Z autobusów i tramwajów od poniedziałku 14 marca znikają strefy buforowe oddzielające kabinę prowadzącego od pasażerów. W związku z tym pasażerowie będą mogli z powrotem korzystać z pierwszych drzwi, które do tej pory były nieczynne. Strefy buforowe zostały wprowadzone 3 lutego ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną.
ZTM przypomina, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką. Pojazdy są regularnie czyszczone i dezynfekowane – ekipy każdego dnia po zjeździe do zajezdni przecierają środkami bakterio- i wirusobójczymi kasowniki, biletomaty, poręcze, przyciski oraz uchwyty. Dodatkowo, średnio raz w tygodniu, wszystkie pojazdy przechodzą ozonowanie lub nanoszenie powłok elektrostatycznych.
Z wykształcenia politolożka. Z zawodu redaktorka długodystansowa. 13 lat w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski, z kilkuletnią przerwą na dział kulturalny. Od 2013 w dzienniku.pl jako redaktorka i wydawca serwisu newsowego. Warszawianka od 1993 roku z wyboru i sympatii do tego miasta. Pasjonatka seriali i dobrej kuchni.