"W związku z atakami terrorystycznymi palestyńskiego Hamasu, Izrael poprosił Niemcy o amunicję dla okrętów wojennych" - poinformował w czwartek minister obrony RFN Boris Pistorius na marginesie spotkania szefów resortów obrony państw NATO w Brukseli. Według agencji dpa, poproszono również o zapasy krwi i kamizelek kuloodpornych.
Pistorius powiedział, że prośba zostanie teraz omówiona z Izraelczykami. Stoimy po stronie Izraelczyków - zapewnił.
Jeszcze w środę po południu minister powiedział, że nic nie wskazuje na to, aby Izrael chciał broni i sprzętu od partnerów takich jak Niemcy, aby walczyć z Hamasem - pisze agencja dpa.
"Izraelska armia przeprowadza obecnie zmasowane ataki na cele w Strefie Gazy. W sobotę terroryści z ramienia Hamasu, który rządzi Strefą Gazy, dokonali masakry izraelskich cywilów (...). Według armii, liczba zabitych przekroczyła 1200 osób" - przypomina dpa. Liczba Palestyńczyków zabitych w izraelskich operacjach odwetowych wynosi ponad 1300.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|