Giertych o ustawie anty-TVN

Reklama

Dla mnie jako prawnika to jest kompletny absurd. Niewyobrażalna sytuacja, w której mamy do czynienia po pierwsze z prawidłowo działającą spółką, która ma prawo oczekiwać na przyznanie koncesji. Po drugie ta spółka, w przypadku TVN-u, jest chroniona ustawą międzynarodową z 1990 roku o ochronie inwestycji, która wyraźnie mówi, że wszelkie koncesje muszą być przyznawane jak najszybciej - mówił Giertych w TVN24.

To nie są działania prawne, to są działania o charakterze politycznym. Jarosław Kaczyński ma świadomość, że dla wszystkich staje się jasne, że w ramach Prawa i Sprawiedliwości działa zorganizowana grupa przestępcza, która po prostu okrada Polskę. Są dziesiątki różnego rodzaju projektów, mających na celu wzmocnienie finansowe członków PiS-u. W dodatku ta grupa przestępcza może liczyć na całkowitą bezkarność, dlatego, że prokuratura tworzy nad nimi parasol ochronny - ocenił.

Giertych uważa, że niektórzy politycy PiS chcą "dorobić się na sytuacji, w której przejęli całkowitą władzę w Polsce i nie mają strachu przed organami ścigania, bo prokuratura ich chroni".

Reklama