Przeprowadzane przez nas inwestycje mają charakter bezprecedensowy. Trzeba jednak również pamiętać o rekompensacie wydatków bieżących. Ona jest w ustawie i będzie tam także wtedy, kiedy będziemy realizowali kolejne elementy w walce z inflacją Putina - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Premier o obniżce podatków

Jak zapewnił, już od pierwszego lipca na Polaków czeka powszechna obniżka podatków do 12 procent. Dzięki temu w kieszeniach naszych obywateli i wszystkich mieszkańców polskich gmin i miast pozostanie ponad 30 miliardów złotych - podkreślił Morawiecki.

Potrzebujemy solidarnościowego modelu gospodarczego, gdzie państwo poprzez jakość zarządzania finansami publicznymi i instytucjami finansowymi jest w stanie pozostawić w portfelach obywateli więcej środków oraz przeznaczyć więcej na inwestycje, nawet w najmniejszej gminie - powiedział Premier.

Potrzebny nam jest również silny impuls modernizacyjny. Mamy środki nie tylko z krajowego funduszu odbudowy, ale i funduszy europejskich oraz bezprecedensowe środki z budżetu krajowego. Widać je w nowych drogach, projektach, inwestycjach w całej Polsce.

Morawiecki podkreślił również, że 98 procent samorządów złożyło wnioski i każdy z nich otrzymał przynajmniej jeden.

Autorka: Julia Jadzińska