W NBA najwięcej w tym sezonie zarobi Kevin Garnett z Boston Celtics, będzie to blisko 25 mln dolarów. To aż 40 niż najdrożsi w ekstraklasie David Logan, czy Daniel Ewing z Asseco Prokomu Sopot, którzy dostają zaledwie 600 tysięcy dolarów. Zarabiają oni nawet mniej niż Marcin Gortat, którego kontrakt opiewa na około 711 tysięcy dolarów. Najlepiej zarabiającym Polakiem jest grający w Khimki Moskwa Maciej Lampe - jego konto wzbogaci się o 1,4 miliona dolarów.

Zawodników, którzy zarabiają powyżej 20 mln dolarów za sezon w NBA jest co najmniej ośmiu. W Polsce nikt nie dostaje więcej niż 600 tysięcy dolarów - pisze portal money.pl

>>>Gortat coraz dalej od mistrzostwa NBA

Nic jednak dziwnego. NBA to marka globalna.Jej mecze pokazują telewizja 215 krajów świata, strona internetowa to miejsce odwiedzin 3 milionów gości dziennie, a amerykańskie drużyny rozgrywają pokazowe mecze na całym świecie. Na meczach pokazują się gwiazdy ekranu, czy mikrofonu, jak Jack Nicholson. W porównaniu z tym zestawieniem PLK to bardzo biedny kuzyn, z minimalnym budżetem, zerową oglądalnością i w związku z tym nie ma żadnego zainteresowania reklamodawców, by wpompować w ligę pieniądze.

p

Zobacz, jaka jest różnica w zarobkach między piątką najlepszych w NBA a piątką z PLK

Kevin Garnett (Boston Celtics)

24,7 miliona

David Logan (Asseco Prokom)

0,6 miliona

Stephon Marbury (New York Knicks)

22 miliony

Daniel Ewing (Asseco Prokom Sopot)

0,6 miliona

Allen Iverson (Denver Nuggets)

22 miliony

Patric Burke (Asseco Prokom Sopot)

0,6 miliona

Jason Kidd (Dallas Mavericks)

21,4 miliona

Filip Dylewicz (Asseco Prokom Sopot)

0,26 miliona

Jermaine O'Neal (Toronto Raptors)

21,3 miliona

Gerrod Henderson (Anwil Włocławek)

0,23 miliona