Szef rządu podczas pikniku rodzinnego w miejscowości Skępe (woj. kujawsko-pomorskie) przypomniał, że "niecałe dwa miesiące temu przedstawiliśmy pierwsze, wielkie i ważne społeczne projekty". - Po pierwsze 800 plus - ten godnościowych program, który ma wzmacniać polskie rodziny. Sejm wczoraj przyjął nasze rozwiązania, których domagało się Prawo i Sprawiedliwość - powiedział szef rządu.

Reklama

Zwrócił także uwagę na darmowe leki dla seniorów. - Tutaj również za parę dni zajmie się tym rząd, a po paru tygodniach będzie to wdrożony program.

Zaznaczył także, że "poszerzamy ten pogram na 4 tys. leków".

W połowie czerwca program "praktycznie przygotowany"

Minister zdrowia Adam Niedzielski w połowie czerwca był pytany o zapowiedziany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego program darmowych leków dla osób po 65. roku życia i przed 18. Minister poinformował, że projekt ustawy w tej sprawie jest już praktycznie przygotowany. - Czekamy na decyzję o jego wejściu na posiedzeniu Rady Ministrów i jego akceptację przez rząd. Analizowaliśmy scenariusz przyjęcia tego projektu od roku 1 stycznia 2024, ale w razie czego mamy też wyliczone koszty scenariusza związanego z wprowadzeniem darmowych leków od września tego roku. Jednak data to kwestia decyzji kierownictwa PiS - zaznaczył Niedzielski.

Pytany, czy lista darmowych leków jest obecnie poszerzona, minister podał wówczas, że lista leków w ramach programu 75 plus obejmuje ponad 2 tys. pozycji. - Chcemy, żeby lista powiększyła się do ponad czterech tysięcy leków, czyli tej górnej granicy wszystkich leków, które dziś są refundowane w jakimkolwiek zakresie - zapowiedział Niedzielski.

Anna Kruszyńska, Jerzy Rausz