"Południowokoreański potentat technologiczny aktywnie monitoruje złożoną sytuację" - przekazał koncern w oświadczeniu, na które powołuje się agencja. "Wstrzymany został eksport wszystkich produktów Samsunga - od chipów po smartfony i elektronikę użytkową" - wskazała agencja powołując się na źródło zbliżone do sprawy.

Reklama

Tym samym koncern z Suwon dołączył do rosnącej grupy międzynarodowych firm - od marek odzieżowych po technologiczne - które wstrzymały sprzedaż towarów i usługi do Rosji po jej inwazji na Ukrainę.

6 mln dol. na działania humanitarne

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO>>>

Reklama

Nasze myśli są ze wszystkimi, którzy dzisiaj cierpią. Naszym pierwszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników oraz ich rodzin - wskazał koncern w oświadczeniu. Firma zapowiedziała, że przekazuje 6 mln dol., w tym produkty elektroniki użytkowej o wartości 1 mln dol., a także dobrowolne wpłaty od pracowników "na działania humanitarne".

Według agencji Samsung to czołowy producent smartfonów w Rosji, z ponad 30-porc. udziałem w tamtejszym rynku. Sprzedaż smartfonów w Rosji stanowi około 4 proc. globalnych wpływów z tego tytułu. Do Samsunga należy też fabryka telewizorów w rosyjskiej Kałudze.