Cel inflacyjny? Zdecydowanie się pogubił, ale to też zagubienie się całego rządu – ocenił lider Porozumienia. Gowin zaznaczył, że kiedy protestował przeciwko rozwiązaniom podatkowym Polskiego Ładu, to wskazywał właśnie drożyznę. Wcześniej pan zachwalał Polski Ład i mówił, że 90 proc. Polaków skorzysta – przypominała prowadząca audycję Beata Lubecka.

Reklama

Gowin: Zostałem wprowadzony w błąd przez premiera

Musiałem zweryfikować dane. Zostałem wprowadzony w błąd przez premiera i jego otoczenie. Wstępne szacunki i rozwiązania nie pokrywały się z końcowymi – odpowiedział były wicepremier i minister rozwoju.

Pytany o to, czy Adam Glapiński powinien być prezesem NBP kolejną kadencję, Gość Radia ZET ocenił: - Gdyby prezydent Duda zapytał mnie o zdanie, to odradzałbym mu taką decyzję.

Reklama

Zdaniem Gowina "w obozie rządowym są naprawdę dobrzy ekonomiści, którzy piastowaliby tę kluczową funkcję dużo skuteczniej, niż Adam Glapiński". Dopytywany przez prowadzącą o to, kogo ma na myśli, polityk odpowiedział, że "wskazywanie jakiegokolwiek nazwiska byłoby pocałunkiem śmierci”.