. Można z niej skorzystać do 8 grudnia. Trzeba jednak mieć kod rabatowy.

Promocja na węgiel. Trzeba mieć kod rabatowy

Reklama

Sklep PGG ogłosił promocję Black Weeks, czyli -200 zł na wszystko. Żeby uzyskać obniżkę, dokonując zakupu w sklepie internetowym trzeba wpisać kod rabatowy podany przez spółkę Skarbu Państwa. Jest on taki sam dla wszystkich: PGG112023. Obniżka o 200 zł obowiązuje na każdą tonę towaru w koszyku. Tonę węgla w postaci kostki lub orzecha z kodem rabatowym kupimy więc najtaniej za 900 zł, a ekogroszku za 1100 zł.

Reklama
Reklama

Promocja już trwa. Można z niej skorzystać od 20 listopada do 8 grudnia 2023 roku. W listopadzie koszt transportu z kopalni do składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) blisko domu klienta wliczony jest w cenę kupowanego opału.

Ogromne zainteresowanie tańszym węglem

Odpowiedź na obniżkę była natychmiastowa. Już na początku tygodnia PGG poinformowała, że tylko w pierwszych dniach promocji spowodowała ona prawie dziesięciokrotny wzrost sprzedaży w sklepie internetowym. Przed promocją klienci kupowali tygodniowo około 17,5 tys. ton węgla. W pierwszym tygodniu akcji promocyjnej sprzedaż wyniosła około 120 tys. ton.