Wszystkich świętych 2023: Ile kosztują chryzantemy?

Szczyt zakupów kwiatów i zniczy już za kilka dni. Na razie wybór zarówno w supermarketach jak i na stoiskach przy cmentarzach jest duży. Ale im bliżej 1 listopada, tym tego typu towar będzie bardziej przebrany, a ceny mogą być wyższe. Zwłaszcza w sklepach. Tam jednak można szukać promocji. W supermarketach chryzantemy da się kupić już od około 12-13 zł.

Na cmentarzach, jak zapewniają sprzedawcy ceny nie różnią się od zeszłorocznych. A było drogo. W tym roku klientów znów czekają więc spore wydatki.

Reklama

Za chryzantemy trzeba zapłacić od 15 do 25 złotych. Najbardziej okazałe kwiaty kosztują nawet 35-40 złotych. Podobnie kompozycje kwiatowe.

Reklama

Wszystkich świętych 2023: Ile kosztują znicze?

Już w ubiegłym roku ceny zniczy były bardzo wysokie. Dlatego nauczeni doświadczeniem klienci ruszają po nie wcześniej, by sprawdzić, gdzie da się je kupić najtaniej.

W supermarketach nie brakuje promocji. Im większa liczba zakupionych zniczy, tym cena jest korzystniejsza. Za najmniejsze znicze z kilkugodzinnym okresem palenia trzeba zapłacić od 2,50 zł do 3,50 zł.

Za średniej wielkości znicz trzeba zapłacić minimum 4-5 zł. Jeśli zależy nam, by palił się dłużej niż jeden dzień trzeba się liczyć z wydatkiem od 8 zł. Te większe i bardziej efektowne to już wydatek rzędu 15-30 złotych. Za znicze LED, wraz z bateriami trzeba zapłacić około 15 złotych.

Na cmentarzach ceny zniczy wyglądają podobnie jak rok temu - od kilku do kilkudziesięciu złotych. W niektórych przypadkach ceny lekko wzrosły.