Dziennik Gazeta Prawana logo

Scholz: Putin chce zmienić geografię Europy

23 lutego 2022, 09:29
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Olaf Scholz
<p>Olaf Scholz</p>/PAP
Prezydent Rosji Władimir Putin chce zmienić "geografię Europy" - ocenił kanclerz Niemiec Olaf Scholz we wtorek wieczorem w programie telewizji ARD, mówiąc o "bardzo groźnej" sytuacji w obliczu zaostrzenia się konfliktu na Ukrainie.

Szef niemieckiego rządu nie był zaskoczony ostatnimi posunięciami rosyjskiego przywódcy. - – powiedział w ARD w kontekście zapowiedzi Putina o wysłaniu wojsk na wschodnią Ukrainę.

Zmiana geografii Europy?

Jak dodał, z jego rozmów z Putinem wynikało, że szef Kremla "planuje coś zmienić w geografii Europy". - - podkreślił Scholz. Rosja zgromadziła wystarczającą liczbę wojsk na granicy ukraińskiej, aby zająć cały kraj. - - wskazał, zaznaczając jednocześnie, że jest wciąż nadzieja na pokojowe rozwiązanie i "nie można poddawać się tylko dlatego, że sytuacja jest trudna".

Niemcy nie wyślą broni na Ukrainę

Kanclerz ponownie kategorycznie odrzucił możliwość dostaw niemieckiej broni na Ukrainę. Niemcy nie będą eksportować broni do obszarów objętych kryzysem - oświadczył, dodając: .

Scholz zauważył ponadto, że Niemcy wspierają Ukrainę finansowo.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj