Powołujący się na źródła w hiszpańskim Ministerstwie ds. Równouprawnienia portal Voz Populi potwierdził, że wydatek z kasy publicznej na promowanie "kontrowersyjnej postaci" hiszpańskiej komunistki został już zatwierdzony przez szefową resortu Irene Montero.

Reklama

Pieniądze na promocję "współpracowniczki Stalina"

Voz Populi odnotował, że resort kierowany przez Montero ze skrajnie lewicowego bloku Unidas Podemos wyda publiczne pieniądze na promowanie "mało pokojowej kobiety, która podczas mitingu w Walencji w 1938 r. powiedziała, że lepiej skazać 100 niewinnych niż ułaskawić jednego niewinnego".

Dodał, że resort odmawia uzasadnienia wydatku na książkę Ibarruri, nazywanej La Pasionaria.

Reklama

Tymczasem portal Libertad Digital przypomina, że jedną z plam na życiorysie La Pasionarii było poparcie przez nią paktu zawartego przez III Rzeszę z ZSRR w sierpniu 1939 r., w efekcie którego doszło do agresji na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. Życie Ibarruri określa mianem "ciemnego", podkreślając, że była ona współpracowniczką Józefa Stalina, którego określa mianem "największego ludobójcy w historii".

"Właśnie poparcie, jakiego udzieliła dzielącej się Polską III Rzeszy i ZSRR jest jednym z cieni (La Pasionarii – PAP)", podsumował Libertad Digital.

Autor: Marcin Zatyka