W sobotę o godz. 11 w podwarszawskich Markach rozpocznie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości podczas której głos zabierze lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Reklama

Dokona podsumowania naszych dokonań na rok przed wyborami, a także przedstawi plany na najbliższe miesiące - powiedział wicerzecznik PiS.

Jak dodał, Kaczyński z pewnością będzie też mówił "o sprawach dziś zasadniczych". Z pewnością warto wyraźnie podkreślać, że na przestrzeni ostatnich lat to właśnie środowisko PiS trafnie diagnozowało sytuację i podejmowało działania, które dziś procentują bezpieczeństwem Polski - mówił Fogiel.

Politycy PiS ruszą w Polskę

Reklama

Sobotnia konwencja ma być początkiem letniej akcji spotkań polityków PiS z wyborcami, a w trasę po Polsce ruszyć mają najważniejsi politycy ugrupowania z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim na czele.

Według informacji, jaką kilka dni temu zamieścił w mediach społecznościowych szef rządu Mateusz Morawiecki, w sobotę po południu odwiedzi on Olkusz. "Szanowni Państwo! Porozmawiajmy o Polsce! Serdecznie zapraszam na spotkanie do Olkusza. Spotkajmy się w najbliższą sobotę, 4 czerwca o godzinie 16.00 w Centrum Kultury (Dworek Machnickich) przy ulicy Szpitalnej 32" - napisał szef rządu na Facebooku.

Reklama

Z kolei - jak wynika z informacji PAP - lider PiS pierwszy punkt objazdu po kraju ma zaplanowany na połowę przyszłego tygodnia.

Do wyborów zostało relatywnie niewiele czasu, dlatego musimy wrócić do tego, co przyniosło nam zwycięstwa wyborcze w 2015 i 2019 r., czyli do spotkań z Polakami w powiatach, w gminach - podkreślał w niedawnej rozmowie z PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

autor: Rafał Białkowski