Żeby założyć taki rachunek należy przyjść do placówki banku z dzieckiem i przedstawić swój dokument tożsamości i legitymację szkolną naszej pociechy. Od momoentu podpisania umowy, świeżo upieczony klient będzie mógł dokonywać przelewów, płacić kartą w sklepach i wypłacać pieniądze z bankomatu.

>>> Kredyt na Dzień Dziecka prezentem dla banku

Najważniejsze jest to, że banki oferują wyjątkowo korzystne warunki dla małoletnich klientów. Prowadzenie takiego rachunku jest najczęściej darmowe. Mniej kosztuje również karta do konta i trzeba za nią zapłacić średnio 20 złotych za rok, a w niektórych bankach będzie to koszt w wysokości kilku złotych rocznie.

>>> Który bank warto kliknąć? Sprawdź

Warto również skorzystać z ubezpiecznia karty. W przypadku kiedy zostanie ukradzona lub nasza pociecha ją zgubi, bank zwróci pieniądze, jeśli ktoś wykona transakcje zanim karta zostanie zastrzeżona, dotyczy to jednak kwot powyżej 150 euro. W niektórych instytucjach taka ochrona jest bezpłatna i oferują ją banki: BPS, ING, Pekao czy PKO BP. W pozostałych trzeba się liczyć z wydatkiem kilku złotych miesięcznie.