Wicepremier, minister aktywów państwowych przebywał w niedzielę w Turobinie (woj. lubelskie), gdzie przekazał miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej lekki wóz gaśniczy.

Reklama

Inwestycje w Polskę lokalną

Wszytsko to, co służy człowiekowi, powinno być dostępne (...) na miejscu - stwierdził Sasin. Chodzi o to, jak wyjaśnił szef MAP, "aby nie trzeba było szukać lepszych warunków życia poza swoją rodzinną miejscowością". To jest zmora, która przez ostatnich wiele lat rujnowała, pozbawiała szans rozwojowych Polskę lokalną - stwierdził. Jego zdaniem "to się musi skończyć".

Dlatego tak mocno inwestujemy w lokalną Polskę, w podniesienie poziomu życia Polaków w Polsce lokalnej - oświadczył Sasin.

Reklama

Dobrze płatne miejsca pracy

Jak zaznaczył, z tym się wiążą m.in. dobrze płatne miejsca pracy. Nad tym pracujemy. Udało nam się przez ostatnie już prawie siedem lat naszych rządów zlikwidować zmorę bezrobocia - mówił. Zaznaczył, że bezrobocie jest obecnie "na takim poziomie, że na większości obszarów naszego kraju to jakże fatalne społecznie zjawisko nie występuje".

Sasin oszacował, że do gminy Turobin z funduszy rządowych na niezbędne inwestycje trafiło ok. 30 mln zł. Inwestycje różne: edukacyjne, wodno-kanalizacyjne, drogowe. To tylko ułamek tych pieniędzy, które trafiają do takich gmin jak Turobin w całej Polsce - powiedział.

Autorzy: Magdalena Jarco, Piotr Nowak